1000 TL bütçe ile alınabilecek MTB önerisi ¿

mustc1940

Üye
Tepki
52
İsim
Mustafa Çelik
Bisiklet
Sedona
Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
18 kadro, v fren: (link) (asıl önerim)

hidrolik disk fren istiyorsan(fazladan ağırlık katar)
16 kadro, hd fren: (link)
18 kadro, hd fren: (link)

aradaki fark ile de aksesuarları tamamlar ya da istediğin birkaç değişimi yaparsın. 212hd alırsan vites sistemini değiştirebilirsin mesela, 270sv'de acera set zaten yeterli olacaktır.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@fatihselim

@fatihselim

şuna cevap verirsen sevinirim... bahsettiğin xc500 ya da ghost se 1150 modellerinin hangi donanımı astro270'in üzerinde bir seviyede?
sadece kadroya ve üzerindeki etiketlere para verip daha düşük donanımda bir bisiklet kullanmak mı gerekli olan?

kadroya para "bence" en azından 2000tl civarı, donanımı da o kadroyu hakedecek bir bisiklete verilir... kullanımda astro 270 senin önerdiğin modellerden daha iyi performans verecektir şu haliyle.
giriş seviyesi bisiklet alınacakken kadro ve etiketler için fazla para ödemeye gerek yok asıl.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scott, Trek, Specialized, Cube gibi üst düzey markaların başlangıç modellerine bakabilirsin ömür boyu garantidir hepsi ilerde bütçe durumuna göre donanım iyileştirmesi yapabilirsin.
Sanrım bisiklet sporuna yeni başlayacaksınız, kaliteli bir başlangıç modeli alın uzun yıllar idare eder.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Mert C.

Sonuna kadar AYNNEN diyerek katılıyorum , neden derseniz eğer markaya para vereceksen kenarda en az 3.000-5.000 TL bulunması lazım...

Bu arada o nakit paraya kral gibi insomnia 40 alınır hem HD hemde 27 vts. acera...

(link)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
bazı arkadaşların "kadroya donanım eklenir, donanıma kadro eklenemez" mantığıyla yaptığı yorumları anlayamıyorum...
üzerindeki donanımlar zaten bisikletin toplam fiyatından fazla ediyor önerdiğim modelde... başka bir marka alıp bu seviyeye getirmek için "595tl" den çok para harcanması gerekir. kadro resmen yanında hediye geliyor...

sorun çıkarmazsa rahat rahat kullanırsın(büyük ihtimalle kaza vs. yapmadığında da çıkarmaz) sorun olursa çok da istiyorsan alırsın kadronu takarsın...
hatta madem ömür boyu garantili, eskiyip sorun çıkarınca değiştirilecek; ikinci el ömür boyu garantili alırsın o da sorun olmaz o zaman... gittiği yere kadar, sonra değiştirirsin garantiden nasılsa...(gerçekten ömür boyu garantiye güveniyorsan sorun yok burada da sanırım)
yine o bisikleti direkt almaktan çok daha ucuza gelir...

şimdi;
kadroya donanım yükseltmesi yaparım diyip başta düşük seviye bisiklet kullanmak mı mantıklı, yoksa sorun çıkmama ihtimali yüksek ve daha üst donanımlı bir bisiklet alıp canın isterse keyfi olarak kadro değiştirmek mi mantıklı?

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

mustc1940

Üye
Tepki
52
İsim
Mustafa Çelik
Bisiklet
Sedona
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Verdiğiniz cevaplar aslında beynimdeki kavgayı yansıtıyor :).Bir yanım kaliteli kadro düşük donanım derken diğer yanım kadro ne kadar kötü olabilir ki donanıma yönel demekte.Küçüklüğümden beri BMX kullanmış daha sonra babamın Bisan'ın hizmet bisikleti diye sınıflandırdığı modelini yıllarca kullanmış biri olarak ilk vitesli ve amortisörlü bisikletimi alacağım :) o yüzden almadan bir sormak istedim.

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
2013 model Kron XC 500 V kullanıyorum. Oldukça memnunum. Ancak havalı maşa ve hidrolik disk frene geçmek niyetindeyim. İlerleyen zamanlarda da 3x10 vites sistemine geçmeyi düşünmüyor değilim. Ha bunları ben ihtiyaç olarak hissettiğim için yapacağım, çünkü yeterli gelmemekte bu hali artık.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Ben Sedona 721 derim. (link)

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
XC500'ü alırken aklımı çelen bir diğer model de 721 idi... Onu mu alsam bunu mu derken içime en çok sineni aldım. Ha aklım kalmadı mı? Kaldı. Ama 721'i alsaydım bu kez aklım XC500'de kalacaktı :) Güzel bisikletler ikisi de, tercih biraz da sizin içinize sinmesi meselesi...

Tepki
3
Bisiklet
Carraro
Carraro crs 620 ben memnunum hem de cok arastir derim

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
o paraya 2. el temiz bir bisiklet alabilirsiniz üst seviye

Tepki
61
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano İnsomnia 40 öneririm

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
2013 model bİanchİ tdl 1300 3x9 shİmano alİvİo m430 sİstem (yalnizca aynakol deĞİŞmemİŞtİr) 850 tl Üzerİnde 26x1,50 lastİkler bulunmakta orjİnal lastİklerİ 1 ay kadar kullanildi yipranma yok.