10 Temmuz 2016 Ataköy yolu feci kaza

-Cihan-

Üye
Tepki
24
İsim
Cihan Y.
Bisiklet
Giant
Saat 00:40 civarları önden giden bisikletli arkadaşımın şeridin sağından sapıp ortaladığını gördüm. Arkadaki arabaya yol vermek için sağa geçmeye çalışan arkadaşımla; bunun sağa geçeçeği yok diyip gazlayan arkadaki BMW ve sonuç...

https://i.hizliresim.com/o7mWqQ.jpg

https://i.hizliresim.com/VY7n8y.jpg

Arkadaş ön cama çarparken bisikletin havada uçtuğunu gördüm. Hemen acıbadem hastanesine gittik Allaha şükür iç kanamaya rastlanmadı. Ne desemde bilemiyorum acı tecrübeyle de öğrenmiş oldumki şerit kenarından aniden sapılmaz.

Scudo

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Cok gecmis olsun durumu iyidir insallah

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletli yanlış bir hareket yapmış bile olsa arabanın bisikletlinin hareketini bitirmesini beklemesi gerekirdi. O zaman kaza olmazdı. Geçmiş olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Görüldüğü üzere acelesi olan bmw sürücüsü, yetişmesi gereken yere yetişmiş....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben olayi net olarak anlayamadim .fakat yine sagdan gitsemde arabalara yol versem dusunceleri kazaya sebep olmus gibi geldi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
büyük geçmiş olsun,bw çok hızlı gelse idi arkadaşınız belkide yaşamını kaybedebilirdi,bu gün hep sağı jilet gibi taradım nerde, e-5 de ve kavşaklarda aynen durdum,kavşağın tam paralelinde,
araçlar 100 ile geliyor idi ,trafik tenhalaşınca, öteki yola geçtim,kavşaklarda asla acele etmeyeceğiz.

Tepki
45
İsim
Alpay Tatlısu
Bisiklet
Sedona
Abi kimse masal anlatmasin bu araba eger 200 km hizl gitmiyorsa 3 5 metrede durabilir...arac suruculeri bizi hice saydigi surece forumda benzer cok kaza gorecegiz bugun o arkadasa yarin bize....bugun bile adam 20 cm dibimden gidiyor sadece amaci beni gecebildigini kanitlamak...lan mal senin kadranin 250 km. Benimki 25 km maloglumal...

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun. Maalesef ki burası Türkiye bilinçsiz insanlarla dolu. Yolda yürümesini bilmeyen, aracı kullananlarin kendilerini yolların hakimi sanmalari, bisiklet yollarında giden araçlar. Diyecek cok şey var ama maalesef...

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Alp@y Tatlısu

araç sahiplerinin saygısı olmadığı doğrudur,adanada yaşasa idim, kesin az yoğunluklu güzergahları seçer idim ,birde geniş yolları.istanbulda durumum budur.anadolu yakadayım.iki etap demirbaştır bu sabah 05.30 'da bir tane araç yoktu 30 km boyunca ,saat 06.45 'de çok az araç yoğunluğu başladı,dönüşte ise kaldırımdan döndüm araçları karşıma aldım.e-5 ise oldukça geniştir.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
Geçmiş olsun. Araçların tavrı malum biz bisikletlilerin aşırı dikkatli olması ve ani hareketlerden kaçınması gerekiyor.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi bisikletlilerin hatalı olduğu bir kısım kazalar vardır. Sürücülerinde hatalı olduğu bir kısım kazalar vardır. Bisikletlilerin hatalı olduğu bir kısım kazalara bisikletin sebeb olduğu trafik kazası denir. Sürücülerin hatalı olduğu trafik kazalarına sadece trafik kazası demekte bir beis yoktur. Olan olmuştur. Bir kaza olmuştur. Bu kaza hiç olmamışta olabilirdi netekim. Ama fevkalade bir durum takakkuk etmiştir. Binaaleyh bir kaza olmuş bitmiştir. Velespitlinin bundan sonra daha dikkatli olması icap eder. Çünkü yollar bemevelerle oyun oynaş yeri değildir. Velspitte bir beygir vardır. Bemewenin beygirlerini ürkütmemek gerekir, böyle yollarda sağdansoldan estarabim türü seni gidi şakacı çocuk tarzı aksiyonlar olmaz. Allah muhafaza o beygir böylecene tepik atabilir. Netekim atmıştırda. Peki şincik ne olacaktır. 30 bin telelik pro karbon velespiti satıp kaza masraflarını çıkaramazsan bemewenin sürücüsü eline çoktan sele borusunu almıştır. Binaaleyh bu kaza heçte iyi olmamıştır.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
daha 2 gun once caddebostan sahilden pendik istikametine ilerlerken yol bisikletli bir arkadas kendi seridinde (en sag) ilerlerken, onundeki aracin durmasiyla (piknik icin park yeri arayan) arkasina bakmadan orta seride oldugu gibi daldi (orta seritte ben aracla ilerliyorum). bakiniz bu hareketin hicbir kurali kaidesi olmaz olamaz. ben kendim yillarin bisikletcisiyim, seridin durunca hemen saga sola gecmek neyin nesi biri bana aciklasin? e hani ticarileri elestiriyoduk paso serit degistiriyolar diye? ne oldu ? aynisini biz de yapiyoruz. kurban oliyim o arkadas eger burayi okursa bidahakine serit degistirirken arkasina baksin en azindan. orta seritte kendi halimle giderken bi anda onume yol bisikleti cikti bende sola kirdim bu sefer soldan gecen hizli arabalarla kas goz olacaktik.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Alizee

ben buraya yazmaya bi başlarsam sayfalar tutar,çok gördüm bisikletçi hatası çok,
bu arkadaşlar bu forumdan değil,
bi kere kaç defa söyleyeceğim hala inatlaşmanın alemi yok ,bostancı-kaynarca-bostancı sahil yolu emniyetli değildir ayrıca pendik -kurtköy bağlantısında bisiklete yasak tabelası vardır 1 kişi burda öldü ,o arkadaş riske girdi yaşamını kaybetti,bu yolu asla kullanmam ,dün kadıllı köyden ta viaporta ordan aydos güneye ordan teme bisiklet sürdüm,sahiller ile işim olmaz ,gerek beykoz sahili,kırk yılda bir avrupa yakada olurum o da belgrad,avrupa yakada sahiller ile işim olmaz,karaburuna gitsin avrupa yaka o da göktürkten değil kemerburgazdan ,ayrıca mangal kokularını seven yazın katlanacak bunlara ,bisiklet yolunda sürerken dikkat edecek yavaş sürecek.istanbulun dışında artık emniyetli yollar,şileye otoyoldan değil ,göçbeyli-oruçoğlu-ahmetl den gidilecek dönüş aynı.
ayrıca zihni arkadaşımız dragos sahil yolunda öldü,kazayı araştırdım,zihni arkadaş bisiklet yoldan gitmiyor ,yolun en solundan gidiyor yani belayı davet etmiştir ,arkadan arac sollayarak hızla gelen sarı minibüs son anda farkediyor ve arkadaşa vuruyor.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe

istanbulda tehlikesiz bisiklete binecek bir yer olsa keşke göstermelik bisiklet yolları var. o bisiklet yollarınıda sırf biz yollarda bisiklete binerken görünce bisiklet yolunda bin diye yapıldıgını sananlar var yahu otoban hariç bisiklete binmek yasal olarak serbest ama bu 4 teker bezelye kadar aklı olamayan ruh hastaları 4 tekerler git bisiklet yoluna sahilde bin burası yasak burda ne işin var öleceksin yolda git sahil yoluna diyenler

trafikte kaldırıma sıkıştıranlar kadın erkek munubus, dolmus, otobus soforu, fark etmıyor. 50 km hız sınırı olan sehır içinde radar eds vs hiç takmadan 80 90 km ile giderler kurallara uymazlar ve bizimde bisiklete binmemize yolda karşı çıkarlar. çekemedikleri için kendileri trafikde 2 saat de 5 km yol gidemezler arabadan inip diğer sürücülerle kavga ederler. motorcuları sevmezler. 2 tekere şeytan işi diyen zihniyetten ne beklenir. nıye benı solladın nıye onume geçtin dıye birbirlerini öldürürler.

forumlarda otomobil bölümde yanımda haydar taşıyorum. diyenler arabamda silah taşıyorum biri bana haydarla saldırırsa torpidodan çıkarırı vururum diyenler sol şeritte sellektor yaptığım yol vermezse arkadan 500 bin euroluk jeepımle çarparım takla atar dıyenler vs böyle ruh hastaları trafikde gel de bisiklet kullan yolda. dışarda 95 tane içerde 5 tane ruh hastası olan bir toplumdayız. bayramda 5 km yol gittim istanbul dışından gelen 34 harici plakalı araçla kavga eden neden trafik lambası yeşil yandığında, korna çaldı dıye bırbırlerını boğan 2 3 sanıye yeşil yandıgı için gıtmedıgı için 25 dakıka kavga edenler vs.. daha yazabilirimde kimse okumayacak nasıl olsa biliyor bisiklete binenler olağan durumlar oldu istanbulda

sahilden bostancı tuzla arası bisiklet yolu harici yolun kenarından gitmek de tehlikeli.
şile yolu da tehlikeli çok dikkatli olmak lazım orada da 80 100 ile giden var sahil yolundada var. haftasonları sağ şeritde iki araç yan yana park ederler. hafta içi 1 tane araba par etse çeken çekiciler haftasonu 1500 arabaya müsaade ederler. araba kapılarını tam geçerken açarlar orta şeride geçsen arkadan gelen araba altında kalırsın bisiklet yolundan gidemezsin. bisiklet yolu komple lay lay lom sallana sallana bısıklet kullanma yuruyus ve 5 6 kısı halay çekerek yan yana durma yolu, önune atlayanlardan, mangal yapanlardan, 3 kişi lay lay lom arkasına bakarak bisiklet süren bisiklet kiralayanlardan, bisiklet yolunda denize girdikten sonra güneşlenen gördüm dün yahu.

yine pazar günü yani 10 temmuz 2016 sene 206 evet yine dalyanda mangal vardı dalyanda mangal yapan vardı. caddebostan fenerbahçe ordu evinin yanındaki dalyan sahil yolunda mangal yapıyorlardı.1 tane mangalcı komple sahil yolunu ordu evini ve plaja kadar olan bölümü duman altı yapmıştı. 1 tanesi bu kadar havayı berbat edebiliyorken bostancıdan sonra sahilde yüzlerce mangalcıyı düşününde gitmekten vazgectim. sonra veledrom var dolgu alanı bir tek orası var. oraya gidene kadar da haftasonu kalabalık vs.

17 18 yaşındakı çocuklar 3 kişi motora binmiş bisiklet yolunda bağıra bağıra insanların üstüne bisikletlilerin üstüne 50 km hızla motor sürüyordu. neresimi ordu evi fenerbahçe sahil ile suadiye arasında. cumartesi ve pazar plaja motorla gelip bisiklet yolunda motora 3 kişi binerek insanların ustune suren zig zag çizen bu ehlıyetsız belkıde çalıntı motorlulara hiç bir tane bile guvenlık polıs engel olmadı

gördüklerim bunlar. caddebostan fenerbahçe ordu evi plajlar bölgesi böyle bostancıdan sonra arabalar bisiklet yoluna çıkmış sahildeki değil yol kaenarındakı kaldırımda arabalar keza erenkoy suadıye sahıl yolu kaldırımdan ınmek için bısıkletı havaya kaldırıp arabaların ustunden zıplamanız lazım ışıklarda bıle inişlerde sıleceklerı havaya kalkmıs arabalar park edıyor.

her haftasonu böyle bayram dıye bır kaç gun kımseler yoktu pazar gunu yıne eskısı gıbı olmus herkes gerı donmus. aydos göçbeyli yolunda çok fazla kamyon var tek gidiş tek geliş ve çok hızlı kullanıyorlar sonra ömerli şile yolu da öyle orda daha hızlı kullanıyorlar kamyonlar. emnıyet şeridi yok. sahilden tuzla tersaneden sabıha ordan formula gıtmek artık yasak bisikletle en dar yol sabıha ökçene çıkan sahilden otoban yolu orası eskıden de yasakdı ama bısıkletlıler tabela vs yok dıye kullanıyorlardı

bisikletlere otobanlar yasak google harıtalarda belli bu otobanlar

haremden başlayan ankara yolu otoban değil tuzlaya kadar gidilebilir kavşaklarda bisikletten inip yuruyerek geçerdim.

fatıh koprusu yolu sabıha gökçen bağlantıları yolları otoban sınıfında ve bisikletle girmek yasak.

yalnız söyle bir durum var aydos yolu ormanlık ve trafik yok denecek kadar bir kaç kamyon hariç, oksijen bol aydos da şile yolu sürekli kamyon trafiği haftasonları gunu bırlıkcılerın trafıgi.. göçbeyli tarafına zaten 12 mılyonluk istanbulda 3 5 bisikletli vardır giden bomboş yollar araba bile geçmiyor. o kadar tenha yerlere tek gitmek bence riskli

• Beğen

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
geçmiş olsun :(
yaz ayları geldi bisikletli vatandaşlarımız sıklıkla seyahat etmeye başladı ve sırasıyla kazalar başgöstermeye başladı çok üzücü.