Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10 eylül İstiklalime Dokunma eylemcesi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında SametAksuoğlu tarafından paylaşıldı.

 1. SametAksuoğlu

  SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  30 Nisan 2005
  Mesajlar:
  606
  Beğeniler:
  473
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  [​IMG]

  Fotoğrafların Devamı İçin;
  http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.10150308860657569&type=1

  10. Eylül 2011;

  Çok hareketli bir gün geçirdik. Gerze eylemine bisikletler ve karadeniz esintili çok fonsyonlu kostümlerle katıldık. Eylem çok kalabalık değildi ama coşkulu ve kararlı bir grup tarafından yapıldı, umut verici ve güçlüydü. Bisikletliler olarak, Karadeniz İsyan'dadırla birlikte yapabileceğimiz çok şey olduğunu gördük. Devamını getireceğiz.

  Saat 14.30 dan itibaren meydandan Tünel'e bu kez İstiklal eylemi vardı. Kalabalık daha fazlaydı ama bu kez taleplerden daha çok gürültü vardı yine de önemli bence. Kortejin içerisinde bisikletlerle coşuldu, çıldırıldı, horon depildi(!) Ardından bisikletli laborantlar, tünel meydanında iş başındaydı. Tebeşirler çekildi. Yoldan geçenler ve eylemcilerle birlikte tüm meydana masalar çizildi, sofralar kuruldu. Ağırlıklı olarak rakı balık özlemi çekildiği gözlerden kaçmadı. Daha sonra çizilen masalarda oturup sohbet ettik, kimi masalardan müzik sesleri yükseldi.

  Olanaksızı başarmaya kararlı ekip, tüm yorgunluklarına rağmen, yılmadılar, yıkılmadılar ve yola devam kararı alarak İstanbul Moda Haftasına beklenmedik bir ziyaret gerçekleştirdiler. Karadeniz'in isyanını yansıtan kostümleriyle podyumda yürüyemediler ve yılın modasını etkileyemediler belki ama içeri girmek için sırada bekleyen insanları epey bir şaşırttılar. Sonuçta laborantlar için deneylerin bir patlamayla sonuçlanma riski her zaman vardır :)

  Her neyse bizim için önemli bir gündü. Gün boyu hiçbir masraftan kaçınmadan bastığımız manifestomuz ve etkinlik programımızı basına ve ilgilenenlere dağıttık. İçimizden bazıları basının ilgisinden bunaldı bile diye bilirim
   
  Fatih Sert bunu beğendi.
 2. #2
  SametAksuoğlu

  SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  30 Nisan 2005
  Mesajlar:
  606
  Beğeniler:
  473
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  fotoğraflar sıcak sıcak :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]