Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10.04.2011 Malatya-Elazığ

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Genç Osman Bircan tarafından paylaşıldı.

1. Genç Osman Bircan

Genç Osman Bircan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Akşamdan Tura hazırlık

Depomdan Bisikleti Almaya giderken Malatya Sokakları
    Dörtyol

Bisikletimi boynu bükük beni bekliyor buldum

Buluşma Noktası

Murat hocamız yağmurun artmasından endişe ederek beni aradı ve turu erteleyelim veya daha kısa bir şeyler yapalım dedi, hemen arkasındanda Nuri arkadaşımız Buluşma Noktasına geldi ve kendini iyi hissetmiyordu. Bu nedenlerle tura tek devam ettim. Şehrin doğu istikametine, Elazığa giden karayoluna düştüm.

Anadolu Lisenini önündeki Halı Sahalar

Bir garip yimpaş
    Yeni Ramada Otel
    [B[Altın Yunus
    Kaysı Fuarı Girişi
    Orduzu Pınarbaşı Mesire Alanı Girişi
    Turgut Özal Tıp Merkezi
    İnönü Üniversitesi Girişi
    Çiftlik
    Pötürge Ve Bisikletlerle çıkacağımız Nemrut Dağı Yolu
    Bir kaç hafta önce kalabalık bir toplulukla yaptığımız Beydağı- Furuncu-Yaygın-Hisartepe turunda asfalta çıktığımız yer
    Bura ile birlikte Kömürhan köprüsüne kadar sürekli iniş ve düzlük başlıyor
    Kapıkaya inişinin Sonu

Kapı kayayı inidikten bir mühlet sonra sağınızda Kapı Kaya barajını göreceksiniz

Arkamda geçtiğim yollar serilmişler

Biraz yeşillik

Kale ilçesi Karşımızda sağımızda gördüğümüz Un fabrikasının hemen altında boylu boyunca uzanmaktadır.
    Fırat ihtişamını gösterdi

Malatya Elazığ karayolu arasındaki Fırat üzerine kurulu Kömürhan Köprüsü
    2 bölüm çok yakında gelecek......

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ikinci bölümü beklemeden teşekkür edeyim öncelikle 4 yıldır gitmediğim malatyadan şehir içi resimleri için sonra tek başınıza geçirdiğiniz bu tur için.

Genç Osman Bircan bunu beğendi.
  3. mevlüt yalcınkaya

mevlüt yalcınkaya Aktif Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık Güzel tur olmuş :D

Genç Osman Bircan ve Hakan Saç bunu beğendi.
  4. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yola yalnız çıkmışsınız ama bizleri de kattınız... Malatya'nın her yerini öğreneceğiz sizlerin sayesinde yakında... Paylaşımınız için teşekkürler.

5. Gökhan TESKİ

Gökhan TESKİ Aktif Üye

Seviye:
    Osman abi çok güzel bir tur gerçekleştirmişsin.Aslında yağmurun altında bisiklet sürmenin keyfi bir başka oluyor.En son geçen sene battalgaziden gelirken o duyguyu yaşama fırsatım oldu.Havaların bozulması sebebiyle olsa gerek katılım bir hayli düşmüş durumda.Bu arada nuri abiye geçmiş olsun diyorum ve turlarınızın devamını diliyorum. ;)

M.Nuri TEKE ve Genç Osman Bircan bunu beğendi.
  6. MehmetCan TUĞAN

MehmetCan TUĞAN Aktif Üye

Seviye:
    Çok şahane tur yapmışsınız ayaklarınıza sağlık..

7. murat oğuz

murat oğuz Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba; bu tura üç kişi çıkacaktık fakat yağışlı hava şatlarına uygun donanıma sahip olmadığım için sabah Osman'ı arayıp gelemeyeceğimi özür dileyerek bildirdim. Bu sebeple Osman arkadaşımızı yalnız bıraktığımız için biraz suçluluk duygusu yaşamaktayım.Tekrar Osman ve Nuri Arkadaşlardan özür diliyorum.

Tebrik ederim Osman; güzel bir tur olmuş, yağış sebebiyle senin için biraz endişelendim fakat sağ salim gelmişsin sevindim. Sisler içinde çektiğin fotoğrafı çok beğendim, estetik ögeler oldukça fazla. Tekrar kutluyorum...

8. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş. Paylaşımınız için teşekkürler.

9. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Harika bir Malatya sunumu oldu. Elinize sağlık. Paylaşım için teşekkürler. Yalnız dikkatimi çeken; aynı özellikte bazı fotoğraflar çok güzelken bazıları renk olarak dağınıklar. Farklı makina mı kullandınız yoksa ayarlar mı değişti?

10. Genç Osman Bircan

Seviye:
    Ben teşekkür ederim güzel yorumlarınızla renk katıyorsunuz. Fotoğraf makinam aynı zamanda cep telefonum, N97 kullanıyorum.Bazı fotoğrafları zoom yaparak çektim bu nedenlede renklerde dağılma yaşanmış.

11. Genç Osman Bircan

Seviye:
    Murat hocam çok teşekkürler. Hocam yağmur Kömürhan köprüsünden Elazığa girişe (Hankendi) kadar üstüme 3 saat yağdı.

Bu tur demek tek geçecekmiş nasip böyleymiş. Bir başka turda birlikte olmak üzere inşallah, saygılarımla sevgilerimle...

12. Ahmet Salih Özenir

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Donanımın yetersiz olduğunu bilerek yola çıkmak başlı başına hata olurdu. Doğru zamanda doğru karar... :in:

murat oğuz ve Genç Osman Bircan bunu beğendi.
  13. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kutlarım çok güzel bir tur olmuş . Fakat sırt çantası sizi rahatsız etmedi mi ? Ağırlığı ne kadar acaba ?

14. Genç Osman Bircan

Seviye:
    10.04.2011 Malatya ELazığ 2.BÖLÜM

Turumun ikinci bölümündeki fotoğraflar kısıtlı nedeni ise;Fotoğraflarımı N97 cep telefonum ile çekerim ve yağmur o kadar şiddetliydi ki arada manzaraları çekmek için telefonu çıkarıyordum ve en sonunda cep telefonumun ekranında nerdeyse balıklar yüzdürebilecektim :)

Dün yoldan geldikten sonra kalorifer üstünde kuruttum, çok şükür Allaha bir sorunu yok.

Köprüden Önce Balık Çiftiği

Kömürhan köprüsü üstündeyim rüzgar çok kuvvetli tek elle gidona hakim olmak çok zor
    Köprüyü geride bırakıyorum
    Fotoğraf duraklamasından çıkıyorum ve kavurmacılara doğru yol alıyorum. Kömürhan köprüsü dendiğinde insanların aklına Kavurma gelir Köprüden önce ve sonra irili ufaklı kavurmacılar mevcut. Benim tercih ettiğim ise "Beko Kavurma"dır
    Küçük Bir Köprü
    Kavurma için Son Yokuş
    Bu zorlu yokuşuda geride bırakıyorum
    Beko Kavurma Ve Izgara Salonu tam karşımda

Lokantaya girerken yağmur hafif hafif başlamıştı.

O kadar acıkmıştım ki yemeğe iştahla daldım, Rabbimize şükürler olsun.

Yemekten sonra çay keyfini erteliyorum çünkü hava bozmaya başladı,ve yağmurda şiddetini artırdı. Beko kavurmanın önünde yağmurluklarımı giyiniyorum. Garsonlardan bir arkadaş beni fotoğraflıyor

Beko Kavurma Aşağılarda kalıyor

Malatya Elazığ karayolunun Kömürhan Köprüsünden sonrası 20 km boyunca çok dik ve uzun rampalarla birbirine bağlı.Yağmur,rüzgar eklenince 20 km lik bu zorlu yolu tam 2 saat gibi bir sürede alıyorum.

O rampaları çıkarken dikkatimi çeken kareleride fotoğraflıyorum , yağmur ve rüzgarda bir taraftan hızını artıyor.
    http://img853.image
    [URL=http://img718.imageshack.us/i/10042011867.jpg/][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/2426/10042011867.jpg

Ve bu son kareden sonra cep telefonumun içinde neredeyse balıklar yüzeceklerdi :) artık fotoğraf makinasız ve en önemliside cep telefonsuz yola devam etmem gerekiyordu.

Elazığda bisiklete gönül vermiş Aslen Erzurumlu olan Elazığ da okumak için bulunan Şahin Bulut Arkadaşımızla da ancak Elazığ merkezde bir telefoncuya rica ederek kartımı bir başka telefona takarak irtibat kurabildim.Elazığda Stadyumun çapraz karşısındaki Vizyon İletişime çok teşekkürler ediyorum.

Şahin arkadaşımız beni Vizyon iletişim önünden alarak ögrenci evlerine götürdü orda sırılsıklam olan üstümü başımı çantamdaki yedeklerimle değiştim ve sohbete devam ediyorduk. Şahinin ev arkadaşlarıyla da tanıştım buradan tek tek hepsine selamlar gönderiyorum.

Şahin o geceyi orada geçirmem için öneride bulundu lakin eve herşey yolunda giderse inşallah, tekrar döneceğim demiştim. Bu nedenle kalamadım.

Şahin ve arkadaşları yemek hazırlamışlardı birlikte sofraya oturduk yemeklerimizi afiyetle yedik.Tekrar ellerine sağlık keselerine Allahtan bereket diliyorum.

Yemekten sonra kısa bir sohbet ve çay faslına geçecektik ki saat epey ilerlemişti çaylarını içemeden kalktım ve Şahinle Birlik seyahatin yolunu tuttuk. Birlik seyehatin Münibüsleri 17+1 kişilik arka bağaj bölümü bisikleti alacak genişlikte değil ve Münibüs üsttü bağjlarıda yok bu nedenle şehrin doğu çıkışına doğru Fırat İşletmesine doğru bisikletlerle yola devam ettik. Fırat işletmesi Diyarbakıra ve Malatyaya Isuzu Yarım otobüsler kaldırıyor. Bisikletin ön tekerini i Şahinin yardımıyla söktük Seleyide dibe kadar indirdik arka bağaja
    bisikletim sığdı. Ootbüs hareket vaktine kadar Şahin arkadaşımla sohbete muhabbete devam ettik ve ayrılık vakti geldiğinde selamlaştık.Araç 19:45 de Elazığdan Malatyaya hareket etti.

Şahin arkadaşımız bizzati Malatyada tüm bisiklet severlere tek tek selamlar iletti buradan selamlarını sizlere iletmiş olayım.

Bir turun daha sonuna geldik, üzüldüğüm nokta ise Şahin ve ev arkadaşlarıyla ve Elazığa girişin fotolarını çekememiş olmamdır. Hayırlısı arktık bir başka turda inşallah.

15. Genç Osman Bircan

Seviye:
    Arkadaşım çok teşekkür ederim yorumun için. Sırt çantası tur içinde deği de turdan sonra dinlenme evresinde sırtımın alt kısımında ağrı bıraktı tatlı bir ağrı lakin :) Çantanın toplam ağırlığı yaklaşık 15 kilodan biraz fazladır Tahminimce.

Bisikletim için heybemde var lakin sırt çantası taşımamdaki amaç, yakın bir tarihte çadırlı treking düşüncem olması ve sırt çantasına adaptasyonumu artırmaktır.

16. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu muhteşem ikinci bölümede ayrıca teşekkür etmeden geçilemez ve ilk teşekkür yine benden olsun.Malatyaya sevgiler selamlar.

17. Genç Osman Bircan

Seviye:
    Sizin turada baktım biraz önce bol rüzgarlı bir tur geçirmişsini güzel zevkli geçtiğine eminim.Bizdende sizlere çok çok selamlarımızla

18. Ahmet Salih Özenir

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Osman bey, tv'deki dizilerin "yeni bölümleri" gibi merakta bıraktınız ne yalan söyleyeyim... :D Ama bu gezi için değermiş... Bazı fotoğraflarınız gerçekten çok iyi, onları çeken makinenizin başına birşey gelmesi üzücü olurdu... Sırt çantası taşımanızın antrenman olması ilginç, eminim bu tur onsuz çok daha keyifli olacaktı... Turunuza bizleri de ortak ettiğiniz için teşekkürler... :in:

19. Genç Osman Bircan

Seviye:
    Çok teşkkürler Ahmet Ağabeyim sizlerin gönülleri bizlerle bizlerin gönülleride sizlerle. Saygılarımla ve Malatyamızdan çok çok selamlarımızla

Ahmet Salih Özenir bunu beğendi.
  20. Genç Osman Bircan

Seviye:
    Çok teşekkürler Ağabeyim Malatyaya yolunuz düşerse muhakkak bekliyoruz. Doğada bisikletle yada yürüyerek çadırlı hafta sonları kampları düşünüyorum. Sırt çantasına adaptasyon ve hızlı pratik kullanma ve değişiklik yapacağım bölümler hakkında fikir sahibi olmak için çantayı ilerleyen turlarımda da kullanacağım.

Sizden çadır hakkında yardım almak isterim, bildiğiniz yada arkadaşlarınızdan, çevrenizden bana çadır önerileri olursa sevinirim. Saygılarımla sevgilerimle...

Not: Çadır arayışımla ilgili ve öneriler almak için ayrı bir başlık açacağım

Ahmet Salih Özenir bunu beğendi.