Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10 günlük bisikletimin üstünde gelen lastik yırtıldı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bayramtok tarafından paylaşıldı.

1. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Bisikletimi alalı 10 gün falan oluyor, bisikletimin üzerinde rubena 26*2.10 lastik var. şuan itibari ile 25 km gibi bir yol yaptım. Lastigimi inceledigimde üzerinde ki ibare max: 55 psi yazıyor.benim lastigimde 42 psi hava var. Henüz şehir dışında, asvalt zeminin dışına hemen hemen hiç çıkmadım.Yeni bisiklet olması nedeni ile de bir hayli dikkatli kullandım, yanagı bi yere sürtmeme, uygun psi uygulama konusunda.

Yukardaki yazdıgım bilgileri özellikle yazdım ki; kullanıcı hatası sonucu bi problem mi, yoksa lastik kalitesi sebebinden dolayı mı bu durum gerçekleşti onu merak ediyorum. Ki yeni alacagım lastiklerde de aynı sorunla karşılaşmayayım.

Şimdi değerli forumdaşlardan asıl istedigim yardım;
    ,1. uygun bütçeye alabilecegim en uygun lastik hangisidir ve neden?
    2. Kalınlık olarak şuan kullandıgım mtb lastigimin biraz daha incesi benim için yani genellikle şehir içinde kullanacak birisi içim uygunmudur?

2. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bence aldığınız yere götürün lastiğinizi değiştirsinler bu sizin hakkınız.

3. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Garanti kapsamında mı acaba lastik?

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bu lastikler hatalı gelebiliyor değiştirmeleri gerekir aldığınız yerden isteyin o da efordan isteyecekler kesinlikle efor lastik yollar.

bayramtok bunu beğendi.
  5. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Eskişehir Muratoğlu bisikletten almıştım. Ben Afyonda ikamet edince, telefonla durumu izah ettim, sagolsun, garanti kapsamında degiştirebilecegini söyledi. 20 gün sonra gidecegim Eskişehire. Bekleyip görecegiz artık.

Mustafa Ekentok bunu beğendi.
  6. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    sizin adınıza sevindim :) zaten fabrika hatasına benziyor
    iyi pedallamalar

7. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Çok teşşekürler kardeşim

8. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Rubena marka lastiklerden bir an önce kurtulmaya bak, çok kötü bir lastik. Yeni lastik almayı düşünüyorsan Schwalbe'nin bütçene uyan bir modelini tavsiye ederim.

9. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    ben de aynı şeyi düşünüyorum, ancak sadece lastigin markasını degil, kalınlık konusunda da, daha ince bir lastik düşünüyorum ama bu incelik ne kadar olmalı o konuda fikir sahibi degilm.

10. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Rubena bile olsa bir lastik bir kaç binmeyle o hale gelmez.Siz ya da bir başkası,düşük havayla bir süre binilmiş olmalı ki,jant yanağı lastiği yarmış (2.fotoğraf)
    1.fotoğrafta ise bir cismin,orayı kestiği görülüyor.2.10 lastik demek,lastiğin taban genişliği 2.10'' yani bu 5.3 cm lik bir taban genişliği demek.Lastiği düşük basınçla kullanırsanız,eğilip bükülür,yanakları janta hatta yerdeki nesnelere sürter.Yanak lastiğin en zayıf yeridir.

Lastik seçimine gelince,gönül isterdi ki asfalt yollarda şehir bisikletine binilsin.Madem MTB kullanıyorsunuz,o zaman asfalta uygun,daha dar tabanlı 1.75-1.95 aralığında bir lastik kullanın.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  11. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle yorumunuz için teşekkürler,
    Sizin söylediginiz ihtimaller geçerli olabilir, her ne kadar bisikleti tek kullanan ben olmam ve bir o kadarda dikkatli olmama ragmen böyle bir yırtılma oldu. Sizin gibi degerli forumdaşların yorumuna binaen tamam dedim benim hatamdan kaynaklı bir durum.O halde yeni bir lastik almak için bisikleti aldıgım yeri aradım, durumu izah ettim, istersem yeni lastik satın alabilecegimi ancak benim şikayetim gibi 2 şikayet daha geldigini ve lastigimi garanti kapsamında değiştirebilecegini söyledi. Ve şu an amacım lastigimin degişmesi ile birlikte forumdaki sizin gibi arkadaslrın yormlarını dikkate alarak kendime gore yeni bir lastik almak olacak.

Forumda benim gibi yeni olan arkadaşlara nacizane tevsiyede bulanabilecegim bir şey var; bisikletinizle ilgili herhangi bir sorun oldugunda, kendi kendinize fikir üretmeden önce bisikletçinize başvurun, ki belki karşılaştıgınız problem sizin kafanızda büyüttügünüz kadar önemli olmayabiliyor. Aksi halde bisiklet konusunda kendi kendinize bir soguma olabilir.

12. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ha şöyle güzel bir haber alalım,yeni bisikletiniz hayırlı olsun ve sorun konusunun da tatlıya bağlanmasına sevindim.

bayramtok bunu beğendi.
  13. adilcan adısanoğlu

adilcan adısanoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    lastikler hatalı olabilir bu sizin en büyük hakkınız gidin değiştirin ve yaparken lastiği adamın başında bekliyin

14. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    schwalbe lastikleri kullanan birçok arkadaş tanıdım ki lastiğini yarmayan arkadaşım yok :)