Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10 sene sonra yeniden :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ormanci tarafından paylaşıldı.

1. Ormanci

Ormanci Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Selamlar,

Yaklaşık bi 10 senedir bisiklete binmeyen ve 28 yaşında sağlam göbeği olan biri olarak, bisikleti özlediğimi fark ettim :) Tabi göbeği eritmek de öncelikli amacım :) Havaların düzelmesiyle birlikte kendimi yollara vuracağım...

Bu yüzden kendime yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum. Ancak ne alacağımı da düşünüyorum, markayı belirledim gerçi, Trek alacağım :)

Bir arkadaşım Trek Fx 7.3 kullanıyor, baya memnun, fakat fiyatı bana göre yüksek. 700-800 lira seviyesinde bir bisiklet alacağım, Fx 7.0 olabilir mesela.
    Bir de 3500 ve 3700 arasında gidip geliyorum. Amortisörlü olması biraz hoşuma gidiyor ve aslında Bostancı-Feneryolu arasında sahilde kullanma amacım olsa da, arada bir fırsat buldukça gezilere katılmak veya mesela Belgrad ormanı vs. gibi yerlere giderek buralarda da kullanma isteğim var. Fx'i alıp dağa taşa bu şekilde vurmamalıyım diye düşündüğümden 3500 veya 3700 alayım diyorum. Ancak %80 oranında sahilde bineceğim tabi.

Sizden hem model tavsiyesi almak hem de "nereden alacağımı" sormak istiyorum :) Caddebostan'da oturuyorum, sanırım yakınlarımda Velespit ve Yeşil Bisiklet var. Bunlardan bir tanesi kredi kartına peşin fiyatına 5 taksit yapıyordu sanırım. Peki fiyat olarak daha uygun bulabileceğim bir yer var mıdır, yoksa her yerde aynı mı?

Ayrıca, Eminönü'de çalışıyorum, buralarda bisikletçiler var ama sanırım Trek yok, bazı arkadaşlar Karaköy'de ve Beşiktaş'ta bir yerden bahsediyorlar ama neresi olduğunu bilmiyorum.

Biraz uzattım kusuruma bakmayın, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

sonEr´´ bunu beğendi.
  2. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sirkecide Doğubankın metro tarafındaki çıkışında trek bayisi gördüm. Aslı bisikletin karşı çaprazındaydı. zaten o sokakta hep motorcu ve bisikletçiler var. Firma ismi aklımda değil fakat o sokakta bir trek bayisi var.
    Modeller olarakda deneyimim olmadığı için fikir sunamayacağım. teşekkürler.

Ormanci bunu beğendi.
  3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Onur bey forumumuza hoşgeldiniz,
    Eğer yeri değişmediyse Karaköy yüksekkaldırım yokuşunun sonlarına doğru Bahar hırdavat bayisiydi Trek in .
    Onun dışında Trek dışında da bir çok modeller var seçim yapabileceğiniz, Scott sub, sportster, vb gibi geçenlerde bisiklet seçimi konusunda bir hayli konuşuldu konular oradan da inceleyebilirsiniz bu tür bisikletler hakkında yorumları.

Ormanci bunu beğendi.
  4. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Eğer başka bir marka düşünürseniz Kron'a da bakın derim...XC 1000 sizin amaçlarınıza uygun,oldukça iyi bir bisiklettir ve hesaplı da alabilirsiniz.

Ormanci bunu beğendi.
  5. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Karaköy'deki trek bayisi Bahar Hırdavat artık Ortaköy Dereboyu'nda. Bu bölgede
    Delta Bisiklet de yeni bir mağaza açtı. Kaçkar Bisiklet eski yerinden daha arkada bir yere taşındı.
    Kısacası Dereboyu Avrupa tarafında bisiklet mağazalarının toplandığı bir yer olmaya aday.

Ancak Trek alacaksanız Yeşil bisikletten almanızı tavsiye ederim.Anadolu yakasında Minibüsyolu üzerinde
    Kahve Dünyasıydı sanırım önünde inince dik kesen sokaktan yukarı yürüyorsunuz. Solda dükkan sağda teknik servis var.
    Yaklaşımları, konumu ve bisiklet bilgisi nedeniyle tercih edilmesi gerek diye düşünüyorum. Kaçkar da bu anlamda tavsiye edilesi bir firmadır ancak Trek satmıyorlar bildiğim kadarıyla.

7.0 modeli alternatifi arıyorsanız bu özelliklerde pek az bisiklet var. Bu nedenle başka bir model önermeyeceğim. Scott veya Giant elbette benzer modeller sunuyorlar ama fiyatları daha yukarıda.

Ormanci bunu beğendi.
  6. Ormanci

Ormanci Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cevaplar için çok teşekkürler, tavsiye ettiğiniz diğer markalara da bir bakayım ancak Trek'ler aklımdan çıkmıyor bir türlü :) Biraz daha araştırayım.

7. yiğit_kara26

yiğit_kara26 Forum Demirbaşı

Seviye:
    tavsiyem kron xc 1000

8. Ormanci

Ormanci Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Önceki gün Trek 16'' Beyaz 3700 aldım :)

9. CEM ATEŞ

CEM ATEŞ Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hayırlı olsun. Turlarda görüşmek dileğiyle.

Ormanci bunu beğendi.
  10. yiğit_kara26

yiğit_kara26 Forum Demirbaşı

Seviye:
    hayırlı olsun :D

Ormanci bunu beğendi.
  11. Ormanci

Ormanci Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok teşekkürler :)
    Bu arada C.tesi günü hava az da olsa ısınınca, 4 gündür yatan bisikleti denemek için kendimi yollara vurdum.

V-Brake çıktığından beri V-Brake'li bir bisiklet kullanmamıştım. Benim eski hurda bisikletten sonra ilaç gibi geldi, çoğu zaman harş diye beklediğimden önce durup, dengemi kaybettiğim oldu :)

Bu arada 10 senedir binmedim demiştim, tek hatırladığım dengede durabilmek oldu :) kaldırımlardan atlar zıplar, iner çıkardım...İlk binişte salak salak hareketler yaptım :) Tabi sonra biraz alıştım ama eski halime kavuşmam için 2-3 tur daha yapmam lazım.

Şimdilik C.Bostan-Feneryolu arasında gidip geldim, kondisyon 10 seneye göre hiç fena değil :D