10.04.2010 bilmem kaçıncı Eskişehir Şelale Seferi

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
Eveeet yeni bir şelale gezisinde daha birlikteyiz... Aslında tam olarak nereye gideceğimizi bimeden çıktık tura. Bülent Abimiz Şelale olarak düşünmüş biz de itiraz etmedik. Vesselam yola çıktık. Tabi tosbağa Semih gene fotoğraf makinesi getirmemiş. Bülent Abinin profesyonel makinesiyle çektikleri ise bir kaç gün sonra ulaşacak elime. Onları da o zaman eklerim, şimdilik benim çektiğim 200 küsür fotodan 96'sı ile idare edin artık:)

Yola hazırlık anı.

(link)

Şelale yol ayrımında sağda Bülent Abi, solda Serpil Hanım, ortada da bizim Dinçer...

(link)

Ve Dinçer'den ilk ekşın :)

(link)

Rampanın başından geriye doğru.

(link)

İleriye doğru :) Sağlam bi rampa bizi bekliyor .Açılış için hemen bünyeyi ısıtmalık.

(link)

Rampanın sonu

(link)

Veee Eskişehir manzarası.

(link)

Bülent Abi attraktif hareketlerle foto peşinde:)

(link)

Ironman denemeleri...

(link)

Bu da yolda merak edip girdiğimiz devekuşu çiftliğinin bakıcısının bisikleti, ki burada dikkatiniz hemen çektiğine emin olduğum arka tekerleğin yol tekerleği olmasının yanısıra birazcık küçük görünen öngöbeğe dikkat çekerim. Aslında o da dağ bisikletinin arka tekeri:) Bi güzel de nasıl maşayı ayırıp onu taktığını falan anlattı amcam:)

(link)

(link)

Birkaç devekuşu fotosu:) Biz onları merak ettik gittik bakmaya, onlar bizden meraklı çıktı toplanıverdiler telin ardına, biz onlara onlar bize bakışıp durduk :D

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Hayvanları elle beslemişler hiçbiri korkmuyor insandan.

(link)

(link)

Tabi insandan korkmuyor dedim ama Dinçer başka :)
(link)

(link)

(link)

Çiftlikten çıkışımız ve çılgın mucit bakıcı.
(link)

Mola verdiğimiz çeşmede arkadaki ağacın dalında asılı unutulan bir gözlük (ki şüphelerim 10 numaradan büyük olduğu yönünde).Çok dikkat eederseniz dalın gövdeye yakın kısmında :)

(link)

Eveeeet. Malum Gözlük. :eek: O kadar büyük numaralı ki, ben sapasağlam gözlerimle onu taktığımda önümü seçemeyip düşüyordum neredeyse :( Zaten camın kenarında optik kırılma bariz görünüyor.

(link)

Dinçer bir girdi çamura ki. Kulak memesine kadar :)
(link)

Dinçerin cevizli sucuğu ve yakalandığı süper poz:)

(link)

(link)

(link)

Ya bu şelale yönetimi kendini aşmış bu arada. Canlı alabalık yapılıoyr. Etrafa kamelya yapmışlar birkaç tane. Ördek tavşan falan getirmişler. İşin en güzel tarafı ise artık şelaleye bisikletle gelenlerde ÜCRET ALINMIYORMUŞ. Bunun için Bülent Abinin üye olduğu (tam adını şu an hatırlayamadım ama umarım bu doğrudur ) ESDAC'a teşekkür ediyorum.

(link)

(link)

(link)

(link)

Bu da her zamanki soğutma sistemimiz :)

(link)

Devamı aşağıda...

Scudo

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
Yoldan manzaralar

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Şelaleden Manzaralar

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Bu aynalı gözlükleri pek sevdim ben :)

(link)

(link)

(link)

Bunlar şelaleden makro çekimler

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
Ya şimdi farkettim (yalaaaan :) ) fotoları yarı yarıya azaltmama rağmen3 mesaja anca sığdı.Ne çok foto çekmişim ya:) Ama bu son tamam, söz.

Bunlar da makro çiçek çekimlerim.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Dilim döndüğünce, aklım erdiğince anlatmaya çalıştım, dilimiz sürçtüyse affola... Şimdiden herkese yorumları için teşekkürler.

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
Amaç geziyi anlatmak olduğundan olabildiğince herkesin olduğu fotoları koymaya çalıştım, ki sana biraz da kıyak geçmişim aslında onu da şimdi farkettim. Her neyse şahsına ait fotoları komak istiyorsan cevaben yazabilirsin tabi (fotoları almış olman lazım linkleri attım sana msn'den) ama bunlar gezinin fotoğrafları sevigili Dinçer'ciğim.

• Beğen
Tepkiler: RECEP İŞLEK

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
güzel gezi olmuş. Keşke biraz muhabbeti geçseydi, o zaman cumartesi sabaha hazır bir şekilde katılırdım. Sonradan yalnız başıma gelmek hiç cazip gelmedi bu antrenmansızlıkla.

Bu arada bence fotoğrafların bol olması daha güzel oluyor böyle gezilerde gökhan. Herşeyi anlatıyor bir kare fotoğraf. Ellerine sağlık

Hepinizin de ayaklarına sağlık

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
@Umut Palabıyık

Maaelesef dediğim gibi benim de nereye gideceğimiz konusunda tam bir bilgim yoktu. Zaten gidileceğini de son gece öğrendim:) Organizatör ben değildim yani.
Fotoğraf çekmeyi zaten seviyorum. Bir de organizatör Bülent abimiz de bu kafadan olunca hiç sıkıntı yaşamadık:) Zaten bisiklet turundan ziyade bir gezi havasında oldu. LAaaay laay loooom diye gittik :)

• Beğen
Tepkiler: RECEP İŞLEK

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Selamlar çok keyifli bir gezi olmuş .Şelaleye bizde çok gittik anılarım tazelendi.Katılan herkesin ayaklarına gönlüne sağlık.Özellikle Murat abinize ZIBAR dan Muammer abinin selamı var derseniz menun olurum fotolar çok güzel çıkmış .Paylaşım için teşekkürler:in: :in: :in:

• Beğen
Tepkiler: Battalcan

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
sessiz sessiz organize edip suları bulandırmadan şelale gezisi yaptınız ya helal olsun..

gelmeyiz gökhancım merak etme..cumartesi de çalışıyorum ben..

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika manzara fotoğrafları, harika makro çekimler...
Keyif dolu bir paylaşım, sağolun arkadaşlar; bizi bu coşku dolu şelaleye götürdüğünüz için...

• Beğen

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
@Murat CER

Abim senin her zaman başımızın üstünde yerin var. Ama dediğim gibi organizasyon da bana ait değildi. Zaten cuma akşamı haberim oldu. Şelale olacağını da son anda (buluşma yerinde) öğrendim. Üzüldüm bak şimdi ya. Seninle bi gezemedik ya yanarım da ona yanarım. Eskişehir'den seninle bi tur yapmadan gidersem ...yazık bana ya... Kusura bakma abim...

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
şelale gerçekten çok güzelmiş ayaklarınıza sağlık

• Beğen