Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000 TL civarı alternatifler...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytuğ tarafından paylaşıldı.

1. Aytuğ

Aytuğ Yeni Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar,

2 gün önce işe giderken aklıma geldi ve birden bisiklet almaya karar verdim. Nette araştırma yaparken Bisiklet Forum'u keşfettim. Gerçekten çok güzel ve değerli bir paylaşım ortamı olduğunu söylemeliyim.

Yaklaşık 12 yıldır bisiklet kullanmıyorum ve ciddi şekilde özlediğimi farkettim. :) Bisiklet konusunda hiç tecrubem yok, yalnız 2 günde forumdan ve netten edindiğim bilgiler ışığında kafamda bişeyler canlanmaya başladı. Alacağım bisikleti asfalt ve toprak yolda günde 2 saat kullanmayı düşünüyorum. Fırsat olursa belki küçük arazi turları da yapabilirim.

Bütçemin sabit bir sınırı yok, yalnız yeni başlayacağım için 1000 TL civarı alternatifleri değerlendirmeyi uygun gördüm.

İnceleyip beğendiklerim arasında Sedona SD-751, Scott Aspect 55 (2009) var. Bunlara alternatif olabilecek performans ve fiyat oranı yüksek bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.
    Aytuğ

2. erhan.jeo

erhan.jeo Yeni Üye

Seviye:
    Merida TFS 100D bu ürüne de bir göz atmani öneririm.

Aytuğ bunu beğendi.
  3. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Aytuğ bunu beğendi.
  4. Aytuğ

Aytuğ Yeni Üye

Seviye:
    İlginiz için teşekkürler.

Yalnız nette baktığım kadarıyla Merida TFS XC 100-D nin fiyatı yaklaşık 1600 TL. Benim ayırmayı düşündüğüm bütçenin bir hayli üzerinde. :)

@AydınGünaydın,

Verdiğiniz 2.el linkine baktım, yalnız yeterli vaktim ve tecrubem olmadığı için bisikleti sıfır almayı düşünüyorum.

Aynı zamanda bisikleti peşin almayı düşünüyorum. Önereceğiniz modeli Ankara veya Istanbul'dan nereden uygun fiyata alacağımı da önerirseniz sevinirim.

5. Erkin B. KAYA

Erkin B. KAYA Forum Demirbaşı

Seviye:
    2009 sedonaları bekle onların arasından seçim yap :)

6. ozancan

ozancan Üye

Seviye:
    Ben de yeni aldım bisikletimi, öncelikle MTB almak için bakmaya başladım sizin gibi ama baktım ki hibrid bisikletler benim için daha uygun olacak. Yazdıklarınızdan çıkardığım kadarıyla sizin içinde hibrid modeller uygun olur. Hibrid modellerin kadro yapısı daha konforlu bir sürüş sağlıyor, jantlar 28 inç ve lastikler daha ince. Yani çok zorlu arazilere girmem diyorsanız bu bisikletler bence daha iyi.

Ben Corratec X-Vert Cross Gent modelini aldım. Scott'ın Sportster modelleri de var, bunlara da bir göz atın derim.

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2427,DeltaBisiklet,2158

Aytuğ bunu beğendi.
  7. Aytuğ

Aytuğ Yeni Üye

Seviye:
    @ozancan,

evet bahsettiğin modeller baya ilgimi çekti. Onları da incelemeye alayım. Link için teşekkürler. Yalnız bu linkini verdiğin modelin maşasında lock-out yok herhalde?

8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Şubata kadar sabredin ve 2009 modeller çıktıktan sonra bir karar verin.2009 Sedonaların güzel kadrolarla geleceği kulağıma çalındı. :in:

bryant bunu beğendi.
  9. bryant

bryant Kıdemli Üye

Seviye:
    öndere katılıyorum yeni gelecek sedonalar çok sıkı olacaklar bence biraz daha bekleyin 2009 yılında ki modellerden epe bir alternatif ürün çıkacaktır

10. Aytuğ

Aytuğ Yeni Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar incelemeye devam ediyorum. Bu arada hybrid modellere de baktım ve Scott Sportster P2 modelini çok beğendim.

Genel olarak asfalt ve düz yolda kullanacağım için tercih sebebi olabilir sanırım.

Yalnız bu bisikletler 700C jant kullanıyorlarmış. Yani 28" mi oluyor lastikleri? Bir sorun olduğunda herhangi bir yedek parça sorunu yaşar mıyım? Ya da 26" normal bir MTB alıp yol lastiği taksam nasıl olur? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

11. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    eğer scott, trek, corratec, sedona gibi bisikletler düşünüyorsan hibritde olsa mtb de olsa yedek parça sorunu yaşayacağını düşünmüyorum teknik hizmetler sorunsuz aldığın yerlerdede veriliyor 28'' yada 26'' olması problem olmaz ancak anladığım kadarı ile 28'' hibrit bir bisiklet kullanman seni daha fazla memnun edecektir,kolay gelsin

Aytuğ bunu beğendi.
  12. Aytuğ

Aytuğ Yeni Üye

Seviye:
    @Alp Aslan, teşekkürler.

Bahsettiğim kullanım şartlarında, hibrid bir bisikletle daha fazla zevk alırsın diyorsan eğer, bütçeyi zorlayıp Scott Sportster P2 2009 almak mantıklı olacak sanırım.

Birşey daha sorayım : Bu hibrid model için, gerektiğini düşündüğümde MTB lerde olduğu gibi parça yükseltme için yeterli seçenek bulabilecek miyim?

13. erhan.jeo

erhan.jeo Yeni Üye

Seviye:
  14. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    parça yükseltme işi bisikletin en keyifli ve maliyetli kısmıdır hibrit de alsan alacağın modele göre daha az veya daha çok upgrade şansın olacaktır,

15. Aytuğ

Aytuğ Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Bunun fiyatı iyiymiş gerçekten. Gerçi şimdi arkadaşların da dediği gibi hibrid modeller daha çok aklıma yatmaya başladı. Ve Scott un sportster modellerini çok beğendim. Bütçeyi biraz zorlayıp onlara yöneleceğim sanırım.

Tabi hibrid lerin yükseltilebilirliğini de oldukça merak ediyorum. Ve jant boyutunun 700C olması biraz kafamı karıştırıyor.

16. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    üzerlerinde yine aynı componentler var alivio deore xt xtr vs.. sende buna göre yükseltebilirsin 700c olması ise daha hızlı ve akıcı olmanı sağlayacak......

Aytuğ bunu beğendi.
  17. serkolemma

serkolemma Yeni Üye

Seviye:
    arkadasim ben 26'' corratec mtb (rocklight one) kullaniyorum. yilda yaklasik 5000km yol yapiyorum fakat gel gör ki cogu yolu sehiricinde geri kalanini az bayirli göl kenari falan gibi yerlerde yapiyorum. ayni soru benimde aklima gelmeye basladi ve keske mtb yerine bi cross bike alsaydim demeye basladim. is olsun diye gecen karstadt'a gidip bir bakindim ve gözüme sportster p2 takildi. 2009 modeli cift disk frenli ve önde cok iyi amortisörlere sahip. tekerler 28'' (700c) ve benim mtb'nin yarisi kadar incelikte. biraz alip magaza icinde kullandim:D gercekten hicbir ayari yapilmamis olmasina ragmen cok rahat kullanimli, cok iyi manevra yapan ve bassan ucacakmis gibi hizlanmasi olan cok zevkli bir bisiklet (ince tekerler sagolsun). o yüzden siddetle tavsiye ederim seni fazlasiyla tatmin edecektir. bende keske 699 (ki liste fiyati 1450 idi ama 2006 model oldugundan ve devam ettirilmeyeceginden bayagi bi ucuzlamisti) corratec'e verecegime 720 buna verseydim dedim ama is isten gecti artik:p
    al kesinlikle memnun olursun

ahmedbilal ve Aytuğ bunu beğendi.
  18. Aytuğ

Aytuğ Yeni Üye

Seviye:
    @serkolemma, @Alp Aslan,

teşekkür ederim, cevaplarınız beni baya tatmin etti. Benim kullanım tarzım için en iyi seçeneklerin hibrid modeller olduğunu artık anladım. :)

Sportster P2 ye çok yakın olsamda yine de performans ve fiyat odaklı düşününce benim için 4 seçenek bulunuyor :

Scott Sportster P2 2009.....................935 Euro

Corratec X-Vert Cross Country 2009.....824 Euro

Corratec X-Vert Cross Gent 2009.........659 Euro

Scott Sportster P55 2009...................530 Euro

Bu seçenekler arasındaki donanim farkının benim gibi yeni başlayacak birini nasıl etkileyeceğini bilmiyorum. Performans ve fiyat odaklı düşününce bunlardan hangisini tercih etmem gerektiği konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada bisikleti peşin almayı düşünüyorum. Bu durumda Scottlarda %21 indirim seçeneğim bulunuyor. Corrateclerde böyle bir şansım var mı bilmiyorum. Eğer corratec için böyle bir şansım yoksa sanırım Scottlara öncelik vermek daha iyi?

Not : Şuan yurtdışında olduğum için telefon açıp ilgilenemiyorum.

19. wolvesster

wolvesster Yeni Üye

Seviye:
    Raleigh'in Urban 1 veya Urban 2 seriside şehir bisikleti için daha ekonomik alternatifler olabilir, 289 € ve 345 €, aktif pedal'da satılıyor.

20. ozancan

ozancan Üye

Seviye:
    Kampanyaları hesaba kaymazsan %10 peşin indirimi her markada geçerli, tabi %21 yakalarsan o zaman Scott almak mantıklı olabilir.

Normal şartlar altında ben tercihimi Corratec'ten yana kullanırım ki zaten öyle de yaptım:) çünkü fiyat performans oranı çok daha yüksek. Misal Cross Gent modelinde XT arka attırıcı, Deore komponentler varken, Scott da bu komponentlere ulaşmak için daha fazla parayı gözden çıkarman gerek; bu bir gerçek.

Bence çok kafanı bulandırma bu iş birazda gönül işi sonuçta, yukarıdaki hangi modeli alırsan al kesin memnun kalacaksın. Bu kafandaki modelleri git gözünle gör, mutlaka birisi sana beni al diyecektir, sonuçta görüntü de önemli. ben mesela Corratec X-vert cross gent almamın önemli sebeplerinden biri de kadro rengidir.

Aytuğ bunu beğendi.