Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000-1200 TL civarında dağ bisikleti tavsiyeniz neler?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet Gül tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Gül

Mehmet Gül Yeni Üye

Herkese merhaba. Arkadaşlarımın tavsiyeleri ve yönlendirmeleriyle forumunuza üye oldum. Biraz gezinme fırsatı buldum, nette bisiklet konuşulan böyle güzel bir ortam olduğunu bilmiyordum açıkçası. Bisiklet tercihim konusunda bana da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Boyum: 1,78 Kilom:65

Bisiklet geçmişimden bahsetmek gerekirse; yeni kullanıcı sayılırım. 1 sene bilinçli bilinçsiz bir şekilde dağ bisikleti kullandım. Bu kış fazla çıkamadım ama toplamda 3000 km civarı yol yapmışlığım var. Bu sene düzenli antrenmanlar yaparak ve işin teoriğini de kapmaya çalışarak olabildiğince yarışlara da katılmayı planlıyorum.

Bisikletten beklentilerim şöyle:

İyi bir fiyat-performans oranı; 1000 - 1200 TL civarında iyi bir performans.

Sağlamlık ; asfalt yol kadar arazide de sık kullandığım ve biraz da hor kullandığım için ilk aklıma gelen sağlamlık oldu. Hiç kadro kırmadım :) ama ön - arka göbek ve vites sisteminde sıkıntı yaşamak istemiyorum pek.

13kg ve aşağısı ağırlık

V fren ; hem ağırlık açısından hem de disk frenlerin sevmediğim sesleri açısından V fren düşündüm.

27 Vites; önümüzdeki en az iki sene boyunca başka bisiklete geçme şansım pek olmadığı için almışken artık 9'luya geçeyim diyorum.

Tasarım; son olarak tasarım aklımı çelebilir ve daha kötü performansa rağmen tasarımıyla aklımı çelen modeller olabiliyor. Açık renk bisikletlere aşık olabiliyorum bazen :D

Bu konuda yardımcı olmak isteyen deneyimli arkadaşların sorabileceği aklıma gelen şeyler bunlar, tavsiyede bulunanlar nedenlerini kısaca belirtebilirlerse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2. Özbil Kurtulmuş

Özbil Kurtulmuş Üye

Seviye:
    Trek 4500,Salcano NG 255 SV,Corratec X Vert Motion önerebilirm.