Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000 tl ye kadar mtb almak istiyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kenanyıldız tarafından paylaşıldı.

1. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    dağ bisikleti almak istiyorum. uzun turlar için(günde 100-150 km). istanbul da kullanıcam ilerde şehirdışı da olabilir. kalın tekerlek düşünüyorum 26" gibi. asfalta ve patikaya araziye uyum sağlaması için. fiyat aralığı olarak 1000 tl ye çıkabilirim. biraz araştırdım çok model ve özellik farkları var emin olamadım. trek ve cannondale ve salcano astro 212 hd tavsiye edildi. astroyu almaya çok yaklaştım. fakat kadro boyasını pek beğenmedim. yani içime sinmedi sevemedim. trek ve cannondale en düşük modellerini alabiliyorum. carraro markasının da güzel modelleri var. hd olmasını ayrıca istiyorum. fakat emin olmadan almak istemiyorum pişman olmamak için. hemen arıza çıkarmasın derdim ve kullanırken hafifliği konforu sağlamlığını hissedeyim. bir haftadır araştırıyorum kararımı veremedim hala. dediğim fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz model mevcut mu? ve neden belirtirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sıklıkla 100-150 km tur yapacaksanız MTB sizi biraz yorar, şehir/tur bisikletleri daha iyi olur. Ama arada arazi de yaparım diyorsanız o zaman MTB alabilirsiniz. Yağmur çamur kullanmayacaksanız HD ye gerek yok, ama siz bilirsiniz. V fren de işinizi görür.HD hem pahalı hemde bisiklette daha fazla ağırlık yapar. V fren düşünürseniz Giant'ın aşağıdaki modeline bakabilirsiniz. Peşin alırsanız sanırım 900TL civarına bulabilirsiniz.

http://www.giant-bicycles.com/en-gb/bikes/model/revel.3.white/7880/45539/

1000TL bütçe başlangıç için iyi bir bütçe, bu fiyata ya üst sınıf -Trek, Scott, Cannondale, Merida, Giant, Focus vs- gibi markaların iyi ve sağlam kadrolu fakat düşük donanımlı giriş modellerini alabilirsiniz, ya da başlangıç sınıfı -Sedona, Salcano, Carraro, Kron vs- markaların iyi donanımlılarını bulabilirsiniz.

Gökhan Ö. ve kenanyıldız bunu beğendi.
  3. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    bisikletin görünüşüde önemli benim için. biraz zevkli olsun istiyorum baktığımda bi daha bakayım. mtb nin yol için uygun olmadğını biliyorum fakat lastikler değiştirilebiliyormuş.
    carraro 436 d ye bakıyorum hoşuma gitti fakat biraz ağır 15kg yakın. kron da çok tavsiye edilmiş. xc 500 hd ve xc 750 hd modellerini beğendim. cannondale trail 6 yı beğendim hd değildi hd side pahalı zaten mekanik hali 1200tl civarıydı bu rakam benim için çok fazla. 1000tl gibi bi fiyat daha makul. arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum.

4. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben şuana kadar Kron'ada Carraro'yada binmedim.Ama yaptığım araştırmalar doğrultusunda Kron xc1000 bütçenize uygun.Ben pek bişi söyleyemiyeceğim.Lütfen deneyen arkadaşlar yorum yapsın.Sizin için büyük yararı olur.

kenanyıldız bunu beğendi.
  5. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
  6. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    kron xc1000 iyi fakat hd değil diğer donanımları(kadro triple diğerinde double) xc750 göre kaliteli. xc750 nin artısı ise hd olması. fiyat aynı. hd olanı seçerim galiba. yada triple olanı seçerim sonra uyumlu ise hd e dönüştürürüm.

7. Sait Hislioğlu

Seviye:
    carraro daytona hem HD hem arka attırıcısı deore. biraz daha indirimle belki 900 e falan bile alabilirsin. Sirkeciye gidersen göz at hepsine..

8. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Forumda birçok kişi Cararo 436 DAYTONA'yı önermiş.Asfalt performansı yol performansı gibi özellikleri yüksek derecede iyimiş.Sadece forumdan gördüklerimi yazıyorum hiç binmedim bilgim yok.Ama bilginizde olsun forumda gerçekten çoğu kişinin bütçesi sizin gibi olanlara önerdiği bisiklet budur.Tekrar kolay gelsin...

9. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    tam da benim baktığım modeli söylemişsin ben de onun üzerinde karar kılıyodum. gerçekten şık bi model. aradığım özelliklere de sahip. nerden alabilirim diye bakıyordum. internetten almak istemiyorum. gidip görüp almak daha iyi olur. yalnız carraro nın nerdeyse tüm modelleri 15 kg yakın biraz ağır gibi sürüşü etkiler mi çok farkeder mi bilmiyorum.

10. Sait Hislioğlu

Seviye:

şuana kadar sadece carraroya bindiğim için birşey söyleyemem ama sürüşü, akıcılığı gayet iyi. hiçbir sorun yaşamadım şuana kadar. Dediğim gibi İstanbulda oturuyorsan sirekeciye bir uğra orada bütün bisikletleri deneme şansın olur. beğendiğini alırsın.

11. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    geçen hafta bağdat caddesindeki bisikletçilere bakmıştım. sirkecideki fiyatta 1000tl midir bide taksit yapıyorlar mı ?

12. Sait Hislioğlu

Seviye:
    evet ben oradan 1000 tlye aldım. fazla bir indirim yapamadım ben:) taksitle verirler tabi, bence git yerinde gör..

13. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar carraro 473 h modelini buldum. donanımları daha iyi deore vites ve dişli. 436 göre daha hafif. bi sitede 1080tl fiyat vermişler. sizce daha iyi değil mi?

14. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Carraro 473 H için 1080 TL çok uygun ama bu işte bir bit yeniği olabilir, bisikletin satıldığı site güvenilir bir site mi? Bunun haricinde 1000 TL'ye bir bisiklet arıyorsan ben sana Whistle Miwok 1161D'yi öneririm. Donanım olarak Carraro Daytona 436D ile aynılar ama Whistle'ın üzerinde Schwalbe Black Jack lastik var, ben 10 aydır dağda taşta bu lastikleri kullanıyorum daha bir kez bile lastiğim patlamadı. Carraro'nun üzerindeki lastikler CST marka ve Schwalbe kadar iyi değiller.

15. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    awacks bisiklet in sitesinde 1080tl ye buldum. alınır mı alınmaz mı bu siteden nasıl olur bilmiyorum. pek netten almaya sıcak bakmıyorum.

16. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    aradım siteyi fiyatlar güncellenmemiş ve stoklarında yokmuş. tamda alıcam demiştim. anadolu yakasında bi çok bisikletçiyi aradım yok diyorlar ellerinde kalmamış.

17. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bisikleti görerek, dokunarak, binerek almak en iyisi, emin olun ekranda sizin için 10 numara görünen bir bisiklet, yanına gidince çok berbat gelebilir, yada hiç ummadığınız bir bisikleti görür, beğenir alırsınız. O yüzden bisikleti gidip görerek almakta fayda var.

18. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar sağolun tavsiyeleriniz ve araştırmalarım sonucu carraro 436 d aldım. çok şık. ilk gün 10 km ye yakın yaptım. selesinin rahatsızlığı dışında gayet iyi sürdüm. memnunum.

19. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Foto ları bekliyoruz...