Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000 TL Bütçe İle Cylecross Mu Tur Bisikleti Mi?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında batub tarafından paylaşıldı.

1. batub

batub Yeni Üye

Merhabalar. Bu kış güzel bir bisiklet almayı düşünüyorum. Maksimum bütçem 1000 TL. Aklımda sedona 321 var. Öbür yandan yol bisikleti gidonu istiyorum. Fakat bu dediğimi yapmak için 1000 Tl nin bayağı üstüne çıkmam gerekiyor ki bu pek olası değil. Yol bisikleti al derseniz korkuyorum. Çünkü internette bir çok şey okudum. Yol bisikleti Türkiye de sürülmez, çukura girdin mi bitti gibi... Doğru mudur bilmiyorum. Fakat gözüm korktu. Ben de en iyisi cyclocross olabilir dedim. Cyclocross için daha ucuz bir bisiklet ve yol gidonu vs. alıp 1000 TL ile kapatabilirim düşüncesindeyim. Fakat çok teknik bir bilgim yok. Bir haftadır sizin yazılarınızı okuyorum :) Görüşlerinizi öğrenmeyi çok isterim. Cyclocross a hiç bulaşma şehir bisikleti al derseniz tavsiyeleriniz nelerdir? Saygılar...

2. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  3. batub

batub Yeni Üye

Konunuzu gözden geçirdim daha önce. Fakat kafam daha da karıştı. Ben sadece asfaltta gideceğim. Sahil yolu ve yolları çok bozuk olmayan sokaklar gibi. Tur bisikletleri cyclocross a göre daha hızlı ise seçimim tur bisikleti ya da yol bisikleti olur. Fakat bu yol bisikletinin kötülenmesinden dolayı hiç güvenemiyorum. Tamamen kararsızım.

4. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yol bisikleti alın o zaman :)

5. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gideceğiniz mesafeye göre seçmek mantıklı ama gideceğiniz bölümler yol ise yol bisikleti alın o kadar da kötü değil ama 1000 tl ye de iyi bir yol bisikleti bulmazsınız :) Benim almayı düşünmüş olduğum bir bisiklet hem de bütçenizin altında işinizi de görür bir bakın isterseniz :)
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=107653&p=1397299#post1397299

Benim vazgeçme sebebim ağır toprak yollara da gireceğimden dolayıdır tercih meselesi :)

6. ybayrak

ybayrak Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  7. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yol bisikletini kim kötülüyor? Neymiş kötüleme nedenleri? Nesi kötüymüş?

Artık Yok bunu beğendi.
  8. batub

batub Yeni Üye

Hocam bir çok sitede okudum. Yok Türkiye yolları için değil gavur yolları içinmiş. Yok çukura girdin mi tekeri patlarmış. Buna benzer bir sürü düşünce var. Tabi doğru mu bilemem çünkü kullanmadım. Yani yol bisikletini öyle bir anlatmışlar ki en ufak çukura girsek ölümüz çıkacak gibi.

9. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    bu bilinç yüzünden yurdum insanı yıllardır şehirde mtb kullanıyor zaten hiçmi haklı değiller elbette haklılar bazı yollar varki insana gerçekten bu kadarmı olur yaa ? dedirtebiliyor ancak istenildiği takdirde dikkatli ve bilinçli kullanarak yol bisikletinden büyük bir keyif alınabiliyor kendinizi bu keyiften mahrum bırakmayın derim iyi forumlar