Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

100 kg. üzeri.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İbrahim Yurtseven tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Gençler yardım edermisiniz. Komşum ve arkadaşım bana özendi. bisikletçi olmaya karar verdi. illa banada bir bisiklet alalım diye tutturdu. Fakat önemli bir sorun var. Arkadaş 1.75 boylarında, Kilo 105 cıvarı. Biraz bilgim olmasına rağmen şunu alalım diyemedim henüz. 100 kg. üzerinde birine hangi bisikleti önereceğimi bilemedim. Hangi bisiklet bu ağırlığın altına girmek isterki.:D Haa birde 600 Tl. cıvarında verebilirim diyor. İlk aklıma Amoeba Hussar ile Whistle modelleri geldi. Kadroları biraz kalın ve dayanıklı gibi.
    Lütfen bilgisi olan gençler, arkadaşlar kısada olsa bilgi verirseniz çok makbule geçecek.

2. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    şu an 99 kiloyum ve 102 ile 92 kilolar arasında gidip gelerek yarışıyorum. bisikletimi sağlamlıktan ödün vermeyerek 10,5'lu kilolara indirdim. yani piyasadaki çoğu bisiklet arkadaşınızı taşır bir problem olmaz ;)

İbrahim Yurtseven bunu beğendi.
  3. ahmet kaya akı

ahmet kaya akı Yeni Üye

bende 100 kiloyum 6 aydır bianchi speed kullanıyorum hiçbir şikayetim yok fiyatıda 275 tl yeni başlarken iyi bir seçim olur sanırım..

4. Tuncer Ülfer

Tuncer Ülfer Yeni Üye

Seviye:
    Benim ölçülerim de arkadaşınıza yakın. Bisiklet seçiminde kilo dikkate alınabilecek bir kriter olarak gözükmüyor bence. İleride bir ihtimal orta göbekten sıkınıtı yaşanabilir. 300 km sonra benim değiştirmem gerekti :D

Ek olarak düzenli biner ve yediklerine biraz dikkat ederse o kiloda kalmayacağına da eminim. Tecrübe ile sabittir.

5. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisiklet üzerinde bazı mekanik sorunlar çıkabiliyor.Fakat kişinin bisiklet kullanma işine hevesi var ise,hayırlısı ile o kiloyu da verir.Bizim mahallede de aynı sorunda bir arkadaş vardı.105 kg kadar ki bisikleti de orta derecede bir bisiklet.Çocuk bu haziran ayında bisiklete binmeye başladı.Şimdi 95 kg düşmüş.Ama heryere bisikletle gidiyor.
    Sonuçta bir sorun yok.Yalnızca kişiyi bu hevesinden mahrum etmemek lazım.İlerde kendi sağlığı açısından kötü olabiliyor.:)

6. samituran

samituran Yeni Üye

Seviye:
    bende 110 kiloyum ama gayet rahat yolbisikleti kulanıyorum iyi bir bisiklet aldıktan sonra hepsini alabilirsiniz seçim size kalmış:)

7. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    kilo bisiklette çok önemli değil.ama illa garanti olsun diyosan bana kalırsa kron bisikelt almalısın.çünkü kadro kırılır yada çatlarsa ömür boyu garantisi olduğu için iyi bi avantaj olabilr.

8. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlgi gösterip cevap yazan, beni rahatlatan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Sağlıkla kalın.

9. caner alim

caner alim Yeni Üye

kron kadroyu pek önermiyorlar

İbrahim Yurtseven ve Burak YAVRU bunu beğendi.
  10. Kutay Engin

Kutay Engin Üye

Seviye:
    Fiyat olarak biraz esnetebilirlerse bike&outdoorda 2009 cannondale f9 (ki benim bisikletim bu) şu an 773 tl. (ben ucuz aldım sanıyordum:)

taşıma kapasitesi ile ilgili bir limit yok kullanma kılavuzunda, ben aldığımda 93 kiloydum. Sanırım tavsiyelere devam eden arkadaşlar da bana katılacaklardır. Zaten sürüşten ötürü kadronun kırılma ihtimali çok zayıf, özellikle amortisörlü bisikletlerde. Birkaç ay sonra teker ya da jant setlerini değiştirirse uzun vadede bir değişiklik yapmasına gerek kalmaz diye düşünüyorum.

Alacağı bisiklet de şimdiden hayırlı olsun.

11. Gürkan Karataş

Gürkan Karataş Kıdemli Üye

Adı:
    Gürkan Karataş
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kilo bisiklette önemlidir. karbon kadrolarda üreticisine göre 75-85 kilo sınır koyar. ultra hafif parçalarda da bu civarda sınırlar vardır. fakat yeni başlayan ve 600 lira sınırı olan kişiler için kilo göz ardı edilebilir.

hussar iyi bir seçim olabilir, dayanıklı kadrosu var parçalarda idare eder. işin zevkini tadınca kendileri yavaş yavaş geliştirmeye başlayacaktır zaten bisikletlerini.