Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000-1200tl Acil dağ bisikleti önerisi????

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Başar Kulaç tarafından paylaşıldı.

1. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar daha önce şehir bisilekleti istiyordum.Fakat Antalya da yaşadığım için dağ bisikleti alacağım.Sitede yeniyim çok konuya baktım ama kafamda soru işaretleri devam ediyor.Daha Yol bisikleti alacağım gibisinden saçma bir konuda açmış bulundum.Bisikletler hakkında çok bilgim yok ama hemende almak istiyorum.Ktm ve scott baktım fakat antalya da bu konuda bilgisi olan yer yok ?Şuan bursaya geldim.Tatil amaçlı 3 gün burda kalacağım.Bazı satıcı firmalarla görüştüm.SEDONA düşünüyordum ama çok kötülediler.Ktm çok kaliteli geldi bana renklerini felan sevdim belkide fakat Türkiye de neredeyse hiçbiryerde yok.İstanbulda var Ultra fire modeli fakat oda çok pahalı.Deneyimli arkadaşlar öneride bulunursa sevinirim ?Saygılar.

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Carraro CRP 710 bence o bütçe ile alınabilecek en iyi bisiklet. Bu arada Sedona'yı kötüleyen adam bisikletten anlamıyor demektir, ciddiye bile alma. Eğer bulabilirsen Sedona 731 bakabilirsin ama artık piyasada pek bulunmuyor. Bulabilsen bile 1300 TL'den aşağı bulamazsın zaten.

3. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    scott felan çok kaliteli duruyor ama pahalı bisikletleri.Carro crp 710 da rengi felan güzel beğendim başka rengi var mı acaba?Sedona yı çok inceledim aslında acaba farklı modeline yönelsem mi ? Birde kardeşim bana konuşan satıcı havalı süspansiyon bulamassın piyasa da dedi bu havalımı acaba ? carraro 710 da ki ?

4. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bende mosso 2670tb acera var. Istersen mosso bisikletleri de incele. Kadroları iyidir 700 TL uzeri modellerin hemen hepsinde 7005 aluminyum hydroformed triple butted kadro kullaniyorlar ve kadrolar 1800 gram civarı ya da daha alti. Bu arada fiyat kalite acisindan Turkiye'de seviyesindeki bisikletlere gore en uygunu gibi gorunuyor. Ancak ben maşadan memnun degilim. Fakat bu sene piyasadaki pek çok bisiklettede bu veya daha alt model suntour maşalar var. Soyledigin fiyat aralığında amortisörlü maşası olan bir bisiklet alacaksan maşa konusunda pek seçim şansın yok kısacası.
    Bu distrubutorun sayfası:
    http://www.mossobisiklet.com/

Bu da bendeki kadronun uretici firma sayfası:
    http://www.mosso.com.tw/products/MTB-frame/2670TB.php

5. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hmm anlıyorum bisikletleri incelemeye alacağım şuan .Deli gibi araştıroyorum bisiklet bulmak ne zormuş yani 1300tl çıkabilirim aslında ama onu alma şunu biraz daha pahalı derseniz ne alayım .Sonu da yok aslında kalite artınca fiyatta artıyor.Mosco inceliyorum şuan.

6. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    CRP 710'un maşası havalı değil. O fiyat aralığındaki hiçbir bisiklette havalı maşa bulamazsın. Adam gibi bir havalı maşanın fiyatı 1000 TL civarı zaten.

7. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Anladım gökalp bey.En azından kafam da bir bilgi olsun.Bursa da aydın bisiklet var yarın oraya gideceğim.Crp 710 eş değer sedona scout önerin var mı inan bir sürü bisiklete bakıyorum ama ktm yi çok beğendim belki de rengi hoşuma gitti.Metallic gri veya siyah bisikletler hoşuma gdiyor.Bu yaşdan sonra hava felan atmayı düşünmüyorum tabi.Gözüme hoş gelsin istiyorum.Antalya da mesela scout için bir mağazaya gittim .Renklerini hiç beğenmedim.Sırf renge bakıp bisiklet alınmaz biliyorum ama içim rahat olsun istiyorum bir kere alacağım.Bir de şöyle bir sorum olucak size.Mesela adam bana bir ürün gösterdi scout bir stand gibi birşey üstündeydi.Tozlanmış biraz.Bana bisiklet gösteriyor ama illa öyle teşhir de satılan ürünümü almak zorundayım nasıl oluyor bu iş .Ben satış danışmanıyım.Yani bana kutuda hiç açılmamış felan verilmiyor mu bunlar ?CRP 710 hoşuma gitti aslında rengi.özellikleride oldukça iyi.

Ktm chicaco çok beğendim aslında ama v-fren :( hidrolik disk olsun istiyorum.Fabrikayı aradım yok dediler.
    http://www.aydinmotobike.com/index.php?route=product/product&path=60_62_203&product_id=116

8. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu arada bacak boyum 75-76 gibi (testislere kadar ölçdüm doğru ölçdüysem)

9. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle bu tür yazılar forumda binlerce var.

Ama yinede size yardımcı olalım.

1. Boyunuz kaç ?

2. Bacak boyunuz kaç ?

3.Kullanım alanınız ?

Öncelikli olarak bunları yazmalısınız. AmA seçim konusuna gelirsek :

1200 TL'ye :

Sedona 741-731 alınabilir. Sebep: Komponentler birbiriyle fazlasıyla uyumlu ancak maşaları aşırı alt düzey . Yani fren+vites kolları aktarıcılar aynakollar göbekler hepsi aynı model.

Carraro ise fiyatına göre komponenti yüksek tutuyor yani 1100 Tl'ye deore set satıyor ancak göbekler aynakollar vs deore set değil de seri dışı alivio falan kullanıyor.

Salcano fiyata göre olabilecek en yüksek komponenti satıyor maşaları da cabası yani 1000 TL'ye rockshoxlu cihaz satıyor. Ancak Salcano nun uyumsuzluğu aynakollar üzerinde yoğunlaşıyor.

Kron'a fazla paran yoksa yaklaşma derim çünkü xc1000 ve altı acayip anlamsız bir maşa kullanıyor. Yani ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

İkinci bir şey de SRAM ve SHİMANO seçimidir.

Tamamen sana kalmış eğer :

Seri olsun ben her şeye razıyım diyorsan : SRAM

Uzun ömürlü olsun beni çokça götürsün diyorsan : SHİMANO

Kadroda ise :

1.80 boy = 18''

2.00 boy = 20''

şeklinde.

Yani bu şekilde bir seçim yapman gerekiyor

10. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Sedonayı kötüleyenler size acaba hangi model ve markaları methettiler acaba?

11. fatihcankaymak

fatihcankaymak Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    O fiyatlara GHOST 1175 modelini de bakmanı tavsiye ederim.

GHOST kadroları gerçekten çok kaliteli ve 7005 aluminyum.

Düşünürsen bende Bursa-Mudanya da oturuyorum. Mudanya da yetkili bayi tanıdığım Güven Bisiklet var yardımcı olurum.

12. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ilgine teşekkür ederim.Boyum.1,78.Bacak boyum 75-76 gibi (testislere kadar) Antalya da yaşıyorum işe gidip gelirken kullanacağım ama arada toroslara patikalara süreceğim.Belki suların içinden geçeceğim.Heyecan olsun istiyorum.Fiyatı çok zorlarsam 1500 en son çıakcağım fiyat .Ötesini veremem.Bana şu bisiklerler arasında bir seçim yapman gerekiyor diyebilirmisin dostum.Yani öneriler doğrultunda alacağım.Sram sıcak bakmamıştım ama sıkıntı çıkarmıyorsa tercihim oda olabilir.Ben bu bisikletle patikadan aşşağı sallandığımda beni yolda bıraksın istemiyorum.

13. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam o kötüleyenin bildiği şu dünya üzerindeki en iyi marka bianki dir . :D

14. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İnceliyorum kardeşim şuan.Ghost 1175 rengi çok güzel fakat kilosu biraz ağır gibi 14,5

15. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam eğer 1500 tl diyorsanız alabileceğiniz en iyi bisiklet RR 8.1 dir.

bakınız : http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=120213&highlight= (linkte inceleme var )

Kendim inceledim hiç milletin dediği gibi sram haşurt huşurt çatur çutur bir sistem değil
    sadece ön aktarıcıyı alt vitese alırken daaan diye iniyor.
    onun haricinde arka aktarıcı o kadar sessiz ve seri ki çok iyi

sonuçte x3 veya x5 değil full donanım x7 sadece aynakol deore

onun haricinde elixer 3 var üstünde frenlemesi on numara

maşa da iyi rebound preload falan var

16. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Scout için gitmişdim .Antalya lara bölgesinde bir yer adını unuttum.sedona gibi diğer türk markalarından felan uzak dur felan dedi bana :D Adamın banasatamaya kalkdığı bisiklerler teşhirde duruyordu ve tozluydu.Arkadaşlar bu bisiklerler kutu damı satılıyor .Yani vitrindeki ürünümü alacağım ben ?_

17. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aynı zamanda patika aşşa diyorsanız sramin arka bacağı shimanonun arka bacağının çeyreğinin çeyreği kadar oynuyor yerinden
    yani öyle langur lungur hareket etmiyor.

18. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    eğer kargo almazsanız vitrindeki ürünü alırsınız.

19. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kardeşim bisiklet harika gözüküyor nerde bulurum bu bisikleti .Bursayım şuan bir araştırayım..Antalyaya döneceğim .3 gün burdayım.

20. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Decathlon Gaziemir - IZMIR (Optimum Outlet AVM)

Akçay Cad.No:101 Ege Serbest Bölge Karşısı Gaziemir İZMİR
    Telefon No: 0232-273-83-00

abi ben burada kullandım bisikleti birde rotorlar daha bi güzel yani netteki rotorlardan farklı.

burada iki tane abi var birinin adı egemen diğerinin adını unuttum :(

burayı arayın ellerinde hem L hemde XL kadro var eğer kargö ile gönderiyorlarsa hemen bir adet L kadro sipariş edin bence.