1000 tl bütçe mi yoksa beklemelimiyim?

Tepki
7
İsim
Taylan avci
Arkadaslar bugüne kadar bilinçsizce alınan saçma sapan bisikletler ve hafta sonu 1-2 saat iicn kiralanan çeşit çeşit bisikletlerin selesinde pedal çürüttük simdi bu çürütme esnasında ya şöyle olsa daha iyi olurdu cinsinden istediğim özelliklere sahip bir bisiklet almak istiyorum.Bütçe kısıtlı oldugu icin ve 3 kurusa beş köfte istemeye hakkım olmadıgı icin çoğundan vazgeçtim :D ama bi kaçı var ki benim icin önemli bu yüzden 1000 tl ye elde edemiceksem gerekirse bekleyeyim diyorum.

Durum suki genelde arka amortisöre sahip mtb olarak geçen bisikletlere şehir icinde bindim :p

eziyeti düşünemezsiniz bilinç kullancı olmadıgım icin o ağırlıktaki o tank gibi bisikleti malesef dağda değil şehirde kullandım bir hayli bacak yordum hep keske su bisiklet biraz daha az enerjiyle daha çok gitse istedim. Aslında istediğim tek özellik bu birde görüntüsü güzel olmalı hadi 2 oldu baska bisey istemiyorum :)

sanırım benim daha az enerji ile daha fazla yol gidebilmem icin bisikletin daha hafif olması gerekiyo. Bunun icinde mtb almamak başta olmak üzere alınacak tarz icinde biraz bütçeyi açmak gerekiyor ama oda simdilik bende yok pekala mtb ye oranla üstüne binip pedallamaya basladıgımda ya eski bisikletlere oranla bu baya kolaymıs o kadar yol gittim anca yoruldum diyebileceğim +++++ güzel görünen şık bir bisikleti 1000 tl bütçe ile elde edebilirmiyim ?

sıfırını elde edemezsek ikinci el bakabiliriz 1000 tl ile sıfır ve ikinci el bisiklet önerebilirmisiniz.

Scudo

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.517
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1000 tl bütçe "bana kalırsa" birazcık düşük kalır. 500 daha ekle max 10 kg ikinci el, belki de sıfır yol bisikleti alabilirsin. Kaldı ki o fiyatlara sıfır birkaç model claris setli yol bisikleti mevcut.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepki
7
İsim
Taylan avci
@Aazam

Yalnız ben konuma eklemeyi unutmusum söyle bisey var ki yol bisikletlerinin tekerlekleri ince.Mazgallar malum.Ben her zaman dikkatimi mazgal derecesinde üst düzey tutamam.Yani trafiğemi bakayım önüme çıkacak yayayamı yoksa yere odaklanıp mazgal çukurmu arayım tekerleğim sıkışıp takla atmayım diye düsünmeye kalkarsam ölebilirim :) çünki o bisikleti sehrin dısına doğru kafa dinlemek icin pedallayacağım gibi sehrin icinede sürücem cyclocross deniyor sanırım yol bisikletinin kalın tekerlekli versiyonu :D belki onlar olabilir :)

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
Değişik firma ve markaların şehir / tur bisikletlerini inceleyin. (Şehirde kullanacaksanız amortisöre ihtiyaç olmayabilir) Bu tip bisikletlerim seleleri geniş ve rahattır.
Estetiğide güzel.

800 tlden başlıyor -1500 tl ve üstünde oldukça güzel modeller var. Örnek;

(link)

(link)

şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Kadirhan
Tepki
7
İsim
Taylan avci
@Speker çok teşekkür ederim bunlar hem estetik hemde koca koca amortisörleri yok :) sanırım mtb bisikletlere oranla daha hafiftirler. Pekala konudada söylediğim gibi şehir içinde farkedilir düzeyde daha az enerji daha fazla yol katkısı sağlarmı bana ? hız demiyorum bakın yol :) arkadasımın mtb ile okula gittim dönerken elimde getirdim bacaklarım sismisti :D internetten kilogramına bakmıstım 18 mi yazıyodu neydi yanlıs hatırlamıyosam o cvarda biseydi :D

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.517
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tylnsbl2016 dikkat etmeye alışıyorsun çok sorun yapma bunları :)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tylnsbl2016
1990 senesinden beri sehir icinde ve disinda yol bisikleti suruyorum, hic mazgala girmedim.
Evet biraz daha dikkat etmen gerekebilir. Ancak keyfi bambaskadir

• Beğen
Tepkiler: macerakolik
Tepki
7
İsim
Taylan avci
@Kuzey Ege @Aazam

Girdiğim ilk mazgalda ikinizi bulucam :D bakın yazdım isimlerinizi kenara siz çeldiniz aklımı :D Allah muhafaza mazgala girerde bisikleti geride bırakıp ben havada uçmaya başlarsam havada Aazaaaaam diye bağırıcam :)

şaka bir yana ben birde 90 kiloyum o ince tekerler beni tasır umarım :)

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
@Tylnsbl2016

Amortisör yokluğu ve daha dişsiz ince tekerden dolayı hafif olabilirler. Ama ağırlık sınıfla değilde daha çok konfigürasyon ve bütçe ile ilgili oluyor. Aşağı yukarı % 30 civarı bir sürüş kolaylığı beklenebilir sanırım. Daha az enerji harcayacağınız kesin. Hakimiyet, dik oturuş pozisyonu şehir kullanımına uygun.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tylnsbl2016
Ben de 85 kiloyum, beni tasidigina gore seni de tasir.
Bizi bulacakmış, sen de önüne bak kardesim, arama bizleri :)

Tepki
9
İsim
Onur baydal
Bisiklet
Ümit
önce bir şehir bisikleti al trafiğe ve bisiklete alış daha sonra zaten ondan sıkılıp yol bisikletine sen geçiş yapmak isteyeceksin :)

• Beğen
Tepkiler: Speker

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
Yol bisikleti en estetik ve en az enerji harcatacak tip. Oradaki çekince mazgal değilde benim için başka hususlar. Ben çok yokuşlu bir yerde yaşıyorum. Dar, çok dik, kaygan yokuşlarda, özellikle inişlerde yol bisikleti ile kendimi rahatsız hissettim (dar gidon, eğik oturuş pozisyon, sert teker) Trafikte hız bazen dezavantaj oluyor. Yol bisikleti yoğun trafiğin dışına çıkınca mükemmel bir bisiklet ama trafikte araçların ve yayaların içinde kullanımı biraz daha zor. Alışınca mutlaka oda pratik gelecektir ama bir alışma süreci ister. Bence test edin ve araştırmaya devam edin.

• Beğen
Tepkiler: Onur baydal
Tepki
7
İsim
Taylan avci
tavsiyeler ve ilginiz için çok tesekkür ederim arkadaslar evet bende hemen kararımı verip almayı düsünmüyorum daha şu kask konusunu felan öğrenicem :) sonra bunun kilitli pedal olayı sırt çantası suluğu vs var youtube da bi sürü şey gördüm onları öğrenene kadar bi yandanda bisiklet araştırır kararımı verir son olarak sipariş aşamasına geçerim gibi geliyo :)

bu arada decathlon gerçekten ucuzmus hoş bisikletler ve fiyatlarıda uygun markalarıda ayrı ayrı incelicem

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence 1000 lira günlük kullanılacak bir şehir/tur bisiklet için gayet uygun bir rakam(ikinci el bakılırsa bu fiyata çok güzel bisikletler bulunabilir). Kask, eldiven, ışık, kilit, pompa, yedek lastik gibi şeyler için de bir miktar ayırmanız gerekebilir. Ya da kaskı öncelikli tutup diğerlerini zamanla alabilirsiniz. Rahatlık düşünüyorsanız bence kesinlikle yol bisikleti düşünmeyin. Yok ben hız da istiyorum, performans yapacağım derseniz de alt düzey bir yol bisikleti alırsınız bu rakamla.

Bu forumdaki olay şu, hep daha yüksek rakamdaki bisikletleri önerecek birileri muhakkak çıkacaktır, bence onları çok dinlemeden, bütçenize uyan ve sizi zora sokmayacak bisikleti edinin, eminim ki çok seveceksiniz. Sonrasında elinize para geçtiğinde bunu yaklaşık aynı rakamlara satıp model yükseltebilirsiniz.

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
Bu paraya hatta biraZ daha altında hybrit yani şehir içine mtb model olan bir mosso düşenebilirsin ,21 vitesliler uygun fiyAtlı, legarda serisi özellikle

suseptans

Üye
Tepki
0
Bende oğlum için 1.000 TL ye kadar 28 jant , alüminyum kadro, amartisör kilitli maşalı iyi bir şehir bisikleti araştırıyorum. Ancak bulduklarım bütçeyi bi miktar aşıyor ve kafam döndü artık :) .

Bulduklarım KRON 450 , Carraro 227 , Sedona 325 sizce bu bisikletlere yakın kalitede ancak fiyatı 1.000 TL civarlarında bisiklet bulabilirmiyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Küçük bir şehirdeyim mecburen internetten ve SIFIR almak zorundayım. Ayrıca Oğlumun tüm arkadaşları ve şehir BİANCHİ delisi ama ben o hantal bianchi speed MTB 'yi almak istemiyorum. Oğluma canlı olarak sadece KRON 450 yi gösterdim bayıldı :) Ama fiyat zorluyor işte :(