100 Çocuğa 100 Bisiklet, İzmir'den Dumlupınar'a

hgy

Üye
Tepki
90
Dumlupınarlı 100 çocuğa 100 Bisiklet

İzmir Dumlupınar arasında 17-25 Nisan 2010 tarihleri arasında 10 bisikletli 500 km pedalladık.

Keyifli az hasarlı bir tur oldu.

Bu turu 4-5 kelime ile ifade etmem gerekirse,

100 çocuğa 100 bisiklet, çay, fotoğraf, konukseverlik ve Heines Boğuldu aklıma gelenler.

Turu organize eden Yaşar Karaçam, yaşamının ilk 20 yılını Türkiye'de ikinci 20 yılını da Almanya'da geçirmiş Türkiye sevdalısı Dumlupınar sevdalısı bir idealist, aynı zamanda bir bisiklet sever. Dumlupınar'ın ve Dumlupınarlıların gelişmesi için yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışıyor.

http://www.yasarol.com/100/img/16-01-Yasar.jpg

2008 yılında Dumlupınar Gazi İlk Öğretim okulu öğrencilerine bilgisayar ve kışlık giyecek kampanyası düzenlemiş.
Bu kampanyada, İzmir Bisiklet derneğinden 4 bisikletli kendisine eşlik etmiş.

2010 yılında ise Almanya'dan temin ettiği 118 bisikleti bir kamyona yükleyip Dumlupınar'a gönderdi. Dumlupınar yerel yönetimi ile iletişimi sonucu bisikletler mali durumu zayıf çocuklar ile buluşturdu. (Mali durumu zayıf çocukları afişe etmemek için fotoğrafları çekilmedi.)

http://www.yasarol.com/100/img/16-02-Bisikletler-1.jpg

Yazının devamı okumak için (link) linke tıklayınız.

Scudo

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
tebrik ederim.çok güzel bir konuya değinmişsiniz.resimler çok güzel.bisikletlerine kavuşan çocukların mutluluğu paha biçilemez :) iyi pedallar

• Beğen
Tepkiler: hgy

marule

Daimi Üye
Tepki
406
çok başarılı bir paylaşım, sayenizde böyle insanlar olduğunu da öğrendim, bu ülkeyi yaşanabilir kılan insanlar bunlar, çalışmalarınınzın devamını dilerim...

• Beğen

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Sevgili kardeşim selamlar.Timukan hanımdan haberlerinizi aldım.Çok onurlu hayırlı bir iş gerçekleştirdiniz.Sizleri canı gönülden kutlarım.Kucak dolusu sevgiler.:in: :in: :in: :in: :in: :in: :in: :in: :in: :in:

• Beğen

haceli yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
467
Bisiklet
Sedona
evet süper bişey allah herkese nasıp etsin allah herkesin kesesine bereket versinki bu davranışlarda bulun;mak istiyennerde buluna bilsin benim cok hoşuma giti bu davranış allahrazı olsun kendisinden kesesine bereket o cocukların neşesini görmek isterdim doğrusu cok onurlu bi davranış kenddisinden teşekkür ediyorum :in:

• Beğen

Sinan Kavas

Aktif Üye
Tepki
119
Çok erdemli bir davranış gerçekleştirmişsiniz.Canı gönülden kutluyorum... :in:

• Beğen

ayhan248

Forum Bağımlısı
Tepki
1.402
çok güzel olmuş, pedalşörlere destek

• Beğen

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ömrünüze bereket, çocukları sevindirmek kadar güzel bir şey var mı şu dünyada... sağlıcakla kalınız...

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Teşekkürü fazlasıyla haketmiş bir arkadaş.

Zeki Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
623
ne denirki.. ne yazsam az geliyor diye siliyorum.. 1000 lerce km uzaklıktan anadoludaki çocuklar için 1 kamyon dolusu bisiklet alıp/temin edip onları sevindirmek... Allah razı olsun.. Umarım o çocukların sevinçlerinin çok daha fazlasını yaşarsınız.. tebrikler, teşekkürler..

cakarenes

Üye
Tepki
31
çocukların mutluluğu paha biçilemez,çok erdemli bir davranış sergilemişsiniz,umarım başka insanlar da sizi örnek alır ve daha çok çocuğu sevindirir.