Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1 nci İnönü Zaferi şehitlerini Anma töreni Metristepe

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Geçen sene ilkine katıldığım bu sene ikincisini yaşayabildiğim etkinlik ile 2014 yol bisikleti sezonumu açtım.Akutun düzenlediği etkinlikte Eskişehire ve Bilecik iline yaklaşık 45 km mesafede olan Metristepede bulunan şehitlik ziyareti yapılıyor.Geçen sene bir meslektaşım ile pedallamıştık bu sene nöbet çıkışı olduğundan yaklaşık 2 saat gecikmeli hareket ettim son iki aydır yapılan antremanlar faydasını göstermiş yetiştim :) tabi bunda son 9 km nin %10 eğim ortamasına yakın bir rampa olması da fayda sağladı.Çok fazla resim alamadım ama elimden geldiğince etkinliği aktarayım.

Bu sene bisikletliler derneğinden ayrılıp kendi derneğini (VelEsbid) kuran Eskişehirli biskletseverler sabah 07:00-07:30 civarı buluşup hareket ettiler. Yaklaşık 30 arkadaşımız.Bende 09:00 gibi evden Çıkabildim ısınma kısmı, şehir içi derken 09:22 de tam güç basmaya başladım.Rampanın son 300-500 metresinde arkadaşların yükü ağır olanlarına yetişebildim.Gittiğimizde ikramlar geçen seneye göre yavaş kalmıştı sebebi de Bozüyük belediye başkanı ile Akut lu arkadaşların burada çorba dağıtırsın dağıtamazsın münakaşasıydı.Bizler fark etmez hanginiz dağıtırsanız dağıtın biz içeriz desek de :) başarılı olamadık :) hemen içliklerimizi değiştirip bulduğumuz sıcak su imkanları ile kah sıcak şekerli su kah hazır çorba şeklinde ilk gıdalarımızı aldık.Bundan sonrasını fotoğraflar ile anlatayım :)

Bu zirveye vardıktan hemen sonra soğuma çalışmaları düz yol bulamayınca pedalı geri geri 5 dakika çevirdik :)

Eskişehirli dostlar ile Anıt ziyareti ve toplu fotoğraf....

bu abimize dikkat edin Osman Ertan abim.Abisi daha eski ve ünlü ama adı aklıma gelmedi şimdi.Osman abi 70 li yılların milli yol sporcusu 80 li yılların antrenörü hala çivi gibi maşallah (yaş 70 civarı ) onunla sohbet anıları dinlemek büyük keyif birlikte pedal çevirmek ise onur kaynağımız.

Biraz kendimiz....

birazda genel kalabalık.Akutlular ve bazı sivil dernekler tepeye yürüyüş şeklinde ulaştılar....

Ve Nasuh Mahruki ile pozlar :) ilk defa canlı sohbet etme şansım oldu ciddi anlamda çok yetiştirmiş kendini ve en önemlisi oldukça mütevazi ve alçakgönüllü.Zaten insanı yücelten en büyük özelliklerin başında geliyor bu özellikler.Diğer yanımızdaki de eski yol yarışçısı Sedat Umre abimiz Eskişehir bisikletliler derneği kurucu başkanı (velesbid) zafer işareti yapan da oğlu Tolga Umre :) ilkdefa bir ünlü ile fotoğraf çektirmişim onuda Tolga halletmiş :)

Ve artık dönüş hazırlığı.

Biz 4 yol bisikleti 2 mtb ve osman abi erken ayrıldık zamanımız olmadıgından Osman abimizin temposu ile şehre girdik yaşına bakmayın uzun yolda 25 üstü ortalama çıkarabiliyor çok rampa olmaz ise.Eskiden Bursa Eskişehir arası yarış koşarlarmış rampacıymış kendisi hala pek çok gençten hızlı çıktığını gözlerim ile gördüm....

Toplam 97 km yol almışız. zirvede çok üşüdük :) kazasız belasız atlattık çok şükür.2014 sezonu hayırlı uğurlu olsun

Unutmadan birde günün anısına kim dağıttı bilmiyorum ama anıt şeklinde anahtarlık hediye aldık :)

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ayağınıza sağlık bu sene de katılamadım, seneye katılabilirim inşallah diyeyim.
    Bozüyük yolundan ayrıldıktan sonraki kısım inanılmaz bir rampa bozdağa tırmanmaya eş değer belki de daha zorlu.
    Bugün hava güzeldi ama zirve her daim rüzgarlı, boşuna oralara rüzgar güllerini koymadılar :)

Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ayaklarına sağlık ferhat abi:)

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Eser gecen sene kar buz ile tirmandik bu yil camur cok kaygandi.zirve ise dondurucu soguk nasil titrediysem her goren abi sen cok usuyon mont vereyim dedi :) ruzgar ile elektirik ureten pervaneler bu yil sisten gozukmedi yada ben goremedim.rampa artik sorun degil.kilo oldu 73 :) donusteki tum egimlerde sprint calistim.

ihtiyar ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  5. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    abi sen bastin gittin 2dk sonra seni goremez olduk yolda.
    fisek gibi gittin vallahi.

guzel bir turdu gelen herkese tesekkurler.

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Cagkan boyun kilon herseyin uygun planli bir antreman programi ile emin ol ayni duygulari bana yasatirsin.Bu yastan sonra antremanin verecegi senin yapacaginin yarisi kadardir.Biraz aci biraz duzen bol sevgi ustune hirs ekliyorsun bunu planli antremanlar ile yoguruyorsun birazcik sabir sonra meyveleri topluyorsun.

Forumdan takip ettigim genclerin en buyuk hatasi yatirimi bisiklete yapmalari onun yerine kendilerine yapsalar bisiklet nasil olsa alinabilecek birsey ama genclikte kazanilabilecek bazi seyler yas ilerleyince parayla da alinamiyor.ornek vermek gerekirse bisiklet 300 gr hafifleyecek diye alinan carbon gidon sele borusu gibi hafifligi hicbir seye yaramayan parca almak yerine nabiz ve kadans saati almak gibi.

Hüseyin Çelebi, ihtiyar ve Cagkan Dur bunu beğendi.
  7. ali bal

ali bal Aktif Üye

Seviye:
    Güzel tur olmuş tebrikler.

8. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayağınıza sağlık güzel bir etkinlik olmuş...

9. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bende çok istememe rağmen katılamadım ama fotolar sayesiinde azda olsa o duyguyu yaşayabiliyorum :) Abi ayağına sağlık güzel tur olmuş keşke gelebilseydik...

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kader aklında olsun bu organizasyonda bisiklet ile komple gelemeyenler için otobüs de kalkıyor tepe başına kadar bisiklet ile gelip sadece tepeye bisiklet ile çıkabiliyorsun yada yine otobüs ile gelip yürüyüş ekibiyle çıkabiliyorsun aynı otobüsler geri döndürüyor.Tepebaşı belediyesi otobüs kaldırıyor aynı şekilde Bilecikten ve Bozüyükten de otobüsler geliyor tırmanma başlangıcına kadar.

11. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ferhat bey çok güzel olmuş ayağınıza kuvvet:)bu arada şu forum yöneticisi arkadaşlarımız ve diğer forum üyeleri bir araya gelsek'de büyük bir tur yapsak ve bazı arkadaşlarımızın üzerinde ''''bisiklet forum'''yazan yazılar tişörtler pankartlar felan olsa nasıl olurdu bence tadın'dan yenmezdi diye düşünüyorum.

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Birbirinden farklı illerdeki arkadaşların bir yerde birleşip tur yapması çok zor bir olay .zaman ayarlaması yer ayarlaması ciddi anlamda sıkıntı.Ben bu tip organizasyonu 2 yıldır yılda iki defa yapıyorum Çanakkale ve Ballı gözleme diye .Çanakkaleye 10-15 kişi anca gidiyoruz :) ballı gözleme de yine aynı sayılarda kalıyor.Büyük organizasyon benim gördüğüm İstanbul köprü geçişleri ile Anıtkabir turları oluyor ki Anıtkabir de amaç büyük olmasına rağmen 200 kişi ancaydı.köprü geçişi ise oldukça kalabalık oluyor binleri buluyor sayı.Amaç Anıtkabir turu kadar saygın olmasa da demek ki insanlar için köprüde pedal çevirmek Ataya saygıdan daha ön planda kalabilmiş iki üç yıldır durum bu şekilde :)

tişört pankart ise para gerektiren mevzular hiç olacağını zannetmiyorum :) yine 2-3 yıldır Mehmet Levent dostumun ön ayak olduğu elinizdeki fazla malzemeleri gönderin bisiklet yapıp hediye edelim kampanyası düzenliyoruz parça gönderen arkadaş sayısı bir elin parmakları kadar kalıyor çoğu malzemeyi Mehmet cebinden para vererek alıyor.10 liraya ilan açıp satıyor ama hediye yollayayım birisi sevinsin demiyor yada bu tip konuları okumuyor bile çoğu arkadaş.Bu mevzular derin konular forumda yenisin zamanla tanıyacaksın genel durumları :)

13. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Anladım abi ben o kısmı kaçırmışım malesef..Seneyede burda değiliz gibi ama belli olmaz bakarsın yine yolumuz düşer bu sefer kesin gelirim :)

14. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık. Uzakta olunca katılamıyoruz tabi böyle etkinliklere.

15. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    O kóprüden geçenlerin % 90 'ı facebook resmi için geçiyor.Ferhat seni imrenerek iziyorum.Ayagınıza sağlık.

16. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel bir etkinlik olmuş dostum. Kendine iyi bak selamlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi o selamlar benden :) bu arada Şubat 8-9 yol sezon açılış yarışı için net olmasa da Alanyada olacağım haberin olsun. yarış Silifkeye alınmaz ise görüşelim tarih sana uyarsa.

18. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ne demek Ferhatım. Burdayız bekleriz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi