Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

100 TL'yi geçmeyecek lamba önerisi?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında bcn17 tarafından paylaşıldı.

1. bcn17

bcn17 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yolda sağlam bir ışık istiyorum. Yurtdışından da olur. Bütçe max 100tl

2. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Lambayla amacın yolu aydınlatmak mı. Yoksa arkadan ve önden gelen araçlar için uyarıcı olmak mı ?

3. ipower

ipower Yeni Üye

Adı:
    Işık
    Bisiklet:
    Salcano
  4. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Altta paylastiginin ikilisini almistim 11 dolardan solarstorm olanin. (Bataryasiz) yalniz simdi fark ediyorum ki bunlarin bataryasinin getirecegi yuk ile on tekere konulacak dinamolu gobek hemen hemen ayni bence. O nedenle dinamo isinide bir dusun derim .

5. Yalchinosis

Yalchinosis Aktif Üye

Adı:
    Yalçın
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    100 Liranın çok az üzerinde fiyata Moon Metor 200 var 200 lumen ışık şiddeti var, oldukça kompakt ve kullanışlı pil performansı da fena değil, forumda incelemesi mevcut tavsiye ederim. 100 tl altına Çin alış veriş sitelerinden (Aliexpress, DX gibi) 1000 lümenlik harici şarjlı bataryalı modeller bulabilirsin, kullanışlı olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz.

aşağıda örnek olması için link koyuyorum bahsettiğim modeli anlatabilmek adına;

UltraFire XM-L T6 2-LED 2000lm 4-Mode White Bicycle Light Headlamp Headlight - Golden (4 x 18650)

ilker bunu beğendi.
  6. ufukaydogdu

ufukaydogdu Yeni Üye

Adı:
    Ufuk Aydoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bence farkedilmeni sağlayacak ve az da olsa önünü görmene yardımcı olacak küçük ışıklar işini görecektir. Ben internet üzerinden 1 tane çıkarılıp takılabilen ön + arka far ve 2 tane de küçük kuıru kafa tipinde led aldım gayet güzel işimi görüyor..

Maliyeti :Kargo dahil 30 TL

boşgezeninboşkalfası bunu beğendi.
  7. N.ÖZKAN

N.ÖZKAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu farın 2'li versiyonunu kullanıyorum aydınlatmasından çok memnunum. düşük - orta - yüksek + çakar mod olarak 4 farklı şekilde kullanma imkanı var.

Farkedilme amaçlı kullanılmak istendiğinde düşük ışık modu, yolu aydınlatmak gerekiyorsa orta yada yüksek mod işinizi görecektir.
    Bir defa alın bir daha aydınlatma arayışından kurtulun derim.

Togursamsun bunu beğendi.
  8. ilker

ilker Forum Bağımlısı

Adı:
    İlker
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yalchinosis bunu beğendi.
  9. Hüseyinsuna

Hüseyinsuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

Arkadaşın paylaştığı 2.üründen aldım yaklaşık 1 sene önce efsane aydınlatıyor.Tek kelime ile mükemmel . 3 kademeli benimkisi . 3 kademede o kadar dikkat çekiyor ki bununla ilgili bir anımda var.

Yaz günü hafif hafif hava kararıyor bende dikkat çekmek için :D son kademeye aldım ışığımı.Sokak arasında karşıdan gelen motorlunun birisi beni görür görmez olduğu yerde durup,motoru stop etti.Bana söylediği aynen bu 'Işık çok fena aydınlatıyor'. Gerçekden son kademede mükemmel aydınlatıyor ama bataryası da ona göre azalıyor diye tahmin ediyorum.Çok kullanmadığım için batarya konusunda yorum yapamayacağım :(

N.ÖZKAN bunu beğendi.
  10. serci2001

serci2001 Yeni Üye

Adı:
    Serkan
    Seviye:
    İlgiyle konuyu takibe aldım bisikletimi alınca ilk alaçağım parçalardan olacak

11. adilmusazafer

adilmusazafer Kıdemli Üye

Adı:
    Adil Musa ZAFER
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Aliexpressten 100 liraya 3800 lumen 10000mah li super bi aydınlatma alabilirsin.

12. Migel

Migel Aktif Üye

Adı:
    Migel
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Arkadaşlar çin üretimi 3000-5000 lümen yazan bisiklet ışıklarına kanmayın lütfen.3000 lümen çok yüksek bir ışık gücüdür.O ışık gücüne(gerçek olarak) sahip olan fenerlerin ise pilden çektiği enerji çok yüksektir pil dayandıramazsınız :)4000 lümen aydınlatmayı örnek resimle göstereyim görün nasıl birşey olduğunu.Benim önerim aşağıdaki linktedir.Memnun olmayan bana satsın o kadar güveniyorum ;)
    JETBEAM BR10GT Cree XM-L2 900 LM USB Rechargeable LED Bike Light

13. adilmusazafer

Adı:
    Adil Musa ZAFER
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    @Migel 100 liraya alinacak en iyi lambalardan biri aliexprestteki o senin 3000 5000 lumen diye adlandirdigin lambalar. Arkadasimda da fenix var. Fark yok denecek kadar az.

14. AdKo

AdKo Yeni Üye

Adı:
    Adnan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tüfek lambası al polislerinde kullandığı çoook iyi ışık veriyor

15. ipower

ipower Yeni Üye

Adı:
    Işık
    Bisiklet:
    Salcano
    Arkadaşlar bence konuya bir açıklık getirelim çünkü dediğiniz gibi bazılarının dediği kadar yok, elinizde eğer linklerdeki gibi bir lamba mevcut ise, fotoğraf ya da video çekip buraya koyarsanız daha iyi olur. Çünkü indirim bitmeden sipariş vermek istiyorum lamba için, 20-25 dolar aralığında bildiğiniz varsa önümüzü adam akıllı görebileceğimiz, link atarsanız sevinirim :)

16. Migel

Migel Aktif Üye

Adı:
    Migel
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    @adilmusazafer Dostum kötü demedim ki.3000-5000 lümen değiller dedim :)Bisiklet için ışık alacak bir kişi ürünü görmediyse teknik özelliklerinden fikir sahibi olmaya çalışır.Lakin o ürünlerde fikir sahibi olamıyorsunuz.Daha özellikleri doğru olmayan ürüne ise ne kadar güvenebilirsiniz ki.Linkte verdiğim gibi ayağı yere basan bir ışık almak her zaman yararınıza olur.Fiyat farkı çok fazla yok.Link verdiğim ürün 120 liraya geliyor.Karar tabiki sizlerin.Benim bir çıkarım yok sonuçta bu işten :)

Not:Kaliteli led kullanılmayan lambalar daha fazla enerji çekerler.Belki aynı aydınlatma şiddetinde kaliteli bir ürünle lakin pili daha kısa sürede bitereceği açıktır.Bisiklette ilk önemli şey yolun iyi şekilde aydınlatılması ikinci olarak ise pil ömrü gelir benim fikrime göre.Biraz ucuz alacağım diye riske atmayın derim.

orneken bunu beğendi.
  17. adilmusazafer

Adı:
    Adil Musa ZAFER
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Yazdigim sekilde aratinca cikiyor aliexpresste. Ve sizin videonuzdaki goruntuden daha performansli bi goruntu veriyor. cakari gunduz bile fark ediliyor. Tavsiye ederim Fenixe gucu yetmeyenlere

18. gokberk88

gokberk88 Kıdemli Üye

Adı:
    gökberk
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    öncelikle 3000 4000 yada 5000 lümen yazan çin malı ledleri unutun arkadaşlar. bu değerler gerçek değildir.Ama bu sizin o ürünleri almayacağınız demek değildir sadece değerini olduğundan fazla yazıyorlar göz boyamak için. ikinci olarak gelelim çin malı pillere üzerinde 9900 mah yada 5800 mah gibi uçuk değerler yazan ürünlerin içinde aslında 500 mah lik piller vardır. bunların testleri ve içinin açılmış halleri youtube dan inceleyebilirsiniz. size 3 adet tavsiye verebilirim.
    1- piyasada kendini kanıtlamış moon cateye fenix gibi ürünler almanız olacaktır. Eğer bu ürünlerin içindeki piller çıkarılamıyorsa batarya sürelerine dikkat edin ki yarı yolda ışıksız kalmayın. Ayrıca bu ürünlerin batarya performansları zamanla biter(500 -1000 dolum) pilleri değiştirelemeyeceği için çöp olurlar. Eğer pilleri değiştirilebilir bir model alırsanız pili ölse bile yeni bir pil alır kullanmaya devam edersiniz.
    2- şöyle bir ürün alırsınız New 3000LM CREE XML T6 LED Bicycle Bike Light USB Front Cycling Light Head lamp bunu bir power banka bağlarsınız. bu sistemin avantajı powerbankınız biraz kaliteliyse üzerinde yazan değer doğrudur ve değere göre çok uzun süre kullanım ömrüne ulaşmış olursunuz. 1. seçeneğe göre avantajı aynı parayla 2-3 kat daha uzun süre pil ömrü almanızdır.
    3- yok ben illa böyle bir sistem alıcam dediniz SolarStorm 5000LM X2 2X CREE XM-L T6 LED Waterproof Bicycle LED Headlight Torch bu konuda da size tavsiyem batarya kutusunu boş haliyle satın alıp içine kaliteli bataryalar koymanız olacaktır. yoksa aldığınız ürünün pili çok çabuk biter.

kısacası ne led alırsanız alın size yeterli olacaktır muhtemelen fakat o bataryalar çöpten başka bir şey değil. EFEST OLİGHT SAMSUNG LG marka bataryalar kullanırsanız bitmek bilmezler, ve ledin verdiği ışık şiddetini uzun süre muhafaza ederler.

5 adet çin malı 9900 mah pil =1 adet 2500 mah lik Efest pil :D

GoGoRa bunu beğendi.
  19. kasimpasabisiklet

kasimpasabisiklet Yeni Üye

Adı:
    Bilal
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çin malı ürünlerin genelde üzerlerinde yazan rakamlar doğru olmuyor malesef.

20. idrisarici

idrisarici Aktif Üye

Adı:
    İdris ARICI
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    moon meteor 250