1000 - 1300 tl arası kaliteli üst seviye bir bisiklet

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Merhabalar. 2 senelik bir ameoba hussarım var. Durumu kötü sayılır,heryerinden ses geliyo,parçaları alt seviye,kadrosu çiziklerle dolu,jantları aşınmış durumda kısacası bu bisikleti istediğim bir bisiklet yapabilmem için bayaa bir uğraşmam ve bayaa da bir para harcamam gerek. Bende düşündüm kışa kadar bunu satıp yeni bir bisiklet toplamak yada delta bisiklete gidip beğendiğim bir bisiklet üzerinde ufak değişiklikler yaptırıp böyle bir bisiklet almam. Bana böyle daha mutlu olurum gibi geldi:D , sizin de tavsiyelerinizi almak istedim. Kışa kadar para biriktirip alacağım. İstediğim özellikler bunlara benzer ;
Corratec'in beğendiğim bir aluminyum kadrosu
Rock Shock Dart 3 yada buna benzer kaliteli ve özellikli bir maşa
xt arka attırıcı
deore ön attırıcı
yeni model deore aynakol
spd pedal
beğendiğim bir lastik , güzel şık ve kaliteli bir jant seti (özellikle göbekleri ve jant telleri kaliteli olacak)
deore v fren kolları ve ayakları veya shımanonun düşük model hidrolik fren seti de olabilir.
yeni deore 9lu vites kolları
birbirine uyumlu sele , sele borusu , gidon , boğaz

özellikleri anlatmaya çalıştım ama deltaya gidince seçerek,görerek,beğenerek alacağım.:D
Yardımlarınızı bekliyorum,teşekkürler.

Scudo

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
@ömürcan güler

ben daha üst seviye bir bisiklet arıyorum trek'in bisikletleri sırf markası yüzünden pahalı. Bu bisikletin şu an kullandığımdan tek farkı frenleri sayılır.

sefasahin

Aktif Üye
Tepki
88
Size corratec x vert motion önerebilirim.Kendimde bu yaz aldım.kadro ve donanım olarak gercekten cok cok iyi fiyatına göre.Bir bakmanızı öneririm.

mertcan gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
513
xt deore falan yazmışsın ama bence shımano ya bağlı kalma x7 ve üstü modellerde sram shımanodan daha seri çalışıyor salcano ng 255 srd var full x7 donanım ve avid elixir 5 fren sistemi var yani kaliteli ve ucuz bütün parçalar bu bisiklette diğebilirim fiyatı 1.130 ama illa shımano dersen aynı bisikletin deore istemliside var oda 1.300 tl civarında ben ng 255 srd yi öneririm 1.130 a onu alıp aradaki 170 tl lik farka bazı şeyleride değiştirebilirsin

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Ben sramın tipini sevmiyorum. Genelde shımano bana daha güzel geliyo. Sramın bircok parçasını gördüm,denedim ama bana güzel gelmedi. Mesela xt arka attırıcı ile sramın x9 u arasında benim gözümde cok fark var. Xt nin deseni,köşeli hatları,renk uyumu benim cok hosuma gidiyo,bayılıyorum:). Sram x9 un ise benim gözümde aceradan pek bi farkı yok. Sramin vites kollari da ayni sade,tipi kötü.

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
siz salcano ng 030 deore'yi tarif etmişsiniz :) mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.alalı bi kaç ay olmadı.gayet memnunum.lastiklerini değiştirdim alır almaz sorunsuz kullanıyorum.herşeyiyle çok memnunum.sorunsuz güzel bir bisiklet.fiyatı 1.6 yüz civarları.pazarlık ile sadece bisiklet 1300e denk geldi.2010 model.bulabilirseniz şayet güzel bisiklet.

kartal erdoğan

Daimi Üye
Tepki
22
Bisiklet
Sedona
(link) adresinde de çok kaliteli bisikletler var. ziyaret ederseniz belki istediğiniz gibi bir bisiklet bulabilirsiniz.

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Evet banada corratec sacma geliyo,bütün parcalari zzyzx diye bi markadan takıyolar. Üstelik bisikletlerinin çoğunun renk uyumu yok. Sırf corratec olduğu icin o kadar para istiyolar.Sedona 751 v yi biraz araştırdım gayet güzel ve şık bir bisiklet. Fiyatına göre bayaa iyi donanımı var,parcalar uyumlu,renkler uyumlu. Üstelik sedona yeni bisikletlerine race face takmaya basladi,cok şık ve kaliteli bir parça.
Peşin alımlarda ne kadar indirim yaparlar
mesela bisikletçiler?
Avatardaki resmi ise google amcadan bulmuştum :DD Kaç paraya topladı bu canavari?

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Sizce hangi mağazadan alınabilir? Ve hiç 2010 sedona 751 gördünüz mü yada hakkinda iyi yada kötü bir yorum?

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Tamamdır,size son olarak bir soru daha sorayim :D Sizce bisikleti kışın almak ile yazın girişinde almak arasında fiyat yönünden çok fark olur mu? Mesela ne kadar?

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Hmm, tamam anladım :D.Neyse ben yatayım artık, görüsmek üzere. Ben biraz daha 751 hakkinda bilgi toplayayayım

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Evet arkadaşlar yardım bekliyorum 2010 Sedona 751 hakkında. Kullananlar veya yakından inceleyenler varsa eksilerini ve artılarını merak ediyorum.

Koray Oral

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Corratec
@ABDULLAH GÜNGÖR
Selam , ikinci el temiz düşünürseniz bende Corratec 2009 model X-Vert S 0.4 var .

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Salcano ng 303 serisinden başla hem 700 tl den başlayan fiyatlardan bulabilirsin. malzeme kaliteside ortada.

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
@SerkanNamazcı

Salcano düsünmüyorum. Salcano çok uyuz bir firma. 2 ay önce dayım ng303srd aldi ve aldıktan iki gün sonra bütün göbekler ve aynakol sorun çıkardı. Gittik bisikletciye Salcanoyu aradi ve göbek istedi. O gün bugündür bekliyoruz hala gönderen yok. Dayim ise başlarım böyle garantiye dedi ve bisikleti bozmaya karar verdi simdi ise tüm parçalarını yeniliyo. Salcano alacaklar bir daha düşünün derim. Istediği parayı hak etmiyo. Ucuza mal etmek icin defolu parcalar kullanıyo.