1000 mah batarya ile kaç saat müzik dinlenebilir?

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
uzun zamandır bisiklet üzerinde iken çevremle irtibatımı koparmayacak şekilde müzik keyfi yaşamamı sağlayacak bir hoparlörlü mp3 çalar arayışında iken bugün teknosanın yarından itibaren indirim kampanyası dahilinde satışa sunacağı "goldmaster sr 138" adlı modelin özelliklerinde yazanlar kafamı kurcaladı çünkü pil olarak 1000 mah bataryaya sahip olduğu iddia edilen ürünün pl ömrü olarak 2 saat olduğu yazıyordu teknosanın sitesinde ve bu konuyu açıklığa kavuşturmak için teknosa müşteri hizmetlerini aradığımda sanki ben bulamıyormuşum gibi bana goldmasterin telefonunu verebileceğini söylemekten başka birşey yapmadı ben de bunun üzerine bir cevap bulmak ümidiyle goldmasteri aradım karşıma ses tonundan toyluğunu ele veren bir genç çıktı durumu kendisine mümkün olduğınca açık bir dille anlattım ve telefondaki ses bir müddet sonra dönmek için izin istedi ve 1 dk sonra lanet telefonu yüzüme kapattı.Şimdi sevgili forumdaşlar aslında böyle satığı ürünün teknik sestek olarak arkasında durmayan ve kendisinden yardım talep eden müşterisinin yüzüne telefonu kapatcak kadar alçalan insanlardan hiç alışveriş yapmamak lazım fakat yine de bu konuyu açıklığa kavuşturursanız sevinirim sözkonusu üründe 1000mah batarya var ise çalma süresi kaç saat olur ayrıca sitesinde ürünün ağırlığı 40 gr olarak belirtilmiş

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@emir yakup bulut
üzerindeki batarya saatte 1000 miliamper akım verebiliyormuş bu boyuttaki bir batarya için oldukça güzel bir değer.bataryaların boyutları ufaldıkça verebilecekleri akım miktarı da düşer.Sizin sorduğunuz soruya da gelirsek cihazın çektiği akımı bilmek gerekir bu miktar da sabit değildir kısık ses ile minimum seviyede iken yüksek ses düzeyinde maksimum değerine ulaşır .Kullandığınız kulaklık ile de çektiği akım değişir .Kıssadan hisse cihazın ortalama bir ses düzeyinde kendi kulaklığı ile çektiği akım atıyorum 100 mah ise 10 saat dinlersin demektir.( bu değer sabit ses ve bataryanın ful dolu olduğu şartlar için geçerlidir ve cihazın çektiği değeri 100 mah diye kafamdan salladım gerçek değerini ya kataloğunda yazıyorsa oradan öğrenmek yada ampermetre bağlayarak görmek lazım) Yani bataryanın değerini cihazın çektiği akıma bölüyorsun hesap bu kadar basit.

Bu arada bataryanın 1000 mah değeri ilk sıfır halindeki değeridir.her dolum boşaltım sonrası ve dolum hataları ile günden güne gücünü kaybedecek ve değeri düşecektir.

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Ürün 5V ile şarj oluyor. Buda en fazla 4,7 voltluk pili olduğunu gösterir. Pilin toplam gücü 4,7Watt, hoparlörlere 5Watt denilmiş(umarım rms değeridir). Tam güçte çalışırsa 1 saatte biter fakat tam güçte çalışması müzikler için biraz zordur, çünkü müzik sesi son seste olsa bile sinüsoidal sinyal gibidir, artar, azalır, biraz artar, biraz azalır... 2 saatlik pil ömrü gerçeğe yakın bir değer; tabiki bu değerinde üstüne de çıkabilir. Aradığınız firmalardan istediğiniz bilgiyi alamamanız normal çünkü telefondaki kişi de bilmiyor :) Aramışken toplam hoparlör rms değerini sorsaydınız iyi olurdu. Eğer 2 saatten az müzik çalarsa ürünü iade eder paranızı geri alırsınız.

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
peki sevgili forum sakinleri sizin bu fiyat aralığında önerebileceğiniz pil ömrü uzun yani en azından 4-5 saat müziksiz bırakmayacak, tabi hoparlörü de yanımdan geçen araçların gürültüsüne meydan okuyacak kadar kuvvetli bir hoparlörlü mp3çalar yoo meydan okumak çok iddialı bir laf oldu o halde şöyle söyleyeyim en ufak bir motor horultusunda sesi işitilmez hale gelmeyecek bir hoparlör kaç watt olmalıdır ve önerileriniz nedir?

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Ben bisiklet üzerindeyken, çevreden gelen uyaranları(en ufak sesi dahi) engelleyecek şekilde kulaklıkla birşeyler dinlenmesine tamamen karşıyım. Eğer sadece bisiklet yolunu kullanacağım demiyorsanız(motor gürültüsünden bahsetmişsiniz gerçi) size tavsiyem bisiklet üzerinde kulaklık takmamanız yönündedir...

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
@Halil EROĞLU

siz önemli bir noktayı kaçırdınız ,ben de sözünü ettiğiniz mahzurlardan dolayı hoparlörlü yani sesi dışarı veren bir mp3çalardan bahsediyorum