Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000 tl bütçe mi yoksa beklemelimiyim?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tylnsbl2016 tarafından paylaşıldı.

1. Tylnsbl2016

Tylnsbl2016 Yeni Üye

Adı:
    Taylan avci
    Seviye:
    Arkadaslar bugüne kadar bilinçsizce alınan saçma sapan bisikletler ve hafta sonu 1-2 saat iicn kiralanan çeşit çeşit bisikletlerin selesinde pedal çürüttük simdi bu çürütme esnasında ya şöyle olsa daha iyi olurdu cinsinden istediğim özelliklere sahip bir bisiklet almak istiyorum.Bütçe kısıtlı oldugu icin ve 3 kurusa beş köfte istemeye hakkım olmadıgı icin çoğundan vazgeçtim :D ama bi kaçı var ki benim icin önemli bu yüzden 1000 tl ye elde edemiceksem gerekirse bekleyeyim diyorum.

Durum suki genelde arka amortisöre sahip mtb olarak geçen bisikletlere şehir icinde bindim :p

eziyeti düşünemezsiniz bilinç kullancı olmadıgım icin o ağırlıktaki o tank gibi bisikleti malesef dağda değil şehirde kullandım bir hayli bacak yordum hep keske su bisiklet biraz daha az enerjiyle daha çok gitse istedim. Aslında istediğim tek özellik bu birde görüntüsü güzel olmalı hadi 2 oldu baska bisey istemiyorum :)

sanırım benim daha az enerji ile daha fazla yol gidebilmem icin bisikletin daha hafif olması gerekiyo. Bunun icinde mtb almamak başta olmak üzere alınacak tarz icinde biraz bütçeyi açmak gerekiyor ama oda simdilik bende yok pekala mtb ye oranla üstüne binip pedallamaya basladıgımda ya eski bisikletlere oranla bu baya kolaymıs o kadar yol gittim anca yoruldum diyebileceğim +++++ güzel görünen şık bir bisikleti 1000 tl bütçe ile elde edebilirmiyim ?

sıfırını elde edemezsek ikinci el bakabiliriz 1000 tl ile sıfır ve ikinci el bisiklet önerebilirmisiniz.

2. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1000 tl bütçe "bana kalırsa" birazcık düşük kalır. 500 daha ekle max 10 kg ikinci el, belki de sıfır yol bisikleti alabilirsin. Kaldı ki o fiyatlara sıfır birkaç model claris setli yol bisikleti mevcut.

3. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Sedona 410 :)

4. Tylnsbl2016

Tylnsbl2016 Yeni Üye

Adı:
    Taylan avci
    Seviye:
    Yalnız ben konuma eklemeyi unutmusum söyle bisey var ki yol bisikletlerinin tekerlekleri ince.Mazgallar malum.Ben her zaman dikkatimi mazgal derecesinde üst düzey tutamam.Yani trafiğemi bakayım önüme çıkacak yayayamı yoksa yere odaklanıp mazgal çukurmu arayım tekerleğim sıkışıp takla atmayım diye düsünmeye kalkarsam ölebilirim :) çünki o bisikleti sehrin dısına doğru kafa dinlemek icin pedallayacağım gibi sehrin icinede sürücem cyclocross deniyor sanırım yol bisikletinin kalın tekerlekli versiyonu :D belki onlar olabilir :)

5. Speker

Speker Aktif Üye

Seviye:
    Kadirhan bunu beğendi.
  6. Tylnsbl2016

Tylnsbl2016 Yeni Üye

Adı:
    Taylan avci
    Seviye:
    @Speker çok teşekkür ederim bunlar hem estetik hemde koca koca amortisörleri yok :) sanırım mtb bisikletlere oranla daha hafiftirler. Pekala konudada söylediğim gibi şehir içinde farkedilir düzeyde daha az enerji daha fazla yol katkısı sağlarmı bana ? hız demiyorum bakın yol :) arkadasımın mtb ile okula gittim dönerken elimde getirdim bacaklarım sismisti :D internetten kilogramına bakmıstım 18 mi yazıyodu neydi yanlıs hatırlamıyosam o cvarda biseydi :D

7. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Tylnsbl2016 dikkat etmeye alışıyorsun çok sorun yapma bunları :)

8. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    1990 senesinden beri sehir icinde ve disinda yol bisikleti suruyorum, hic mazgala girmedim.
    Evet biraz daha dikkat etmen gerekebilir. Ancak keyfi bambaskadir

soneryen bunu beğendi.
  9. Tylnsbl2016

Tylnsbl2016 Yeni Üye

Adı:
    Taylan avci
    Seviye:
    @Kuzey Ege @Aazam

Girdiğim ilk mazgalda ikinizi bulucam :D bakın yazdım isimlerinizi kenara siz çeldiniz aklımı :D Allah muhafaza mazgala girerde bisikleti geride bırakıp ben havada uçmaya başlarsam havada Aazaaaaam diye bağırıcam :)

şaka bir yana ben birde 90 kiloyum o ince tekerler beni tasır umarım :)

10. Speker

Speker Aktif Üye

Seviye:

Amortisör yokluğu ve daha dişsiz ince tekerden dolayı hafif olabilirler. Ama ağırlık sınıfla değilde daha çok konfigürasyon ve bütçe ile ilgili oluyor. Aşağı yukarı % 30 civarı bir sürüş kolaylığı beklenebilir sanırım. Daha az enerji harcayacağınız kesin. Hakimiyet, dik oturuş pozisyonu şehir kullanımına uygun.

11. PanigaleR

PanigaleR Üye

Seviye:
    Decathlonun fiyatları uygun piyasaya göre bakın isterseniz

12. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben de 85 kiloyum, beni tasidigina gore seni de tasir.
    Bizi bulacakmış, sen de önüne bak kardesim, arama bizleri :)

13. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  14. Onur baydal

Onur baydal Yeni Üye

Adı:
    Onur baydal
    Seviye:
    önce bir şehir bisikleti al trafiğe ve bisiklete alış daha sonra zaten ondan sıkılıp yol bisikletine sen geçiş yapmak isteyeceksin :)

Speker bunu beğendi.
  15. Speker

Speker Aktif Üye

Seviye:
    Yol bisikleti en estetik ve en az enerji harcatacak tip. Oradaki çekince mazgal değilde benim için başka hususlar. Ben çok yokuşlu bir yerde yaşıyorum. Dar, çok dik, kaygan yokuşlarda, özellikle inişlerde yol bisikleti ile kendimi rahatsız hissettim (dar gidon, eğik oturuş pozisyon, sert teker) Trafikte hız bazen dezavantaj oluyor. Yol bisikleti yoğun trafiğin dışına çıkınca mükemmel bir bisiklet ama trafikte araçların ve yayaların içinde kullanımı biraz daha zor. Alışınca mutlaka oda pratik gelecektir ama bir alışma süreci ister. Bence test edin ve araştırmaya devam edin.

Onur baydal bunu beğendi.
  16. Tylnsbl2016

Tylnsbl2016 Yeni Üye

Adı:
    Taylan avci
    Seviye:
    tavsiyeler ve ilginiz için çok tesekkür ederim arkadaslar evet bende hemen kararımı verip almayı düsünmüyorum daha şu kask konusunu felan öğrenicem :) sonra bunun kilitli pedal olayı sırt çantası suluğu vs var youtube da bi sürü şey gördüm onları öğrenene kadar bi yandanda bisiklet araştırır kararımı verir son olarak sipariş aşamasına geçerim gibi geliyo :)

bu arada decathlon gerçekten ucuzmus hoş bisikletler ve fiyatlarıda uygun markalarıda ayrı ayrı incelicem

soneryen ve Onur baydal bunu beğendi.
  17. leyla_p

leyla_p Aktif Üye

Adı:
    Leyla P.
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bence 1000 lira günlük kullanılacak bir şehir/tur bisiklet için gayet uygun bir rakam(ikinci el bakılırsa bu fiyata çok güzel bisikletler bulunabilir). Kask, eldiven, ışık, kilit, pompa, yedek lastik gibi şeyler için de bir miktar ayırmanız gerekebilir. Ya da kaskı öncelikli tutup diğerlerini zamanla alabilirsiniz. Rahatlık düşünüyorsanız bence kesinlikle yol bisikleti düşünmeyin. Yok ben hız da istiyorum, performans yapacağım derseniz de alt düzey bir yol bisikleti alırsınız bu rakamla.

Bu forumdaki olay şu, hep daha yüksek rakamdaki bisikletleri önerecek birileri muhakkak çıkacaktır, bence onları çok dinlemeden, bütçenize uyan ve sizi zora sokmayacak bisikleti edinin, eminim ki çok seveceksiniz. Sonrasında elinize para geçtiğinde bunu yaklaşık aynı rakamlara satıp model yükseltebilirsiniz.

Onur baydal ve RuNo KsK bunu beğendi.
  18. bekotechno

bekotechno Aktif Üye

Adı:
    Bekir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu paraya hatta biraZ daha altında hybrit yani şehir içine mtb model olan bir mosso düşenebilirsin ,21 vitesliler uygun fiyAtlı, legarda serisi özellikle

19. suseptans

suseptans Yeni Üye

Seviye:
    Bende oğlum için 1.000 TL ye kadar 28 jant , alüminyum kadro, amartisör kilitli maşalı iyi bir şehir bisikleti araştırıyorum. Ancak bulduklarım bütçeyi bi miktar aşıyor ve kafam döndü artık :) .

Bulduklarım KRON 450 , Carraro 227 , Sedona 325 sizce bu bisikletlere yakın kalitede ancak fiyatı 1.000 TL civarlarında bisiklet bulabilirmiyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Küçük bir şehirdeyim mecburen internetten ve SIFIR almak zorundayım. Ayrıca Oğlumun tüm arkadaşları ve şehir BİANCHİ delisi ama ben o hantal bianchi speed MTB 'yi almak istemiyorum. Oğluma canlı olarak sadece KRON 450 yi gösterdim bayıldı :) Ama fiyat zorluyor işte :(

20. leyla_p

leyla_p Aktif Üye

Adı:
    Leyla P.
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @suseptans neden sıfır almak zorundasınız? İkinci el çok temiz bisikletler de bulunabiliyor.