Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10 ekim çarşamba 2.köprüye doğru

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Murat Ekmekçi tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    maltepeden çıkıp bostancıya oradan 09.10 feribot kadıköy, peşinden harem üsküdar öyle kuzeye doğru çengelköydür kanlıcadır beykozdur pedallayacağım 17:50de kadıköyden tekrar ferry ile dönüş planlıyorum, gelmek isteyen olursa beklerim

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Feribot arabalı vapur demek. Bostancı'dan Kadıköy'e arabalı vapur seferleri mi başladı yoksa deniz otobüsü mü demek istediniz?

3. Ramazan ÇELİMLİ

Ramazan ÇELİMLİ Aktif Üye

Seviye:
    Bende Maltepe de oturuyorum ben gelirdim de gün çok ters be abi

4. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bostancıdan kadiköyü pedallasak feribot kullanmadan ordanda aynı istikamek gitti yere kadar bu arada mtb lerle dimi ?

5. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    mtb, düşük tempo, gezi mahiyetli, foto çekmeli kanlıcada yoğurt yemeli cinsinden, bostancı kadıköy arası kalabalıkdan başka birşey yok ama öyle yapalım dersenizde olur, bu arada evet deniz otobüsü demek istemiştim ama eski alışkanlıklar işte , ramazan arkadaşım sen de çalışıyorsun galiba haftasonu gidelim dersen gene gideriz yani o da memleketim Rize'nin hatırına :) , hatta haftasonu aynı istikametten Polonezköyde yapılabilir.
    maksat öyle yukarılara doğru sahilden gitmek. buluşma yeri zamanı buradan konuşalım ama kadıköye pedallanacak ise daha erken çıkalım 8de Bostancı mesela, evet arkadaşlar teklifler?

6. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben samandıradayım arabamı sattım yarın bir araba bakıcam alırsam maltepeye gelirim yok alamazsam nasıl yaparım bilmiyorum samandıradan maltepeye veya kartala bisikletle gelirim ama geziye başlamadan pilim yarıya iner kondisyonda eksik bende yeni başladım pedallamaya nasıl yapmalı işin güzeli bu gün bir hafta izin aldım kafa dinlim son baharda biraz bisikletin keyfini çıkarim hesabı benim için süper olur aslında sizden akıl istiyorum nasıl olur bu iş ?

7. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu durum da şöyle olur diye tahmin ediyorum. samandıradan sahile iniş, oradan bostancıya buluşma yerine ya da önce maltepede oradan bostancıya, sonrasında bostancı kadıköy pedal harem üsküdar öyle yukarı doğru alabiildiğine akşam aynı rota dönüş ama busefer kadıköyden ido ile bostancı 17:50 -18:10dan birine oradan sahilden maltepe ve siz de oradan samandıraya amma velakin dönüş yolu rampası sizi yorar biraz!

8. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bana uyar ama dönüş saatini biraz erkene çekeriz sıkıntı olmazsa daha olmadı giderkende vapur kullanırız

yarın tekrar üstünden geçeriz bakarsınız arabayı alırım direk araçla gelirim bostancı veya maltepeye

9. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ozaman arabayla beykoz gidelim! :)

10. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    siz çalışmıyorsunuz heralde 10 nun da ve bende kron xc 250 21 vites var sıkıntı çıkarmaz umarım düzde vitesler az geliyor bilseydim 21 le 24 veya 27 nin arasında bukadar fark oldugunu direk 27 alırdım şimdi 27 yapmak için 250 - 300 tl fiyat biçiyorlar hoş nasip olursa yavaş gidicez anladığım kadarıyla keyfini çıkarmak için sorun olmaz umarım

11. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ozaman bir espirisi kalmaz :( ben samandıradanda gelirim bisikletle ama uzun yol tercübem yok ve arabalar sanki benim üzerime geliyormuş gibi hissediyorum artı dönüş rampa olcaçak kondisyon sıfırra yakın olduğu için sorun yaratır kramp da olursa oooo sonra ben bisikleti taşırım :)

12. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    mtb'yi toza toprağa sokmak lazım. Yol bisikletçileriyle takılınca pişman oluyorum sonuçta onlarda 28 jant büyük aynakollar düz lastikler, bende 26 jant ağır tırtıklı lastikler alivio sistem, tabi toprağa geçince de hoyratça kullanıyorum banamısın demiyor ozaman yüzlerine bakıp pis pis gülüyorum ama 10unda toz toprak hiç olmayacak ve tamamen keyif hızında gidicez yollarda bazen eğim oluyor ama %90 yollar düz sayılır, 21.vitesi görmeyeceksin muhtemelen. erken dönmek için erken çıkmak lazım,8de Bostancı gibi. eğer araba ile gelirseniz İDO kullanmayız(en azından giderken ama bostancı kadıköy arası yakın değil onu söyleyeyim yolu da genelde karıştırıyorum!) diğer türlü İDO kullanmak kanlıca da geçirilebilecek zamanda artış demek.

13. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    istersen bugün nokta koyalım yarın durum degerlendirmesi yapıp planı hazırlayalım

14. Ramazan ÇELİMLİ

Ramazan ÇELİMLİ Aktif Üye

Seviye:
    Benim Okulum var daha genciz 16 yaşındayım size uygunsa pazar günü her saat perşembe ve cuma günü 2 den sonra her saat olur.

15. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    cumartesi de aydos felan yapılabilir

16. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    benim araba işi yalan oldu erinmedim kağıthaneye gittim hayallerim suya düştü araç berbattı yarın nasıl yaparız ?
    maps dan kendime bir rota çizim bakalın nasıl gelebilirim olmazsa direk kadiköye gelirim

17. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    saat 10da kadıköydeki eminönü iskelesi önünde buluşabiliriz

18. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    10 damı :( osaattte ben hala uyuyorum ama erken kalkıp bu işi çözeriz samandıradan kadiköye araçla 25 km bisikletle nekadaz zamanda gelirim sizce ?

en fazla yaptıgım km 40 bir günde fazlası yok güzergah belirleyip hiç gitmedim aslında biri daha olsa günde 100 km geçerim diye düşünüyorum

19. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    1 saat içinde kesin rotayı belirleyip mesaj yazıyorum

20. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    artık havalar daha erken kararıyor üstelik bisikletçinin gezisinde erken kalkmak adettendir :) nekadar erken çıkılırsa okadar kuzeye, beykoza hatta anadolu kavağına kadar gidebilirim tabi orada moladır atıştırmadır dönüş yolu uzar. 10 da kadıköy iyidir.