Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

100 km yol yaptiktan sonra 3-4 gÜn aĞrilarim var

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında anıl kerem pehlıvan tarafından paylaşıldı.

1. anıl kerem pehlıvan

anıl kerem pehlıvan Üye

Seviye:
    BÖyle cok yorgun gİbİ oluyor sİzce nedendİr ?

2. Enis Avcı

Enis Avcı Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bende bir kaç kere öyle uzun yol yaptım benim ilk gün biraz bacaklarımda ve gidona eğilmekten sırtımda ağrı oluyodu :D ikinci güne kalmıyodu ama 3-4 gün normalmi bilemem

3. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Öncelikle vücudunuz ağır performans gerektirecek yatkınlıkta değil anladığım kadarıyla,bunun giderilmesi için düzenli bir süre fiziksel etkinlik ve beraberinde kuvvetli bir beslenme yaparsanız bir süre sonra ağrılarınız geçecektir...

anıl kerem pehlıvan bunu beğendi.
  4. anıl kerem pehlıvan

anıl kerem pehlıvan Üye

Seviye:
    evet cok yağ bağlamışız dememkki vallah baldırlarım özellikle ilk 2 gün afedersiniz popom bile ağrıyordu :D spora baslım fitness. ve yanında bisiklet bana çok iyi gelir diye düşünüyorum

5. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Hamlıktan.Ben de bir hafta ağrı yaşadım,alıştım.Üstadlarımızdan da edindiğim bilgiye göre vücudu fazla yormadan artırarak turlamak gerekiyor...

anıl kerem pehlıvan bunu beğendi.
  6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    100 km insan gücü için azımsancak rakam değil.Herkesin az ya da çok kas ağrısı olur.Kondisyona bağlı olarak değişir.Bunun birçok nedeni var.Terden dolayı tuz kaybı oluyor.Aşırı yorgunluk yapar.bazen kendinden geçme,baş dönmesi vs.Yoğurt,ayran,peynir gibi süt ürünleri tur esnasında ya da sonra tüketmelisin.Bazı arkadaşlar soda tavsiye ediyor.Sodada gerekli minaraller var.Magnezyum eksikliğide kramplara yol açıyor.Muz da iyi oluyor.Fotoğraftaki bisikleti kullandıysan,mtb lastikleri kalın tutucu özelliğinden dolayı asfalt yol,yokuşlarda 2 kat fazla efor sarfettirir.Buna ek olarak amortisörüde yokuşlarda kilitlemediysen pertsin demektir.Bisikletin kadro yapısı boyuna uygun olmaması,sele-pedal mesafesi bacağına göre ayarlı olması lazım,vitesleri uygun yerlerde kullanmak lazım,birinci vitesle düz yolda sürmemek,boşa pedal çevirmekte boş efor kaybı,İstanbul'da pedallıyorsan ve mtb bisikletin varsa, şehir içinde asfalt için city tour ince lastik takmanı tavsiye ederim.1.40,150 ideal.1.25,1.00 bile var.Islak zeminde kayarmı bilmiyorum.1.50 kullanıyorum.1.00 takmayı düşünüyorum:D.Bunların dışında beslenme tarzı,bisikleti için rahatlık sağlayıcı barend,jelli sele kılıfı,konforlu sele,taytlı pad iç giyim,kelebek gidon,gidon bandı gibi uzun turlar için gerekli malzemeleri kullanmak gerekiyor.Vücudumuzu elimizden geldiği kadar rahatlığını sağlamak lazım.Belli mesafelerde kendimize mola imkanı sağlamak,uzun turlarda tuz,şeker takviyeli besinleri almak lazım.Sakın enerji içecekleri kullanma.

7. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    anıl bey 100 km ye gelmeden önce etap önce 60 km devirmektir, tabi bu etabın nerelerinde rampa var bu da önemlidir, şimdi zamana karşı yapıyorsanız olayı ilk 60 km önce düz yol seçin ve aynı yerden dönün ilk 30 km basmaya bakın tabi çıkışta süratle başlamayın ilk 15 dakika hafif tempo ile sonra artıracaksınız tabi km lazım ,spd lazım artı kask lazım eğer zamana karşı antreman yapmak istiyorsanız bunlar önemli ayrıca tura başlamadan bir saat öncesinden kahvaltı şart dört adet yumurta tam yağlı peynir ile yeşil çay artık çayı bırakalım ve aktarlardan aldığımız yeşil çayı aynı çay demler gibi demleyelim bir küçük çay kaşığı koymak yeterli..ve siyah zeytin hafta içinden haşlanmış dana eti ve kalsiyum şart kemikler için tabi yoğurt ve peynir ...
    evet 30 eylülde 213 km olacak kartepe -rube 101 km sonra 18 km rampa tırmanılacak bu 12 inci seferimiz her seferde dikkat ettiğimiz teknikler vardır bunları asla unutmayız 101 km tempolu sürüşten sonra ( yalnız ilk 44 km basıyoruz sonra feribota geçiyoruz orda 45 dakika bekleme oluyor vücut soğuyor ve topçulardan tekrar başlıyoruz 57 km önce yavaş sonra tempo artıyor)çok kısa bi mola ve tırmanış, mola 101 km sonra 1 saat ya da 45 dakika kadar uzaması vücudun soğumasını beraberinde getirmektedir. önemli pro yiyecekleri vardır ben bunların faydasını çok gördüm 60 km den sonra power gel barı emdiğimde üzerine 30 km bastığım olmuştır hemde durmadan ayrıca protein barları 100 km üstüne rampada denedim sanki 100 km gitmemiş o rampanın başına yeni gelmiş idim bunlar neden önemli yolda yemek yemek sakattır et yemek ara öğün bunlar vakit kaybı tabi yemek yendikten sonra asla tempo yapılmaz şimdi eğer tur yapıyorsanız zati yukardaki anlattıklarım sizi ilgilendirmiyor ama performans yapmak istiyorsanız yukardaki deneyimlerim önemli sizin için,
    2009 dan beri performans bisikletçiliği üzerine eğildim ..tarz olarak sayko kros yol bisikletçiliği 1.32 teker 28 jant her yolun makinesi bu, sert düz toprak ve stabilize ve asfalt bütün etaplarım böyledir karışık..

8. anıl kerem pehlıvan

anıl kerem pehlıvan Üye

Seviye:
    teşekkürler arkadaslar. ;)