'' 1 temmuz şile-200 -şile benzinciye kadar durmak yok...''

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
umarım bi an önce bisikletine kavuşursun kudret abi, geçmiş olsun...
(neyseki gerçekten geçmeye başlamış :) )

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tüm dostlara teşekkür ederim bu zor günlerimde bana manevi olarak destek oldular sevdiğim ve zevk aldığım süratli bisiklet kullanma olayını bakalım daha ne kadar devam ettirebileceğim bu hobimin tehlikeli olduğunu biliyorum zamana karşı yarışmak zaman kısaldı 20 yılım var belkide 30 yıl ama 30 yıl sonra gene bu günki değerlerimi korursam esas benim için gines rekoru bu olur sabırsızlıkla bekliyorum zati 70 yaşımı gene sele üstünde gene az mola ve süratli bisiklet süren ve rampalarda durmayan...hedef bu...evet bahtiyar erkan şileyi alın ya da isterseniz bıçkıdere ya da polinez ......

Caner.AYDIN

Daimi Üye
Tepki
86
İsim
Caner A.
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi öncelikle büyük geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış ki nispeten ucuz atlatmışsın daha ciddi bir şey olabilirdi. Bu yazdığın ile alakalı olarak ta diyorum ki Ağzından yel aldın abi senin bisiklet yaşantının sonlanması acı bir kayıp olur bizim için biran önce yollarda görmek istiyoruz seni...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
caner dostum

olayın ilk şokunda insan gerçekten abuk sabuk konuşabiliyor aklıma aytekin geliyorda çalıştığı otelin jenaratörünü onarmak için 5 metreden düşmüş idi ayak bilekten kırılmıştı 100 kilo olduğu için 5 metreden sen düşün o bileğe binen ağırlığı..bunlar yaşamın bizlere cilveleri bunlarıda animallah atlatırız ...

Yener ER

Forum Bağımlısı
Tepki
805
Bisiklet
Specialized
Kendine dikkat et ve biran once bisiklete donmeni dilerim abi ...

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
kudret abi şile galiba yattı erkanla anadolu kavağı yaparız

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Eksikleri temin ettim bugün decathlondan başlıyorum çalışmalara yarın haydi hayırlısı :) Geçmiş olsun Kudret Abi seni bekliyoruz turlar için o sırada da ferdi çalışma yapıp eski formumu yakalamaya çalışıcam

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güner

ozan benim iyileşmem en az iki ay sürer bu köprücük kemiği hassas bi durum ....zati doktorun bana dediğide şu artık 100 km lerin üstüne çıkma dedi uzun bi müddet bir yıl ben atık 50-60 km lerde kalacağım köprücük kemiği tam bir yıl sonra eski kuvvetine ulaşır işi sağlama almak lazım 2013 lerin sonuna kadar ben artık lay lom lom cu olurum bu sakatlık dolayısı ile ,zati 2008 den beri yetti gayri devirdiğimiz zor etaplar artık bundan sonra zor etaplardan emekli oluyorum ...yeni güzergahları anadolu performansa yazarım, tabi topiğin başlığına ters bi durum oluştu ama yapılacak bi şey yok cahilce spor olmaz bu kaza artık beni son derece temkinli yaptı , genç değiliz kemikler genç bi insanın kemikleri değil..bir yıl uzun bi zaman, bıçkıdere uzun zaman artık olmaz ve şile de ..olacak güzergah için polinez bile zor benim için senin anlayacağın ben evden aşağı sahile takılacağım caddebostan fenerbahçe arasında olurum .....tabi 2 ay sonra o da eylülde seleye geçerim...60 km ye ise ekimde geçerim başıbüyük -kayış dağı rampaları...

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Neyse abi yapacak birşey yok sağlık bu şakaya gelmez, 1 senede olsa beklicez artık, bende ağırdan alıyorum çok zorlamıyorum zaten bugün 30km yaptım ilk günden zorlamayayım dedim arttıra arttıra 100 e çıkartırım.Çıkarttıktan sonrada bizim gruptan yapmak isteyenlerle ara sıra performans turları düzenleriz. Sensiz aynı tadı olmaz ama çekicez artık :) Senin gideceğin turlardan da haberimiz olsun Kudret Abi 1 senedir görüşemedik pedallayamadık senle pedallarız muhabbet ederiz zaten dediğin gibi yazacaksan gruba takip ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güner

evet ozan bu topik kapandı anadolu performans topiğinden sonucu yazacağım 6 temmuzda hastaneye gideceğim ve röntgen çekilecek.....

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Annemin rahatsızlığı ve bitirmeye uğraştığım 2. tez ilerleme raporu nedeniyle 2 haftadır foruma uğramıyordum. Bugün uğrayayım dedim ve üzücü haberi aldım. Çok büyük geçmiş olsun. Umarım bir an önce iyileşirsiniz. Uğradığınız kazayı okuyunca aklıma 18 Mart'ta Büyükada'da inişin başında aniden önümde duran bir kadın bisikletliye çarpmamak için fren yapınca takla atmam nedeniyle sol elimin tarak kemiğinin kırılışı ve 23 Mayıs'a kadar bisikletten ayrı kalışım geliyor :(

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
topik kapandı anadolu performans topiğin den devam ediyoruz işte link
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

sevgili cem şentin röntgen sonuçları köprücük kemiği yukarı doğru ilerleyerek kırılmış uc uca kalmış kaynama başlamış 10 günde tabi tam kaynama olmaz 20 gün sonra iş tamamdır doktor köprücük kemiği aşağı doğru kayma göstererek kırılsa idi o vakit sinirlere tazzik yapacağından kolun işlevi zor olabilirdi dedi bu durum yok kısmetli imişim şimdi esas olay şu kemikler gerçekten sağlam çıktı bu da sağlıklı beslenme yoğurt yeme peynir yeme kalsiyum çok gerekli tabi spor yaptığımız için kaslar gelişti ve kemikleri destekledi bisiklet sporu önemli cemo....insanlar spor yapmıyor oturuyor en ufak bi olayda kırılıyorlar ayak bileğim kırılmadı sağ kolumun dizi kırılabilirdi ve bileğimde ama böylle bi durum yok 10 gün sonra bi röntgen daha çekilecek sonuça bakılacak doktorun dediği şu sağ kolunu rahatça kullanabileceksin dedi buna da şükür cemo bisiklet kullanıyorsak tehlike var demektir ve hatta 2 katta oturduğum için benim apartmanın basamakları dar ve geniş değil bu da bana sıkıntı yaratıyor iki kat çıkar iki kat indir asansör yok spd pedal arap sabunu ile yıkanmış basamakta fena kaydırmakta kazanın nasıl olacağı belli değil böylede kaza yaparsın sele üstünde giderken yaparsın genelde dışardan gelen tehlikeler ile muhatabız bunlar çeşit çeşit önüne yaya çıkar kedi çıkar sağda park eden araçtan adam sazan gibi fırlar ,yanına araba bi anda gelir seni sıkıştırır bu nedenle biliyorsun nefret ederim trafikten senin durumun bir bayan bisikletçinin hatası aniden durma olunca çarpma olmuş,çok katılımlı gezilerde malesef acemide çok olmakta biliyorsun insanların bu konuda fikri yok grup halinde giderken arka arkaya fren mesafesinde gitmek gerekir. bir anda durmak yalnıştır arkayı kollayacan şunu bilecek sürücü grubu tehlikeye sokamam ayrıca trafikte bisikletler hata yapma lüksüne sahip değildir bisikletliler trafiği tehlikeye sokacak hareketlerde bulunamaz.
anneye geçmiş olsun derim anneler önemli..

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Kudret usta, bu mesajını okuyunca başına gelen felaketi daha iyi anladım, sabır göstererek, kendine bakarak atlatacaksın bunu. Ben kalp ameliyatından sonra durmadım tabii, doktordan onay alıp nisan'da bisikletin başına geçtim. Bir de bir havuz bulup yüzmeye başladım (doktor tavsiyesiyle). Ancak bisiklette bu dönemde kimseye takılmadım, amacım eski kondisyonu yakalayana kadar antrenman yapmaktı. Öyle de oldu mayıs'tan itibaren geçen yıla göre daha uzun yolu daha yüksek tempoda bitirmeye başladım. Galiba kalbime takılan yedek damarlardan, nefesim hemen tükenmiyor. İyileşirsen tekrar biraya gelebilirsek benim tempoyu görmeni isterim :)

Bu ameliyat işi nasıl oldu onu da yazayım: ben kasım-aralık döneminde hava şartları nedeniyle yol bisikletini kullanamaz oldum, bu nedenle her sabah şnav-mekik çekmeye başladım bir de evde antrenman bisikleti kullanıyordum, aynı zamanda haftada bir futbol maçı yapınca kalp buna dayanmadı ve ocak'ta kalp krizi geçirdim (ama ben farkında değildim). Kalp krizi şöyle oldu: sabahları çektiğim şnav-mekik sayısı 150'yi bulunca bu benim kalbi hayli zorlamış, zaten kalbimde iki ana damarda %95-98 tıkanma varmış (anne tarafından genetik). Ben mide bulantısı, baş dönmesi diye gastrolojiye gittim, orada ekg çekmeyi akıl edip sorunu buldular ve hemen ameliyat oldum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bahadır Gürel

valla bahadır dostum bunlar işin cilveleri iki teker üstünde olduğumuz için çok dikkat edeceğiz sele üstünde kaza olmaz merdivenden inerken olur sokakta yürürken araba dalar sana, ne olacağımız belli değil haberleri izledim konyada adamı biçti araç, ...şimdi yerimiz yerel bisiklet topiğinde anadolu performans oradan devam edeceğiz yalnız işi tam anlamı ile garantiye alacağım temmuz sonuna kadar bandaj sırtımda kalacak bahadır dostum ağustosda bir ay daha dinleme yapacağım eylülde olaylar başlar yeniden ..