Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10.10.10'da Eskişehir'de ''İklim İçin Harekete Geç'' Diyelim!

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Bülent Onutkan tarafından paylaşıldı.

1. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    İklim degişikligi artık fazlasıyla hayatımızda,Haziran ayında yaşadıgımız aşırı yagış,sonrasında aşırı sıcak hava dalgası başlıca sinyali.2010'un ilk 6 ayı,yüzyılın en sıcak dönemi oldu.

24 Ekim 2009'da iklim degişikligine karşı dünyada 5000 kentle beraber Ankara sokaklarında pedallar çevrildi.Ozaman iklim degişikligine yol açan karbonmonoksit konsantrasyonu milyonda(ppm)387 parçacıktı.Bugün ise 392 ppm'e çıktıgımızı ögreniyoruz.

350 ppm Ne Demek?
    Bilim adamlarının atmosferdeki karbondioksik miktarı için güvenli üst limit olarak tanımladıgı sayı milyonda 350 parçacıktır(ppm=parts per million).An itibarı ile karbondioksitin atmosferdeki miktarı milyonda 392 parçacıga ulaşmış durumdadır!

Bu sene,sadece eylem yapmak yetmez diyenler 10 Ekim 2010'da iş yapmaya başlayacaklar.Artık politikacıları beklemek yerine adımlarımızı atalım diyoruz.Beklemek yerine gösterelim diyoruz.Bizim katkımız öncü olsun diyerek 10-10-10 kampanyasını 10 kentte 350 çagrısına çevirecegiz.

Bizim adımımızda bu sene iklim dostu ve cüzdan dostu bisikleti kent yaşamında göstermek olacak.Mayıs ayında hükümetin imzaladıgı ''İklim Degişikligi Strateji Belgesi (2010-2020)'ye göre ulaşım konusunda kısa vadede 'bisiklet ve yaya ulaşımına imkan veren düzenlemeler özendirilecektir'' deniyor.Yani bisiklet yolları hala gündemde yok!

İşte bu yüzden,artık harekete geç diyerek Ankara,Antalya,Yalova,Denizli,Giresun ve digerleri ile 10.10.10'da 10 kentte bisikletlerimizle 350 çagrısına Eskişehir'deki bisiklet sever dostlarımı davet ediyorum.Ayrıca forumumuzdan haberdar olmayan bisiklete gönül vermiş arkadaşlarımızıda davet edelim katılım sayısı çok önemli unutmayalım,sesimizi duyurmanın tam zamanı diyorum uzun zamandır topladıgımız imzaları bana ulaştırın!
    Bu organizasyonu hafife almayın arkadaşlar güzel şehrimizde olmasını istediklerimiz için destek olmanız birlik olmamız gerekiyor.

Perşembe Akşamı Bisikletcileri,Sola'çek,Tüketici Dernekleri Federasyonu gibi bir dizi grup bu etkinlikte yer alıyor.Kurumlar ve gruplar her ne kadar önemli olsada,pek çok birey de bu süreçte aktif yer alıyor!

Bu güzel ve önemli organizasyon için detayları yine buradan paylaşacagım,sevgi ve saygılarımla...!

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bülent selam düğün tarıhını özelden beklıyorum bellı olduysa. face e gırmıyorsun bayadır sanırım. ben o gün kutahya ılıcalara gıdıyorum :) gecen hafta inegöl yaptık bu hafta nöbetcıydım bır yere gıdemedım haftayada senın soyledıgın tarıhte ılıca yapacagım kısmetse.Kusura bakma havalarda kötüleşiyor fırsatım varken bır ıkı uzun yol daha yapmak ıstıyorum.Akşam saatlerı olursa yetişirim ama.

3. ugur_gurkan

ugur_gurkan Üye

Seviye:
    sizlere izmirden eşlik ediceğim emin olabilirsiniz :)

emre tatlıcıoğlu bunu beğendi.
  4. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Bukadarmı duyarsızsın ey eskişehir! :(

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bulent hava bozacak gıbı eğer bozarsa emin ol yanındayım.

6. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    eskişehirde olursam yanınızdayım

7. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    eskişehir şehiri malesef duyarsız hocam, bunu daha önce de konuştuk, şikayet etmeyi bilen, dır dırı etmeyi bileni ancak birşeyler yapmaya gelince malesef fos olan bir kentiz (bisiklet konusunda).

izmir'deyim eskişehir'de sanırm o tarihte olacağım, görüşmek üzere.

8. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat abiye katılıyorum havalar bozdu iyicene , sizlerle beraberim , hep beraber bir dur diyelim bu gidişata :)

9. Muhsin Özyiğit

Muhsin Özyiğit Yeni Üye

Seviye:
    Bir terslik olmazsa bende orada olacağım. Destek olarak belediyelerden yada başka kuruluşlardan katılım olacak mı?

10. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    bende orada olucam ama etkinlik tam olrak saat kaçta yapılıcak akşam 5 te işbaşı yaptığım için:( bu arada çok güzel bir etkinlik imzaların toplanması güzel ama ben daha bugün uzun uğraşlardan sonra ayın 16 ile 17sine iki eylül caddesinde imza toplama izin isteğimi onaylattım emniyete valiliğe yani daha topluyacağım için hepsini birden vermeyi planlıyorum.umarım izin çıkarda haftasonu boyunca esnaf sarayının orada imza toplayabilirim

Bülent Onutkan bunu beğendi.
  11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bülent organizasyon nerede nasıl olacak saat kaçta olacak artık vakit yaklaşıyor yazar mısın? avea da değilsin ki eskisi gibi her gün arayım :) geçme dedim sana başka şebekeye :) avealı olmayana iyi davranın diyorlar ama sen zorla kaşındın :) eskiden senı arıyordum gelışmeyı buraya yazıyordum :)

12. ottoman

ottoman Aktif Üye

Seviye:
    yarın ınsaallah bende yanınızdayım.

13. Muhsin Özyiğit

Muhsin Özyiğit Yeni Üye

Seviye:
    yeri ve zamanı belli değil mi?

14. ottoman

ottoman Aktif Üye

Seviye:
    selam muhsın, yarın saat 12 de adalar mıgrosun onunde dıye bılıyorum. yanlısım varsa duzeltılsın kı bende yanlıs zamanda yanlıs yerde olmayayım :) bulent de ılk fırsatta bıldırecektır sanırım.
    bu arada edılen sıtemlerde arkadaslar haklı, mangalda kul bırakmayan arkadaslar ortalıkta gorunmuyor...

Muhsin Özyiğit bunu beğendi.
  15. Muhsin Özyiğit

Muhsin Özyiğit Yeni Üye

Seviye:
    Eğer bir terslik olmaz ise orada olmaya çalışacağım. umarım yarın görüşürüz.

16. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar etkinlik adalar migros önünde saat 12 de başlayacaktır.bülen abinin dediğide bu etkinlikti sanırım.bana bilgi üyesi olduğum tema dan ulaştı yarın temacılar olarak 12 de adalar migros önünde bisikletleri ile bulunacaklar yarın görüşmek üzere

Yamaç Eşmeliler bunu beğendi.
  17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bugun iklim için hareketımızı yaptık sonra bülent hocam yolda bizi satsada :) kızılinler köyüne çaya gittik :)
    kızılınler resımlerı face de iklım hareketını koyuyorum buraya bulent hocam

burak ülsever bunu beğendi.
  18. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    Eline sağlık Ferhat Hocam, o kadar yol yaptık ta İzmir'den geldik gene satış gene satış olmaz ki :)))

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bülent satış cümleleri sana haberın ola tamam cumartesi düğünün var anladık ama bır kızılınler yapacaktın bızımle söylemedı deme :)