Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1.uludağ seferi başlasın-kartepe bisiklet takımı.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kartepe bisiklet takımı 14.kez kartepeyi almıştır,
    15. tur ise 31 mayısta olacaktır
    akabinde gözümüzü başka bir tepeye çekmişizdir, ora uludağdır ve 30 km rampadır
    kartepenin sıçrama tahtası aynen uludağ eğimleridir ,
    sıkı bir tırmanış
    bunun için ekip zati kartepeden dolayı aynen hazırdır
    ramazan dolayısı ile 1 ay antremansızlık ekibi çok gerilere götürmeyecek
    ama 1.5 ay zamanımız var uludağ için
    ağustos ayının bir ct günü uludağ olacaktır
    erkanın çalışmadığı bir zaman
    saat 06.00 da kadıköy -eminönü iskelede olacağız
    feribot saatleri yaz tarifesi henüz belli değil
    saat 07.30 da feribot olur ise yenikapıdan şık olur
    2 saat yolda geçse saat 09.30 da mudanya-güzel yalıda oluruz
    kabataslak bi harita ile 60 km tutuyor
    gerçi kesin olarak keşif yapma amacı ile ben tenmuz ayında tek başıma gideceğim
    ilk kez gittiğim için yanımda cbs olmayacak
    ben eski kafa bi adamım
    kağıda çizerim haritayı ,aynen bulurum yolu,
    tavşanlı-boyalıcada yaptığım gibi benim kağıt haritam asla şaşmamıştır

ekip ile ağustos ayının son haftasında gideriz.
    kartepe bisiklet takımı formaları ile uludağ eğimlerinde buluşmak güzel olacak
    tahmini km 'ler gerçi
    68 km gidiş
    68 dönüş
    bunun 30 km si başta eğim olmalı ,
    136 km ederi
    kartepe 200 km idi bize,
    bunun 16 km 'si rampa idi tabi 16 km kaç km düz yola bedel onuda hesaplar isek sayı yükselirde ,uludağın 30 km eğimi bayağı düz yol demek
    bu nedenle kartepenin ikinci aşaması aynen uludağ eğimleridir ,

Google Maps

kabataslak rota,
    tenmuzun bir ct günü keşif amaçlı uludağa yollanacağım ilk sefer olacak..

dostum ferhat kösenin affına sığınarak onun yaptığı uludağ turunu hatırlayalım,

[​IMG][​IMG]

ve çam kokuları altında Uludağ tabelasına ulaşıyorum.Eğim çok dik olmasada(%5-10 arası değişken) gidilen yol çok uzun oldugundan(yaklaşık 30 km) sonlara doğru beslenme eksikliği ve sıvı kaybı kendini hissettiriyor.Allahtan eğim az yoksa durum vahim olabilirdi .Yolu açan mühendisi kutluyorum eğimden dolayı

dostum ferhatın mesajından alıntı,,

ferhat dostum zirvede ,,

ve aşağıda tavsiyeleri,,

Sonra bu tırmanışı yapmak isteyenler için ufak çaplı tavsiyeler.
    eğim Uludağın adı kadar ulu değil aşırı dönemeçli ve her döngüde muhakkak ufak da olsa bir düzlük var yani nabızı dengelemek ve hız yapabilmek cok kolay .
    Burada dikkat edilmesi gereken mevzu eğer ki başlarda eğim rahat diye yüklenirseniz yol çok uzun (30-31 km) muhakkak sonlara doğru sıvı ve beslenme kayıpları performansınızı oldukça düşürecektir .iyi bir tempo tutturup o şekilde devam etmek en iyisidir diye düşünüyorum.

benim bugun zorlamadıgımdan nabzım hiç 160 ı geçmedi normalde bu tip tırmanışları performanslı şekilde yaparsam 180 leri görüyorum bu 20 fark eğimin düşük olmasından ve benim rahat çevirmemden kaynaklıydı.

Tırmanışta çeşme bol ve akan suyun kalitesi mükemmel kısacası erikli suyu bedava içebileceğiniz bir rota :)

Sabah yada akşam saatlerini tercih ederseniz(güneşin bir tarafa yatmış olması yeterli yolun her iki yanı da uzun ağaçlar ile kaplı) yolda güneşi görmeden sürekli gölgede ilerleyebilirsiniz.

Zirvede hava oldukça serin rüzgar çok sert yanınıza uzun kollu birşeyler almanızı tavsiye ederim.

İnişte düzlüklerden dolayı bisiklet oldukça hızlanıyor bazı virajlar çok sert hızlı girilirse sakatlık çıkabilir araç trafiği de kezza oldukça yoğun viraja sert girip geniş almak durumundaysanız aynı anda da çıkan bir ağır vasıta veya otobüs denk gelirse vay halinize.

gezi amaçlı çıkılacaksa yolda çeşmelerden başka bol bol çay bahçesi sucuk ekmekçi mangalcı mevcut pahalı oldugunu söylüyorlar ama aç kalmaktan iyidir :)

otobüs terminaline yaklaşık 10 km sonra tırmanma başlıyor.

evet ferhat dostumun verdiği bilgi dahilinde haritaya göre eğiminin başladığı yer otogardan 10 km sonra ..

Google Maps

Son düzenleme: 11 Mayıs 2015
  2. Kadir Eskici

Kadir Eskici Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Daha once uludağa 5 kere yol bisikletimle tırmandım. Kartepe ile kıyaslayacak olursam eğimler daha insaflı. İnsanın karşısına duvar gibi eğimler gelmiyor. Ama uludağın zor yanı uzun olması. Belli bir km den sonra insanın motivasyonu azalıyor. Ağustos ayı sıcak olabilir tırmanmak için ama nasılsa zirve buz gibi serinlemek için çok güzel. Hepinize başarılar dilerim.

3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

dostum kadir, teşekkür ederim ve ekip adınada teşekkür ederim
    daha önce bu turu yapan arkadaşlardan teknik bilgileri almak bizim için çok önemli.
    evet suadiyede 15 eğim köyden sonra geliyor idi ,sonra 7-9 arası hep rampa idi
    ve maşukiyede çok sert idi..kartepede eğimler daha sert ama az mesafe tabi..

ekip,
    giriş ücretli diyor
    buraya pek ücret vermem burada durmaca yaparım
    kesin olarak temmuzda uludağ keşfini başlatıyorum, tek olarak ,
    kareye tahminimce takımdan kerim gelebilir ,gelirsede şık olur,,

Kerim A., Erkan Közen ve Kadir Eskici bunu beğendi.
  4. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bakacak'a kadar giderseniz serinleme işini düşünmeyin.İnsanların şehri seyrettiği yerin hemen sağından aşağı inip buz gibi akarsuda serinleyebilirsiniz.Zaten 20 saniye sonra koşarak çıkacaksınız :)

Erkan Közen ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

dostum barış teşekkürler,

bu serinleme için vakit olmayacak tabi
    bir an önce eğimi tamamlamak durumu hasıl olacak, resimdem anladığım kadarı ile parkın orada duracağım ,temmuzda tek gideceğim ekip ile ağustosta olacak, tek giderken serinleme olayı gerçekten güzel olurdu ,ayaklarımı en azından suya sokar statik elektriği atar idim ,bu çıplak ayakla çimde dolaşmaya benziyor, insan rahatlıyorda, herhalde bu olmayacak
    bi adet büyük mataram var ,yolda bol çeşme olması çok iyi ve hatta kartepedeki gibi çok sert eğimlerinde olmaması -15 gibi -buda aynen bana avantaj sağlayacak,30 km demekte ferhat köse dostum hadi hayırlısı diyelim..

kartepe turundan bi kare meşhur suadiye eğimleri 15 eğim ,sonra sürekli eğim 7-9 arası 16 km ,,
    uludağda 30 km eğim
    tabi milli parkın oraya kadar tırmanmaca, tahminimce ekip ile 14 km daha eğim çıkacağız
    farhat dostumun dediğine göre sonlara doğru öyle 15 eğim felan yok buda aynen avantaj ,,

Erkan Közen ve Barış TURAN bunu beğendi.
  6. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Erkan Közen bunu beğendi.
  8. Erkan Közen

Erkan Közen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kudret abi yeni topik hayırlı olsun biliyorsun uludağa hep gitmeyi istemişim dir kısmetse uludağı kartepe ekibi olarak alacağız

TREverest ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  9. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kudret abi, milli park girişi bisiklet için ücretli değil, zirveye kadar çıkabilirsiniz.

uludağ, keyifli bir tırmanıştır. her ne kadar uzun olsada, ortalama eğim %6. bu da insaflı sayılır.
    ferhat abinin demiş olduğu gibi; yazın kesinlikle sabah veya akşama doğru çıkılmalı.

sağ salim gider, sağ salim dönersiniz inşallah.

Son düzenleme: 12 Mayıs 2015
  10. Çağrı Soylu

Çağrı Soylu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kudret abi,
    Bisiklet için giriş ücretli değil. Oradan sonra zirveye 12km daha mesafe var ayrıca ve yol dikleşmeye başlıyor ve zemin bozuluyor. Orası yolun 2/3 si bile değil. Oradan devam zirveye kadar ;)

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    o.k çağrı,toplam galba 35 km oluyor o vakit eğim,,

Erkan Közen bunu beğendi.
  12. Çağrı Soylu

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    30,8km
    %6 eğim ortalama
    1764m tırmanış

Kartepe'de ortalama %7 ancak mesafe kısa olduğundan 1228m tırmanılıyor. Yani buradaki tırmanış Kartepe'den yaklaşık %45 fazla. ;)

Mudanya'dan gidiş dönüş olarak hesap edilirse toplamda 3005m tırmanış var tüm yolda.

13. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Google Maps

tırmanışı buradan yapacağım haritada 30.6 km diyor,,

Google Maps

toplam 68 km bunun 30 km 'si eğim

keşif amaçlı tura herkes davetlidir ,ramazan ayında oruç tutmayacak arkadaşlar ile uludağa tırmanabiliriz,
    kondüsyon gerektirdiği tabiki aşikar ve kartepeden daha zor olduğuda aşikar uzun olması nedeni ile ama eğim açısından insaflı ortalama 6
    ,
    anadolu yakadan gelecek dostlarım ile saat 06.00 da kadıköy iskelede buluşabiliriz
    oradan eminönüne ve yenikapı yaparak feribot ile güzel yalı,saat 07.30 da feribot olur ise iyi olacak ,yalnız şu an yaz tarife belli değil.
    avrupa yakadan gelecek dostlar ile saat 07.00 de yenikapı feribot iskelede buluşuruz,,
    performans turu olmayacak ama eğim çok fazla olduğundan kondüsyon gerektirdiğinide bileceğiz gerekli malzemeler tabi iç lastik pompa,ve kask
    ,
    temmuz ayında uludağı programa aldım bursadaki dostlar ilede buluşabiliriz
    tahminimce 09.00 da bursa feribot iskelede oluruz ,daha önce uludağı tırmanmış arkadaşların bana yardımı olur ise sevinirim ,ekipten sadece kerim gelebilir ,temmuz ayında ,
    esas ekip ilede ağustos ayında uludağda olacağız,,2 aya uludağı sıkıştırmayı düşünüyorum.
    .

bahtiyar közen ve Erkan Közen bunu beğendi.
  14. Çağrı Soylu

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    O yolun tamamını gidemezsin Kudret abi. İlk oteli gördüğün yerden geri dönüyorsun. Zirve orası sonra yol stabilizeye dönüyor zaten.

Şu strava kaydı buradan görebilirsiniz
    Bike Ride Profile | Uludağ climb 05/09/2015 Bursa, Bursa, Turkey near Bursa | Times and Records | Strava

Şu da nereye kadar gidildiğinin yine Strava'dan segment resmi.

15. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çok teşekkür ederim çağrı ,makbule geçti, zati benim teker silik ve ayrıca 28 hacim oldu, gerçi element cx model jantlar cyclo cross jant ama, teker değil ,bu teker ile stabil arazi artık, konforlu olmayacak ,

Google Maps

22.6 km eğim sonunda stabilize yola geliyoruz ,
    ve ilk otelden dönüyoruz evet anlaşıldı durum..
    (ağaoğlu my resort otel )

16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Google Maps

korcan -kerim

ağva etab 97.7 km sadece gidiş.

dönüş etabı ,,

Google Maps

108 km ,
    burada 22 km rampa yok stabili sayarsak 30 km rampa yok ,uludağdan bahsediyorum ,ama güzergah iyide gerek varmı diye düşünüyorumda bence yok
    bize 22 km bilemedin 30 km rampa lazım dağ lazım biz tırmanış bisikletçileriyiz ,uzun uzun tırmanırız, kartepe ve uludağ artık favorimiz..(gerçi 15 .tur ile kartepe biraz beklemeye geçecek uludağ öne geçecek )

evet temmuzun ilk ct gününe ayar çekecğiz
    kerim hazır
    korcan hazır
    ekip ile ağustosta uludağı alacağız önce keşif ..
    temmuz -ağustos ayı kendi namıma aynen 2 adet uludağ olacaktır.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2015
  17. Kerim A.

Kerim A. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Evt gelsin uludağ etabı, bu yaz biraz yanacağız ama olsun değer aralarda serinlicek yerler buluruz. :cool:

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    24 mayısta kartepeyi aldıktan sonra ,25 mayıs pazartesi günü kartepe topiğini kapayarak, buraya ışınlanacağız,
    ramazanda herhangi bir faliyet olmayacak 1 ay antreman eksikliği olacak yalnız kendi namıma aynen çalışacağım ,benimle ramazan boyunca çalışmak isteyenler kerim ve korcan olabilir,biz devam ederiz ve böylelikle uludağa aynen hazırlanırız
    benim gönlüm ekipçe hareket etmek ayrı gayrı olmadan bu nedenle hep birlikte ağustos ayının bir ct günü uludağı fethedelim kartepe bisiklet takımı formaları ile...

gelelim haziran programına, biliyorsunuz 18 haziran ramazan ve 18 temmuzda bitecek ,
    bu topikte 18 temmuzdan sonra yeniden antremanlara başlayalım bura gene dudullu-bıçkıdere olur 35 km basarız ,
    temmuz sonuna kadar çalışma yapalım ve ağustosda yeterlilik durumuna göre uludağ deriz,
    tahminimce ekip 1 ayda hazır olur ve 18 ağustostan itibaren uludağ için alarma geçeriz.

keşif gezisini aynen ekip ile yaparız,,

evet demirbaş kadro,,

1- kudret
    2- erkan
    3- bahtiyar
    4- kerim
    5- furkan
    6- korcan

kontenjan kapalı ,
    kontenjan dışı uludağa gelen olabilir tabi,,,,

rota -68 km gidiş,

Google Maps

saat 06.00 da hepimiz ekip ile kadıköy -eminönü iskele önünde buluşuruz, direk eminönüne ,oradan yenikapıya
    feribot saati belli değil ,tahminimce ct günü 07.30 olabilir,furkan 1.30 dakikada gidiyor dedi
    saat 09.00 gibi bursa feribot iskelede oluruz ,
    30 km rampa var ,yalnız son 8 km stabil ,duruma göre bakacağım çok sert ise girmeyiz ama değil ise aynen dalarız ,,,

bahtiyar közen ve Kerim A. bunu beğendi.
  19. bahtiyar közen

bahtiyar közen Bisikletkolik

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    desenize artık iki tepemiz oldu hedef bunları tek tek devirmek yeni topik hayırlı olsun

Kudret Kurtcebe ve Erkan Közen bunu beğendi.
  20. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

aynen bahtiyar ,
    diğer topiğin bitmesine 6 gün kaldı ,bilemedin bir hafta ,kartepe 15.seferi bitireceğiz
    sıra gelecek uludağa
    yalnız uludağ rotası çok kolay gerçekten ,
    özellikle suadiye eğimlerinde insan kafayı şaşırırda, ama uludağ tırmanışta zannetmiyorum ,
    24 mayıs pazar günü kartepeyi alacağız
    akabinde uludağa gözümüzü dikeceğizde,yalnız kartepe topiğini kapattıktan sonra buraya geleceğiz ,31 mayıs açıkça lay lom lom düşünüyorum
    çünki kartepe zaferi ile sarhoş olacağız ,
    ve bunu temposuz turlar ile kutlarız ,31 mayıs performans yok bunun nedeni zati 18 haziranda ramazan başlıyor ve bir ay antreman yok ,erken erken çalışmaya gerek yok uludağ için,
    uludağ hazırlık antremanları 18 temmuzdan sonra başlar ,açıkça uludağ için etap belli
    tavşanlı-boyalıca hattı,
    yazın şile eğimleri riskli ,okullar tatilde bütün millet aynen hafta sonu şile yollarında
    diğer etap poyraz
    ve yuşa tepesi ve yoros kalesi
    burada iyi tırmanışlar yapacağız,
    ve tabi klasik kısa mesafe polinez,1 ay yeter bize 4 tur sonra uludağ ..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.