Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000 ytl bütcem var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ahmetfirattamay tarafından paylaşıldı.

1. ahmetfirattamay

ahmetfirattamay Yeni Üye

Beyler 1000 ytl civarında bütcem var sizce ne ala bilirim. yada toparlarsam daha iyi bişe oluştura bilirmiyim önerilerinizi bekliyorum.?_?

2. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    foruma hoş geldin :D ne tip bir bisiklet istediğini ve kullanım amaçlarını yazarsan daha iyi yardım alabilirsin. istersen gezin biraz forumda 1000 ytl civarına neler alınabilir insanların genel yorumları ne o bisiklet ve üzerindekiler hakkında oku araştır. seçeneklerini 2-3 e indir onun üzerinden yorum yapmaya çalışalım bilgimiz ölçütünde.

3. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence internetten şekil olarak ve gözüne güzel gözükmesi açısından bir beğen sonra dükkanlara giderek detaylı araştır pazarlık et ekipmannını öğren tabi ekip man işlerini birzaz forumu kurcalayarak öğrencen :)

ahmetfirattamay bunu beğendi.
  4. ahmetfirattamay

ahmetfirattamay Yeni Üye

öncelikle gezi amaçlı bir dag bisikleti istiyorum. şu anda izmirdeyim Serda Bisiklet e girdim orda whist miwork 721 var. ancan pazarlıkla 1200 oldu. hidrolik fren, 27V felan. ama o forumları biraz karıştırınca toplama bisikletinde çok avantajlı olabilecegini anladım onun için nasıl bişe topluyabilecegimi bilmiyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim

5. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    İzmir'de olduğunuz için bu modelleri kolay bulabileceğinizden ve bulduğunuz modelden daha iyi oldukları için öneriyorum;

Scott Reflex 40 = 530eu = 900ytl
    Scott Reflex 45 disk = 590eu = 1000ytl
    Scott SUB 30 = 515eu = 875ytl (28")
    Scott SUB 20 = 650eu = 1100ytl (28")
    Scott Sportster P4 = 500eu = 850ytl (28")
    Scott Sportster P45 disk = 630eu = 1070ytl (28")
    Scott Sportster P3 = 650eu = 1100ytl (28")

Bo modellerden hiçbirinde sıkıntı yaşamazsınız.

Önder Özdoğan ve ahmetfirattamay bunu beğendi.
  6. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşım izmirdeysen ata ve doruk bisiklete uğramadan karar verme ikiside güzelyalı tarafında sahildeler zaten aralarında az bi mesafe var mutlaka görürsün ama o parayla mosso falcon deore amoeba scud veya merida matts tfs-300d almanı öneririm scud ve merida kadro olarak daha iyidir ama dükkandan çıkmadan üstünde bikaç değişiklik yapıp 27 vitese çıkartırsan iyi olur

ahmetfirattamay bunu beğendi.
  7. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    mivok u At aklında:) Gezi istiyosan tabi.Scottlar cant ölçüleri 28'' oldugu için geziye daha uygundur.(daha hızlı gider,daha çok zevk alırsın:) )

8. muhittin06

muhittin06 Yeni Üye

Seviye:
    Corratec motion ya da expert modelini araştır.Deltadaki arkadaşlar yardımcı olur,fiyat konusunda.Ya da bir kaç marka belirle aradan seçim yap.Ben corratec bisiklet kullanıyorum tavsiye ederim.

9. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    595 EURO ya Trek 4500 alabilirsin. Benden bir tavsiye :)

10. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    1000 ytl ye sıfır mtb alacaksan, Sedona sd-761 alıp maşasını havalı bir modele terfi ettirmen sana en iyi fiyat/performans oranını verecektir. Scott gibi markalar bu fiyatlarda donanım olarak çok eksik kalıyorlar. aynı şekilde amoeba scud alıp, maşasını havalı yapıp üzerine de 9'lu sistem dizebilirsin.

11. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Herkes birbirinden farklı modeller söylemiş. Sonuç olarak herkesin kendi kişisel tercihleri olabiliyor en iyisi seçimi daraltıp bir kaç model üzerinde konuşmak lazım. Bence başlığı açan arkadaşın kafasının feci şekilde karışmıştır. Benim düşüncem bu doğrultuda.

12. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Evet Soner, herkes farklı bir marka veya model önermiş fakat neden onu tercih etmesi gerekiyor yazmamış.
    Birisi Corratec'leri önermiş, fakat İzmir'de Corratec yok.Diğeri Trek'i önermiş, İzmir'de Trek olsa da satış sonrası hizmet konusunda tavsiye edemeyeceğim bir yer satıyor.

Konuyu açan arkadaşımız İzmir'de oturuyor.
    İzmir'de bulabileceği bisikletler, Whistle, Trek, Specialized ve Scott.
    Whistle verdiği kaliteye oranla pahalı bir marka.
    Trek'in sebebini yukarıda yazdım.
    Specialized ve Scott düşünülebilir.Scott'ları daha iyi bildiğim için kendisine uygun modelleri önerdim.

13. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Fatih bey, Soner Beyin fikri doğrultusunda biraz sert bir cevap yazmışsınız. Açıkçası tavsiyede bulunduğuma biraz üzüldüm. Ben Trek 4500 kullanıcısı olarak ve isteklerimi karşılaması açısından memnun olduğum, aynı zamanda arkadaşımızın istediği tarza ve (fiyata) uygun olabileceğini düşündüğüm için önerdim. Önerilen bütün ürünler arasında kötü iyi ayrımı kişiye göre mutlaka ki değişecektir. Ayrıca şahsım adına; Bursada yaşayan biri olarak İzmirde kim iyi satıcı, x marka y marka var veya yok bilemem. Alınganlığımı mazur görün.

Saygılarımla...

14. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende izmirdeyim ve scott sub-20 ya da 30, scott sportster P 5 ya da P4 düşünüyorum. ancak üzerindeki parçaların listedeki ile aynı olup olmadığını kontrol etmelimiyim, satıcılar örn: sub 20 yi üzerinde olması gereken fren yerine başka bir fren modeli ile satabilirler mi? yani bu yasal hakları mı?

15. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba infinite dream bey, yazımı tekrar gözden geçirdim ve sert bir cevap olmadığı görülüyor.Fakat sizinkinin de içinde bulunduğu bazı cevapları, yetersiz bilgilendirmeniz yüzünden yapıcı bir şekilde eleştirdim.
    Hatta alınmanıza gerek var mıydı diye tekrar ilk mesajınıza baktım;

"595 EURO ya Trek 4500 alabilirsin. Benden bir tavsiye :) "
    yazmışsınız.Önerdiğiniz model benim de beğendiğim ve tavsiye edebileceğim bir modeldir.Fakat en uygununu düşündüğünüz model olsa bile, konuyu açan üyemizin neden bu modeli tercih etmesi gerektiği hakkında en ufak bir bilgilendirme içermediğinden mesajımı yazdım.
    Tavsiyelerimizde mümkün mertebe sebeplerini, avantajlarını da yazarsak, üyelerimiz için daha faydalı olur.Çünkü konuları açan üyelerimiz, zaten bilmedikleri için öneri istiyorlar.Ama 8 veya 10 ayrı üye, herbiri de sevdiği marka veya modeli tavsiye eder de bu 8-10 üyenin tavsiye ettiği modeller de farklı olursa, konuyu açan üyemizin aklı karışabilir.Bilgilendirme bu yüzden önemli.
    Bir de konuyu açan üye de, ben de İzmir'de olduğum için, tavsiye edilen modeller üyemize uygun olsa bile burada satılmıyor olabilir, ya da tavsiye edemeyeceğim firmalar satıyor olabilir, bu tip bilgiyi de ekleme gereği duydum.
    Bunun dışında katılımınız, paylaşımınız için teşekkür ederim.
    Anlayışınız için teşekkürler.Saygı bizden efendim.

Düşündüğünüz modeller hoş bisikletler.Zaten İzmir'de Scott'ı satan tek firma Ata bisiklet olduğu için üzerindeki parçaların aynı olup olmadığını kontrol etmenize gerek yok.Çünkü güvenilir bir firmadır.Yasal hak ile ilgisi yok.
    Eğer müşteri, kendi talepleri doğrultusunda alacağı bisikleti kişiselleştirmek amacıyla bazı parçalarını değiştirmek isterse bu pek tabi mümkündür.
    Bunu, müşteri talep etmeden de firma sahibi değiştirebilir tabi işten anlayan firma sahibi, o modele uygun parçalar takacaktır ve müşterisini bu değişiklik hakkında bilgilendirir.

16. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Size yürekten katılıyorum neden almasını gerektiğini anlatmamız gerçekten arkadaşımız için çok daha faydalı olabilirdi.

Ancak ilk mesajınızdaki yönlendirmeniz ve neyi neden alması gerektiğine dair belirtilen ayrıntılar sanırım yaptığınız eleştiriye neden üzüldüğümü anlatıyor. Fazla uzatmadan arkadaşımızın alacağı bisikletin hayırlı olmasını dilerim.

Fatih Buzgan bunu beğendi.
  17. Mustafa KEMANİ

Mustafa KEMANİ Üye

Seviye:
    Ekipman açısından değerlendirirsek Sedona diyorum fakat Kadro sözkonusu ise tabiki Scott..Specialized hepsinden iyi ama o fiyatlara bulmak zor sanırım.. :)