Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000-1500 lira arası tavsiye

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Özgür Açıyba tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Açıyba

Özgür Açıyba Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle herkese selamlar ve iyi forumlar dilerim

2-3 haftadır forum üzerinden araştırma yapıyorum ama ciddi anlamda kararsız kaldım. Aslında karar vermiştim gel gelelim aktifpedalın ya da sdsbisikletin Ankara civarında şubesi -specialized globe work 1 düşünüyordum- yokmuş. Kargo işlerinden korkma diyorsanız yine de oturup bir düşüneceğim.Tercihim zorluk çekmeyeceğim, rahat, uzun yolu kotarabilecek, çukurda da tümsekte de zorlanmayacak sade görünüşlü bir bisiklet. Özellikle rahat ve sade olması benim için en önemli faktörler. Bütçem 1000-1500 lira arası. Bisikletin dahili olarak sele, çamurluk, aydınlatma ile gelmesi ya da eklenebilir kısımlar barındırması da artı puan benim için. Bu koşullar altında hangi modelleri önerirsiniz ? Kargoyla bisiklet getirmek sorun olur mu ? Specialized marka bisikletleri Ankara içinde bulabilir miyim ?

Şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ediyorum, tekrardan iyi günler

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Globe Work yerine Specialized Sirrus serisine bakabilirsiniz. Çamurluk problem değil, birkaç dakikada monte edilebilir.

Özgür Açıyba bunu beğendi.
  3. Özgür Açıyba

Özgür Açıyba Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hızlı cevap için teşekkür ederim. Evet, sirruslar güzel olmasına güzel ama specialized almak başlı başına sorun. Ankara'da şubeleri olsa direk worke kayacağım ya da bi ihtimal sirruslara göz gezdireceğim zaten. Ayrıca 1.500ün biraz üstünde kalıyor fiyatları o modellerin.Tabi gönlümden geçen bisiklet için fiyatı esnetebilirim . Başka hangi fiyat-performans oranı iyi modeller önerebilirsiniz Ankara içi bulabileceğim ?

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Açıkçası Ankara için birçok modeli bulursunuz da, satan kişilere kimse kefil olamayacağı için, ben yönlendirme yapmaktan kaçınıyorum.

Specialized Sirrus AF ya da Elite bakmanızı tavsiye ediyorum. Hani memnun kalmamanız imkansız bence. :) Hafif arazi dahil, hiçbir koşulda sizi üzmeyecektir. Bunun dışında yol bisikletine daha yakın modeller olarak Merida Speeder T2, Sedona İstanbul gibi modeller önerebilirim. Fuji'nin Absolute modelleri mevcut şehir bisikleti olarak. Gayet kaliteli bir marka, onlara da bakmanızı tavsiye ederim. Yalnız Sirrus alıp da pişman olan ne gördüm, ne de duydum. Öyle bir şehir bisikleti.

5. Özgür Açıyba

Özgür Açıyba Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Artılarıyla-eksileriyle arada kaldığım bisikletleri yazayım en iyisi. Öncelikle boyum 1.70, şu halde kadro boyu olarak small mı medium mu tercih edeceğimi bilmiyorum. Bazı markaların small hali mağazalarda yok gözüküyor not düşeyim dedim.

Specialized Globe Work 1 http://www.sdsbisiklet.com/details....letleri&catID=10&brand=Specialized&brandID=59 Sade siyah olması, üstünde yazılar alacalar olmaması hoşuma gitti. Fiyatı da uygun. Rahatlığı ve kalitesi konusunda bir şey söyleyemeyeceğim. Eksisi kargoyla getirmek zorunda olmam.

Cannondale Quick4 http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5746,OdesisMc Bunu da düşündüklerim arasına koyabilirim. Fiyatı makul aralıkta, yorumlar iyi. Ankara'dan temin edebilirim

Specialized Sirrus Elite AF http://www.aktifpedal.com/specializ...bisikleti-sirrus?product_id=3095#.UfT5kazotgk Söylediğiniz gibi yorumlar baya iyi, güzel de gözüküyor, fiyatı biraz aşıyor ve yine kargo zorunluluğu.

Scott Sub serisi http://www.erdoganlarbisiklet.com/azehir-ve-tur-bisikletleri/scott/scott-2011-sub-50-bisiklet-l.html ya da http://www.erdoganlarbisiklet.com/a...i/scott/scott-2010-sub-35-bisiklet-s-m-l.html Fiyatları iyi. Ankara'dan temin edebilirim

Daralttığım bu dört seçenek içinden, arada engebeli yollara gireceğimi, fiyat-performans oranını,garantiyi ve hizmeti de düşünerek hangisini önerirsiniz ?

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben Sirrus diyorum. Body Geometry özelliği ile de çok konforlu bir sürüş sağlıyor. Ayrıca Elite modelinde, AF'den farklı karbon maşa var ve asfaltta pürüzsüz bir sürüş gerçekleştirebiliyorsunuz. Velo'nun elcikli barendlerini de takarsanız, uzun yollarda daha fazla tutuş pozisyonu elde edersiniz. AF'nin artısı ise bir tık üstteki donanım seviyesi. Alüminyum maşayı böyle kapatmışlar.

Globe Work 21 vites ile bence baştan kaybediyor. Tourney donanım olması da cabası. Sirrus ile mukayese götürmeyecek kadar geride. Yokuşlarda olsun, düz yolda olsun, Sirrus'taki keyfi alamayacaksınız. Verdiğiniz Sub'lar tek vitesli. İşinizi göreceğini sanmıyorum. Cannondale için pek yorumum yok ama fena durmuyor. Forumda birkaç konuda ismi geçiyor, bakabilirsiniz. Sedona İstanbul ve Merida Speeder T2'ye de bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca söylemiştim; Fuji Absolute 1.4 de hem donanımı, hem kadrosuyla, kesinlikle esgeçmemeniz gereken bir model;

http://www.sedabisiklet.com/2013-fuji-absolute-1-4.html/

Sirrus Elite'in rakibi denebilir.

7. Özgür Açıyba

Özgür Açıyba Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Amortisörlü maşalı bir model bu. Bahsettiğimiz modellerle kıyaslamak yanlış. Ağır ve biraz daha hantal olacak haliyle. Düz yolda da Speeder T2 kadar hızlı ve akıcı olmayacak, rijitlikten yoksun olacak. Boşverin derim.

Aktif Pedal'a güvenebilirsiniz. Tabi önce arayın ve stok durumu ile kadro boyu durumunu öğrenin. Boyunuza uygun kadro yoksa, vazgeçin.

9. Özgür Açıyba

Özgür Açıyba Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkürler, peki kadro boyu dışında sormam gereken başka önemli husus var mı ?

10. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kargo ücretini, kargo şirketini falan sorabilirsiniz. Ödeme koşulları, pazarlık konusunu da sorun.