Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10 Nisan Büyük Ada Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Oğuz han T tarafından paylaşıldı.

1. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Mrb arkadaşlar Ben Oğuz Han forumdan şahsi olarak kimseyle tanışamasam da konulara nacizane katılımlarımdan birkaç arkadaş kim olduğumu bilir heralde. Neyse ben vardiyalı sistem çalıştığım için ve izinlerim hafta sonuna çok nadir denk geldiği için maalesef forumun düzenlemiş olduğu turlara katılamamaktayım. Bugün iş yerinden bir arkadaşımla ada turu yaptık ve bunu siz değerli pedaldaşlar ile paylaşıyım istedim ve gitmeyi düşünen arkadaşlara birkaç ince bilgi veriyim dedim. Tur öncesi konu açıyım belki katılan olur diye düşündüm ama sonra hafta içi iş günü gelen olmaz diye vazgeçtim.

Adaya gidiş güzergahım Bakırköy - Bostancı (ido) ve Bostancı - Büyü Ada (Mavi marmara) şeklinde oldu. Mavi Marmaranın yeşilköyden de Cuma-Cumartesi-Pazar seferleri varmış forum sayesinde öğrendim sizlerinde bilgisi olsun. Mavi Marmara bisiklete ek ücret alıyor bilginiz olsun. İstanbul kart kulladım 3,50 + 3,50 şeklinde.

Bir tafsiye kimseye karışmak gibide olmasın sadece bilgi amaçlı söleyorum adaya aç gitmemeye çalışın kesinlikle para tuzağı. Zaten forumda daha önce bu uyarı görmüş hazırlıklı gitmişdim uyaranlara da çok teşekkürler :) . Sadece 2 kutu kola alalım dedik tanesi 4 liradan ikisi 8 lira :eek:ha: gerisini tahmin edebiliyorsunuzdur.

Bir tafsiye daha imkanınız varsa sizde hafta içi gitmeye çalışın zaten giden arkadaşlarda bu uyarıyı yapıyor evet haklılar hafta içi olmasına rağmen acayip kalabalık. Artık bu havalardan sonra hafta sonunu düşünemiyorum.

Bu arada İst içi benim gibi vardiyalı sistem çalışan arkadaşlar var ise hafta içi beraber turlamaktan memnuniyet duyarım.

2. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    güzel bir gezi olmuş ayağınıza sağlık,ben bimden alış-veriş yapmıştım fiyatlar aynıydı.özellikle arap turistler çoktu

Oğuz han T bunu beğendi.
  3. SebnemNur

SebnemNur Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    güzel bir gezi olmuşa benziyor resimlerle de süslemişsiniz :) bizde eşimle en kısa zamanda büyük adayı baştan aşağı turlamak istiyoruz. haftaiçi çalıştığımızdan haftasonları mümkün olabilecek ama sizin de dediğiniz gibi çok kalabalık oluyor. Ancak yine de büyük adanın havasını solumaya değer :)

4. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pedalınıza sağlık Oğuz Han..
    Hafiçi keyif yapmışsınız ;)

5. Ömer Çolak

Ömer Çolak Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    13 sene önce sınıf arkadaşımla beraber öğretmenlik uygulamasını ekip gitmiştim adalara. sıkı pazarlıkla bisiklet kiralayıp turlamıştık. 2 aydır tam karşımda duruyorlar adalar. Bende Atalar'dayım. İnşallah benim de niyetim var haydi hayırlısı bakalım ne zaman olacak?

Çok güzel ve keyifli olduğu(sıkıntılarına rağmen(kola=4TL gibi)) halinizden anlaşılıyor. Esas olan turlayıp güzel vakit geçirmek ise ve öyle olmuş bence gerisini artık unutun gitsin.

6. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkürler Alper. Demek ki bim de varmış bu da kayıtlara geçsin :) ben görmedim belkide tur heyecanından farkedemedim sağolun bilgi için.

En kısa kısa zamandan turlasınız sizde inş.

Teşekkürler Nevses hanım . Evet hafta içi olmasından keyifliydi pek kalabalık değildi . :)

Evet gerisi önemli değil zaten bilgi amaçlı paylaşıyım istedim. Sizde havalar ısınıp adalar iyice yoğunlaşmadan bu aralar gidip keyfini sürün bence.

Evet gerisi önemli değil zaten bilgi amaçlı paylaşıyım istedim. Sizde havalar ısınıp adalar iyice yoğunlaşmadan bu aralar gidip keyfini sürün bence.

7. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz. 4 TL'ye kutu kola da kötü yani :D

Oğuz han T bunu beğendi.
  8. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel olmuş ayağınaza sağlık, hafta içi olayında haklısınız biz pazar günü gittik ama yazın pazar gidilmez tabi en azından c.tesine denk getirmeye çalışsın gidecek arkadaşlar
    bizde 6 nisan da yaptık, bu arada marketler A101-Bim-Şok hepside var iskeleden indikten sonra sola dönünce ara sokakta hepside mevcut diğer gidecek arkadaşların bilgisi olsun.

Oğuz han T bunu beğendi.
  9. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Evet öleymiş gidecek arkadaşlar bundan sonra ihtiyaçlarını oralardan karşılarlar artık. Bilgi için sağolun.

10. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    güzel bir tur olmuş tebrikler

11. Mehmet Serpi

Mehmet Serpi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çok güzel ve keyifli bir gezi olmuş emeklerinize sağlık