Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000-1500ytl arası bisiklet almak istiyorum uzman arkadaşlar yardım edin lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında igor tarafından paylaşıldı.

1. igor

igor Yeni Üye

Seviye:
    mrb arkadaşlar.1000-1500 ytl arası şehirde gezinti amaçlı dağ bisikleti almayı düşünüyorum.hangi markanın hangi modelini tavsiye edersiniz.sürümü rahat bir bisiklet olmalı.yıllarca rahatlıkla kullanabileceğim bir bisiklet istiyorum.bir de sizce hidrolik disk frenlimi alayım.

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  2. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
  3. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    TreK 4500 işinize yarar bende kullanıyorum ve çok memnunum ama 6 serisinede bi bakınız..

4. igor

igor Yeni Üye

Seviye:
    corratec x vert serisi nasıl acaba memnun kalırmıyım.disk fren hakkında görüşünüz nedir peki.belki araziyede girebilirim.26" daha iyi olur sanırım

5. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Trek 6500 V fren modelini kullanıyorum.
    Tarif ettiğin kullanım tarzına çok uygun bir bisiklet.
    Tek yapman gereken benim yaptığım gibi mevcut lastiklerini şehiriçi kullanımına uyumlu bir başka modelle değiştirmen olur.
    Ben üzerindeki lastikleri Michelin XC Hard Terrain ile değiştirdim ve çok memnunum .
    Bu tür lastiklerle şehiriçi biniş konforu artacağı gibi az bozuk zeminli araziye de girilebilir.
    Slime adı verilen bir ilave ile de patlamaya karşı dayanıklılığı arttırabilirsin.
    Eğer ıslak zeminde binmeyi,çamur kıvamında bir araziye girmeyi düşünüyorsan disk fren tercihi anlamlı olabilir.
    Yok eğer sadece kuru havalarda bineceksen disk fren ekstra maliyet ve ağırlık demek olur.
    Ben Trek 6500v'yi incele derim.Bütçene uygun bir seçenek olabilir düşüncesindeyim .
    Tercihin her ne olursa olsun şimdiden "hayırlı olsun" dileklerimi kabul et.
    Görüşmek ümidiyle . . .

6. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sadece şehir içinde kullanacaksan disk frene hiç bulaşma. Gereksiz para vermiş olursun çünkü şehir içinde disk fren ile v fren arasında pek fark yok. Gerçi hidrolik disk freni tek parmakla rahatça kontrol edebiliyorsun ama bunun için o kadar para vermeye değmez. Ama arazide disk fren oldukça işe yarıyor. X-vert serisinin dışında superbow serisini de düşünebilirsin. Bence superbow kadrolarının görüntüsü de baya hoş.

Bu arada ben S-02 kullanıyorum ve baya memnunum.

7. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben 1200 civarı full deore bir amoeba scud topladım istersen onada bi bak kadrosu bayaa iyidir.Sölediim bisikleti alivio kompenentli olarak kaçkar bisikletten temin edebilirsinzi bide iyi olan 15 17 ve 19 inch seçeneği sunması.Tabiki kadro tek başınada satılıyo ve ağırlığı 1500 gram ve buda iyi i değer 480 ytlye kadro furç yatağı gidon gidon boğazı sele sele borusu ile birlikte geliyo buda bi avantaj tabi kadro fotoğrafı erdoğanlar bisiklette daha rahat görülebilir

8. igor

igor Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkür ederim.bisikletimi yakın ilçelere gitmek için 30-50 km lik geziler için kullanmak istiyorum.tabiki uzun süre asfaltta sürmem gerekicek.yol bisikleti almak istemiyorum bu koşullar için önereceğiniz dağ bisikleti nedir.nasıl bir lastik fren ve cant ebadı seçmeliyim sizce.bisikletimi genelde güneşli ve kuru zeminde süreceğim.vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyor ve o değerli bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.

9. zuluflu

zuluflu Yeni Üye

Seviye:
    Amoeba scud ya da sedona sd-741 ve ya 761 uygun olur bence .
    Ama tamamen kendi istediğim gibi bi bisiklet olsun diosan kendin toplamalısın .
    26" v-fren bi bisiklet sana uygun olur asfalttan çok çıkmayacağına göre ...
    kolay gelsin .

10. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    igor eğer asfalttan ve çok az çakıllı toprak yollardan çıkmayacaksanız daha doğrusu genelde yollarda kullanacaksanız 28'' melez(hybrid) bisikletlerden şaşmayın bence sedona sd-311,specialized sirrus,scott sportster leree bir bakın

11. igor

igor Yeni Üye

Seviye:
    hibrit bisikletten bahsetmişsin araştırdım biraz erdoğanlar bisiklette scott road speed speedster s 60 fb 24 sp modelini gördüm sence nasıl ben pek anlamıyorumda.Sizes
    XXS,XS,S,M,L,XL,XXL

Weight
    10,10 kg
    22.25 lbs

Frame
    Hydroformed Alloy Tubing
    Road geometry
    7005 Alloy D.Butted
    Integrated Headtube

Fork
    ADDICT Carbon/Alloy
    1 1/8 "" Alloy steerer Integrated

Headset
    Integrated Steel Cup

Derailleur (Rear)
    Shimano RD 2200
    24 Speed

Derailleur (Front)
    Shimano FD 2203 - F

Shifters
    Shimano Sora ST-2200
    Dual control 24 Speed

Brakes
    Scott Comp SCBR-350
    Comp pads

Crankset
    Truvativ ISOFLOW
    30/42/52 T

BB-Set
    Truvativ 07BB 68/113

Handlebar
    Scott Road Drop OS
    Anatomic 31.8 mm

H'stem
    Scott Road Team OS
    1-1/8"" / four Bolt 31.8 mm

Seatpost
    Scott Alloy 31.6mm

Seat
    Scott Road Pro

Hub (Front)
    Scott Comp

Hub (Rear)
    Scott Comp

Chain
    KMC IG 51

Cassette
    Shimano CN-HG50-8
    12-25 T

Spokes
    14 G Stainless
    silver 2 mm

Rims
    Jalco DRX 6000 Aero Profile
    Front / Rear 32 H

Tires
    Hutchinson Flash
    700 x 23 C

12. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    TreK'in Ömür boyu garantili olmasıda avantaj ve kadrosu çok süper ..

13. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence sedona sd-761 e bi bakın.Üzerindeki parçaları beyenmesseniz kadrosunu alıp kendiniz toplayın.

Lastik olarakta slick lastik dediğimiz çok az pürüz bulunan lastiklerden kullanabilirsiniz.
    Ayrıca aynakoluda uzun alırsanız yararını görürsünüz(hız bakımından).

14. onemorebike

onemorebike Üye

Seviye:
    10.1 agirliginda olan bir sora li bisiklete o kadar para cok fazla 500 euro ya 9 kg lik geotech var delta da

15. igor

igor Yeni Üye

Seviye:
    geotechler nasılki hiç bilgim yok.iyimi kötümü.aslında corrratec almak istiyorum ama en ucuzu 2000ytl daha ucuz corratec yol bisikleti varmı acaba.nerden bulabilirim.1500 ytllik bir corratec vaya cannondale yol bisikleti varmı piyasada acaba.nerden bulabilirim eğer varsa

16. kayhan

kayhan Misafir

corratec çok dayanıklı uzun yıllar sorunsuz binebilirsiniz ben race modelini kullandım hiç problem yaşamadım oldukça sert bir şekilde arazide kullanmama rağmen model seçimine gelince düz yolda binecekseniz fazla üst düzey vites ve maşaya ihtiyaç yok. deare lx yeter orta halli bir maşada olur zaten markalı bisikletler uygun kombinasyonu yaparlar sadece kadro boyunun sizin boyunuza uygun olmasına dikkat edin iyi şanslar

17. igor

igor Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler bilgiler için.biraz daha para biriktirip corratec in 2000-2500ytl lik yol bisikletlerinden almak istiyorum ama bu yol bisikletini tur amaçlıda kullanacağım yani yük taşımam gerekicek.yol bisikletlerinde yük taşınılabilirmi?tur için yol bisikleti ideal olurmu, işimi görürmü acaba.bisiklete aksesuar çanta takarak yük taşımak istiyorum yol bisikletine bunu uygulamam doğru olurmu sizce?

18. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yol bisikletleri yapıları ve donanımları gereği buna pek uygun değiller ama hibrit diye tabir edilen düz gidonlu mtb ve yol donanımı karışık tur amaçlı 28" bisikletler mevcut bunlara bakabilirsiniz...

19. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    En iyisi dağ bisikleti, ben amoeba hussar tavsiye ederim daha hafif olsun dersen o zaman scud olur. Hesaplısından bir teker seti ve ruble alırsın dişsiz lastikleri takarsın, dişli lastikler de aldığın sette durur yol durumuna göre değiştirirsin veya az dişli düz lastiğe yakın mtb lastiklerinden takarsın olur biter.İnsan bi kere yola çıktı mı nereye gitmek isteyeceği hiç belli olmuyor :) o yüzden mtb

20. igor

igor Yeni Üye

Seviye:
    hibrit bisikletlerin hız bakımından mtb ye göre avantajları vamış.forumda araştırdım biraz.peki bana iyi bir hibrit bisiklet markası ve modeli söylermisiniz.aslında corratec marka düşünüyorum ama modeller arasındaki farkı pek anlayamıyorum.