1000 liram var ? Ne önerirsiniz.

Tepki
30
İzmirde kullanmak için bir bisiklet arıyorum. Sıfır almak istiyorum. Whistle 1161d için ne düşünürsünüz arka aktarıcı deore, geri kalan tüm sistemler alivio ve hidrolik disk frenli.
Ya da daha mantıklı öneriniz var mı?

Scudo

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
miwok 1161 D
Dağda bayırda sürmeyeceksen hiç alma derim...
Sadece görselliğinden faydalanmış olursun...

Daha bugün başka konular var dı bunlarla ilgili...

Eğer sadece Asfaltlarda süreceksen Salcano City sport tarzı bir şey öneririm...Mesela 24 vites olan versiyonu galiba, ruble 11-34 bu rahatlık sağlar yokuşlarda falan...

• Beğen
Tepkiler: Dolunay Batar
Tepki
30
izmir bornovada oturuyorum. Asfaltta sürecem çok nadir dağa çıkarım. Görseliği hoş ama işime yaramaz diyorsanız almayayyım. salcanodan başka marka tercihiniz yok mu ?

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
iyi bi tercih eğer bornovada oturuyosan. çünkü yolların çoğu yamalı ve çukur dolu etraf. bende bornovada oturuyorum ordan biliyorum seçimin güzel. tur bisikleti yol bisikleti vs bornovada yazık olur onlara. hem dağa da çıkarsın araziyede girersin 1161 ile yelpaze geniş yani :)

• Beğen
Tepki
30
anladım. teşekkürler :) peki internetten almayı düşünüyorum ben (link) güvenilir bir site mi peki?

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Ben sadece fiyat performans açısından önermiştim onu...Ve gördüğüm denediğim de bir bisiklet olduğu için...

Dağ bisikleti asfaltta gereksiz... hele 1000 TL vereceğim diyorsunuz... ki az para değil...

Madem asfaltta kullanacaksınız, o zaman genel de tutan modellerden Sedona 321 i önerebilirim... uzun turlara da çıkabilirsiniz,çamurluk ve bagaj takviyesine de uygundur eğer bu tip aktivitelere de kalkarsanız..

Onun dışında;

Carraro 704 Azimut
(link)
Trek Fx 7.0
Trek Fx 7.1

Ya da illa whistle olsun kadro hoşuma gidiyor diyorsanız...

Whistle Guipago 1160;
(link)

• Beğen
Tepki
30
serhat bey çok teşekkürler inceleyeceğim verdiğiniz bisikletleri.... Yazvuz bey önerilerinizi alayım bisikletçi tanıdığım hiiç yok malesef bornovada...

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@yavuz erkut

İki çukur için sonradan pişman olabileceği bir bisiklet alması ne kadar doğru...

Bisikleti alıpta dağa bayıra tırmanıp oradan descending olaylarına girişmeyecekse.. 1000 TL ya aldığı bisikleti bir kaç ay sonra çevresindekilerde asfalt için tasarlanmış bisikletlerle kıyaslayınca üzülecek...Hele uzun turlara çıkmak falan isterse satmaya kalkacak zarar edecek...

Ayrıca ben Bornova'dan çok daha kötü yollara sahip yollarda yıllardır şehir bisikleti,Yol bisikleti kullanan adamlar biliyorum....Hiç merak etmeyin arkadaşım hiç te yazık olmaz ;)
Aksine almazsa kendine yazık etmiş olur..boşuna hamallık :)

Ama tabi son tercih kendisinindir... :)

Deniz Ali

Üye
Tepki
22
1161d kullanıyorum mutluyum tavsiye ederim ama bütün seçeneklerini iice gözden geçir..

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bornova dan almayın, karşıyaka da seda bisiklet, çankaya da sundu bisiklet, göztepe de parkur bisiklet ve benim ihtiyacımın %95 ini karşıladığım, doruk bisiklet var. (seda ve doruk sahipleri aynıdır :) Bunlardan birini tavsiye ederim, doruk ta mustafa bey olsun bülent bey veya sinem hanım olsun oldukça ilgilidirler. Sunduda ise hüsnü bey de ilgilir oldukça işini bilen biridir yine. İnternet zahmetli olur benim size tavsiye izmirden alabileceğiniz yerler varken internetten almayın. Ama geldiğinde montajını yapabilcek veya yaptırabileceğiniz birileri varsa ok :)

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Tur Bisikleti öneririm, söylenilen tur bisikletleri whistle guipaggo veya Sedona 321 f/p oranı yüksek seviyededir. Trek in fx serinsine söyleyebileceğim en küçük olumsuz eleştirim bile yok. Serhat Toy kardeşime katılıyorum, dağa bayıra çıkmayacaksanız, tur Bisikleti alın hatta sabit maşalı olsun :)