Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000 TL lik bütçeye alabileceğim bisiklet ?(acil)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mertcan gölge tarafından paylaşıldı.

1. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selam arkadaşlar ben kendime yeni bir bisiklet almak istiyorum başlıkdada yazdığım gibi ödeyebileceğim fiyat 1000 tl bu fiyata hafif ve kaliteli bir bisiklet almak istiyorum veya toplamak önerileriniz nelerdir ne alabilirim ne toplayabilirim

not:((bisikletin ağırlığı benim için çok önemli 13kg nin altında olmasına gayret gösteriyorum)) şimdiden herkese teşekkürler

2. mertcan gölge

Seviye:
    bu arada kesinlikle 0 alacağımı da belirtmeyi unutmuşum

3. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    1000 TL nin biraz üstüne çıkarsanız BİANCHİ TROY (1080 TL) alabilirsiniz full deore hidrolik disk fren vs. vs. Şu an kullandığım bisiklettir (2 hafta önce aldım )son derece memnunum,beklentimin üzerinde bir bisiklete sahip olduğumu söyleyebilirim,seni de yanıltmayacaktır.

4. mertcan gölge

Seviye:
    peki ağırlık nasıl 80 tl lik bir fark önemli değil tabikide ama ağırlığı çok önemli yani kaç kg biliyormusun yada tahmini ?

5. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    13,2 kg geliyor .Bence üzerindeki ekipmana baktığında çok çok iyi bir ağırlığa (hafifliğe demek daha doğru) sahip Ben incelemeni tavsiye ederim TROY u yaklaşık 1 ay çok ince detaylarına kadar inceledim bu fiyata bu ekipmana sahip başka bir marka bulamadım .Sonunda BİANCHİ TROY da karar kıldım. Değdiğini söyleyebilirim,verdiğinin karşılığını fazlasıyla geri veriyor sana,her pedal'a bastığında.

6. mertcan gölge

Seviye:
    troy u inceledim oldukca güzel bir bisiklet ama maşası benim beklentilerim karşılayabilirmi bilmiyorum kadrosuda biraz ağır gibi geliyor bana başka bir bisiklet buldum Salcano ng 255 srd 1.130 tl fiyatı var

parçaları sunlar

full x-7 set avid elixir 5 hidrolik fren seti
    xcr maşa
    mıchelin lastikler
    ritchey sele sele borusu gidon gidon boğazı fiyatı biraz aşıyor bütçemi ama kar oranı oldukca iyi ağırlığıda
    12.2 kg yani bianchi troy a göre tam 1 kg hafif yani 1kg hafiflemek için 50 tl ödemiş olacağım ve ritchey dolu bir bisikletim olucak su tabloda büyük ihtimalle salcano ng 255 srd alacağım

7. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    Son karar senin,fakat TROY un özellikleri ve ekipmanı salcano dan daha üstün full DEORE olması da cabası ben Salcano yu da inceledim yine de TROY da karar kılmıştım.

8. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    1 kg hafiflik bisiklette ciddi bir değer , salcanoyu beğendiyseniz sağlam pazarlık yapıp alın bence :) bisikletin size ına dikkat , bulduğunuzu değil ölçüsü size uyanı alın.!!!

9. mertcan gölge

Seviye:
    tabi zaten kadro boyu 16 '' ve 18 '' benimde boyum 173 cm 16 '' falan baya kücük geliyor acaba 18 '' olması ağırlığı ne kadar arttırır ?

10. ersunakay

ersunakay Aktif Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    fazla oynamaz 30-40 gr bence

11. ersunakay

ersunakay Aktif Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    bence hafif bisikleti tercih edin cok fark eder sürüşte. ve eve girip cıkarken ;)

mertcan gölge bunu beğendi.
  12. tikik

tikik Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Salcano ng 255 srd yi inceledim çok güzel bisiklet bianchi troy donanım olarak biraz üstün sanki :) arkadaşlar doğru soylüyor ama ağırlık önemli bnm için diyorsan iyi bir pazarlıkla ! salcanoyu seçmeni öneririm

13. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    Arkadaşım bisikleti aldıktan sonra geri dönüşün yok O yüzden bu iki bisiklet arasında kalırsan ikisini aynı yerde bulursan bir yan yana incelemeni tavsiye ederim sana şunu söyleyeyim dün akşam bisikleti aldığım yerde SALCANO yuda gördüm aradaki 1 kg fark hem ekipmandan hemde kadro dan kaynaklanıyor SALCANO nun kadrosu TROY a göre daha ince . 1 KG ciddi bir rakam bisiklette ama gerçekten MTB nin hakkını verecek doğa şartlarında kullanacaksan 1 kg hafif bisiklet mantıklı .

14. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    salcano 255srd öneriyorum troyda deore var demişler
    x-7 dahamı kötü? full x-7 set +elixer fren seti var kerdesim ritchey comp. xcr masa o fiyata daha ne olsun peşin ver indirim iste 100-150 tl indirim yaptıran arkadaslar var

1 yıl binersin sonra maşayla kadroyu yükseltirsin süper bisiklet olur sana....

15. ALİ TÜRKMEN

ALİ TÜRKMEN Yeni Üye

Seviye:
    slm arkadaşım tüm yazılanları okudum...bende wistle 1051 v var full deore takım 900 tl civarlarında on numara bisiklet orta ayarda... şöyle söyleyeyim bisiklette elbette kg çok çok önemli benimki 13.8 kg ama bana göre kuş gibi çünkü bacaklarım çok güçlü anlayacagın bir yerden gider diger taraftan telafi edilir..bisiklette hafifletmek için özellikleri düşürüyorşlar kıytırık takım takıp 1000 liranın üzerinde fiyat veriyorlar.. bence 13 14 kg arsı idealdir.. bir süre sonra herşey güzel olacaktır. parayı kendine yatır kas yap derim..

16. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    Boyuna uygun kadro ölçüsü varsa tercihini ona göre yap TROY 18'' Benim boyum 1,72 ve kıtı kıtına oluyor hatta arazi için büyük diyebilirim.SALCANO da farklı ölçüler varsa boyuna uygun olanı seçebilirsin TROY 2010,SALCANO 2009 model.

17. mertcan gölge

Seviye:
    genel bir açıklama yapmak gerekirse boyum 173 olduğu için 16'' falan alamam 18'' benim için uygun bisikleti kullanacağım yerde eskişehirde kentorman yani arazide ve doğada kullanacağım bu yüzden hafif kaliteli ve hidrolik disc frene sahip bir bisiklet istiyorum

18. mertcan gölge

Seviye:
    öneriler için teşekkür ederim ama suan sürdüğüm bisiklet 18 kg ve ben bu ağırlık yüzünden 40-45 km lerde bitiyorum kas meselesinede gelince ben 15 yaşındayım ve 10 yıldır spor yapıyorum yani kendimi bildim bileli sporcu olduğum için kas veya güç gibi konularda hiç sorunum olmuyor bu yüzden parayı kendime yatırmama gerek yok kendimi zaten iyi görüyorum bisiklet alma isteğimde ben zaten iyiyim bisikletimde iyi olursa oldukca uzun yollara gidip gelebilirim düşüncesinden kaynaklanıyor hem 900-1000 tl para veriyorsam bisiklete bu bisikletin bir şeylerinin diğerlerinden farklı olması lazım yani en azından disc fren (hidrolik) olması lazım bana göre

ayrıca bisikletten anlıyan çok kişii tanıyorum ve çoğuda sram x7 nin deore slx kalitesine yakın olduğunu söylüyor saygılar ...