1000TL'ye bisiklet önerisi

Tepki
6
Arkadaşlar biliyorum, sıkıldınız böyle konulardan.
Diğer konulara göz attım, kimisi dağ bisikleti önerisi istemiş, kimisinin konusu 2010 yılına ait.

Öncelikle, uzun bir süre bisiklet ile ilgili konulara uzak kaldığımdan,
hangi markanın gelişim gösterdiğini, fiyat/performans/kalite konusunda hangi markaların başarılı olduğunu vb. konularda baya bilgisizim.
1000TL'lik bir bütçe ile, sizce hangi bisiklet markasına yönelmeliyim ?
Almayı düşündüğüm bisiklet, ya tek-ön amortisör, yada amortisörsüz olacak.
(Amortisörsüz bisiklet bulamıyorum piyasada şu fiyata, bilen varsa söylesin)
Yok diyorsanız eğer, markasına,kalitesine güvendiğiniz bir bisiklet önerin.
Şimdiden teşekkürler.

Scudo

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Ne tür bisiklet istiyorsun?Nerede kullanacaksın.

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Asfaltta kullanacaksan btwin triban 3 e bakabilirsin o da 900 tl civarlarında.Ben de yakında onu alacağım inşaallah.:rolleyes:

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Kron tx500 salcano city sport 20

Tepki
6
Nedendir bilmiyorum, bu "salcano" markasına bir sempati besleyemiyorum :)
"Kron tx500" bisikletini yazdım bir kenara, yarın daha detaylı araştırma yapacağım.O biraz hoşuma gitmeye başladı.
"btwin triban 3" bisikletine de baktım, ama gerçekten hiç benlik birşey değil :) o gidon ne öyle ? mahallede kullanıcam ben onu.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Öncelikle şu konuya bir göz atmalısınız.. :)

(link)

Tepki
6
Söylediğiniz konuya baktım. Eğer o konu üzerinden ilerleyeceksek istediğim bisiklet türü "Fitness bisiklet" denilen bisiklet türü. Ama ben fazla kelimelere takılan bir insan değilim, sonuç olarak mahalle arasında kullanacağım, aradabir uzun turlara çıkacağım "dağ bisikleti olmayan" bir bisiklet aradığım :)

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
ikinci el birşeyler bak bence sen dostum. Sedona'ya da bakabilirsin. Ben de city fun 60 var. Açıkcası memnun değilim. Ama salcanonun biraz daha üst modelleri fazlasıyla işini görecektir.

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
Carraro Sportive 225
(link)
Bianchi Touring 713
(link)

mekonzA

Aktif Üye
Tepki
31
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erhan A.
Mahalle arasında kullanmak için 1000 liralık bütçe fazla bir bütçe siz bilirsiniz ama bence daha düşük modellere bakmanız daha iyi olur

Tepki
6
Öncelikle herkese teşekkür ederim arkadaşlar, tavsiyeleriniz için.
FUJI ABSOLUTE 2.1, amortisörsüz olması ile direk olarak listeme girdi.
Carraro SPORTIVE 225, görünüş itibariyle güzel, hidrolik disk fren, gidon yapısı sevdiğim tarz. Kron tx500,FUJI ABSOLUTE 2.1 ile birlikte başta üçlüyü çekiyorlar şuan :)
Sedona 310, görünüş itibariyle carraro sportive 225'den biraz daha kötü durumda.V fren olması da gözümden kaçmadı, ayrıca gidon yapısıda alışamayacağım tarzda :)

Görüntüyü önem veren bi insanımdır da :) egoistlik var biraz. Şimdilik bu üçü arasında gidip geliyorum.Bide arkadaşlar 29'teker bisiklet öneren niye olmadı? piyasaya daha çıkmadımı?

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
@Erhan A.

merhaba 29 mtb aldım pek tavsiye etmem. hı lastikleri değiştirip yolda rahatlıkla kullanabilirsin ki bende öyle planlıyorum.

Tepki
6
(link)

Şu link kafamı baya karıştırıyor :) 29 teker 2015 bir bisiklet bulursam onuda listeye ekleyeceğim.

Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Kardeşim öncelikle ben hem mahalle aralarıda hem uzun yollarda (çukur boldur burada) hemde dağ bayır haftasonu turu yaptığımda 3 ayrı bisiklet yerine tek bisikletle tüm işim görüyorum hem çok keyif alıyorum hemde kafam rahat oluyor, sana önerim carraro force 520 tavsiye edebilirim. (Reklam amaçlı değil yanlış anlaşılmasın gerçekten keyif aldığım için söylüyorum.) salcanoda kullandım biancide kullandım küçükken bmx de kullandım :D ama bu kadar rahat değildim.
(link)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaş 17 ve mahallede bisiklet sürüşü?
Ben 14 yaşımda bırakmıştım oraları İstanbul'da nerede oturuyorsun?

Tepki
2
Bisiklet
Carraro
@Berke K.

benim yaş 27
küçük kardeşin varsa ve onunla güvenli ortamda vakit geçirmek istiyorsan. herzaman vakit bulamıyorum bu nedenle vakit bulduğumda hafta içi parklarda mahalle aralarında, hafta sonlarıda doğada güzelce vakit geçirebilirsin yaşın ir önemi yok önemli olan düşünce yapısıdır.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Ütsü