Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

" 1 Mayıs " Yalova/Gemlik/Armutlu/Çınarçık Rampaa...Ekşııın

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında sports-man tarafından paylaşıldı.

1. sports-man

sports-man Onursal Üye

Seviye:
    Selam Grup,

Yine keyifli bir Gezi olmasi...........dileklerim ile.Bu gezimiz performansına, Rampa tecrübesine ve 1 Günde yapılacak km dayanıklılığına güvenenler içindir :!:

Etkinlik Tarihi : 1 Mayıs Pazar

Bulusma Saati : 07:30

Bulusma Yeri : Bostancı IDO ( Avrupa Yakasından feribot ile geçiş geç olduğu ve zaman kaybı sebebi ile yapılmayacaktır.)

Sürüş Hızı : Yardımlaşma,Dayanışma ve Grup Disiplini içinde pedal basılacaktır.

Parkur : Yalova-Gemlik-Armutlu-Esenköy-Çınarcık

Program : Buluşma noktamızdan 07:50 Deniz Otobüsü Yalova'ya geçiyoruz.Vakit kaybetmeden hareket ederek pedala başlıyoruz.İlk ciddi mola Armutlu,yemek ve ihtiyaç molasııı:D sonrası Esenköy ve civarında ki rampaları aşıp ortalama 140 km yaparak Yalova'ya ulaşarak Pendik arabalı vapuru ile dönüşümüzü gerçekleştiriyoruzzz.Erken dönebilirsek diğer geçiş noktaları denenecektir :):cheer:

" Bol Sporlu ve Pedalli Gunler "

Ayni Duygu ve Heyecani Paylasan.............Tum Spor ve Pedalseverleri
    Gezimize bekleriz;) .....sevgilerrr

Not : Tum Etkinliklerimizde eldiven ONEMLI... KASK hayati ve mecburidir.KASK ı olmayan ya da temin edemeyenler lütfen irtibat kurunuz(yagmurluk,ic lastik,aydinlatici vss) yaninizda bulundurmaniz faydali olacaktir.

Complete
    Sports*-Man
    0533 263 21 69

Aramayacaksın kimseyi, olması gerekenler zaten yanında. Ve yanında olmayıp gidenler; ne aklında olacak ne de umrunda. (P. Auster)

2. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Başarılar dilerim. Kendisine güvenmeyen sırf macera olsun diye bu tura katılmasın. Hem kendisi zor durumda kalır hem de guruptaki arkadaşlarını güç durumda bırakır.
    Yedek iç lastiği, yama takımı, anahtar takımı olmayan da tura katılmasın, bir kez daha lastiğe ot doldurup sürüş denemesi yapmak zorunda kalmayın.
    Hava kararmadan Yalovaya ulaşmaya bakın, geçen hafta Esenler Çınarcık arasında uzunlarını yakarak gelen araç yüzünden yolda konumumu kaybettim arabanın altına girmeme ramak kala her ikimiz de durduk. Sonrasında karşıdan uzun farını yakarak gelen araç olduğunda geçene kadar ben durdum.

Ozkan Aydin ve Eren Tublek bunu beğendi.
  3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aklıma eski günler geldi 2004 temmuz ayı o sıcakta gittik çınarcıktan ta narlı köyüne gidiş 80 km dönüş 80, 160 km bi günde yaptım altımda çok kötü salcano vardı üstelik kompenantları aldığım gibi idi sonra 1000 ytl harcayarak modife ettim ve bana 1600 ytl ye patladı sonra 250 ytl ye bıraktım o gün temmuz sıcağında dönüşte bi rüzgar tuttuki bizi amanallah yani....duvar gibiydi rüzgar .. sabah 06.00 da çıktık akşam 06.00 da çınarcığa vardık 12 saat o vakitler kondüsyon tabi iyi değildi...ama molalar verdik armutluyu çok sevdim güzel oraları tatlı inişler ve çıkışlar yollar çok güzel kapı dağınada gittim hemde 27 aralıkta kar yağmaya başlamıştı karanlığa kaldık hiiç unutmam sağımdan kocaman yaban domuzu geçmişti ne günlerdi....hatıralar canlandı gene yaşlanıyoruz galba...

orhan bey biz yaşlılar bazen çok sıkıcı olabiliyoruz evet gençler hep heyecanlı ama şu bi gerçekki gençler deli dolu bizim ise niyadımız doldu ,,,,,
    evet 2005- 2010 arası istanbul dışı epey yerlere hatırı sayılır turlar yaptım ama bunlardan en zoru kartepedir 21 km rampadır artık pek kartepe yapanda yok nedeni dönüşte yük vagonu yok ve dönüş işkence olmakta yalnız kartepenin güzel yanı zirveye yolu olması ...

bu lastiğe ot sokma olayı ilgincime gitti doğrusu türkün aklı sonradan gelir misali açıkçası bu foruma yeni gelen arkadaşlar var ve bu arkadaşlar iç lastik almadan pompa almadan ve de kask almadan uzun yollara çıkmasınlar ....
    orhan bey gece sürüşleri oldukça tehlikeli ben bu yüzden hiç sevmem gece sürüşlerini asla dışarı gece çıkmam zati bisiklete far takmayı km takmayıda sevmem ... tabi herkez benim gibi düşünmek zorunda değildir ...

evet istanbul dışı etaplar güzeldir ben iznik e 15 mayısta gideceğim 118 km ye patlayacak ve yol parası herkeze 12 ytl olacak deniz otobüslerini kullanmam bisikleti cezalandıran deniz otobüsü ile işim olmaz,,,,,,
    bi kereye mahsus asus dostlarımın isteği üzerine yenikapıdan feribotla geçtim bi daha geçmem 14 ytl tam bilet 5 ytl bisiklet parası açıkça bisikleti cezalandıran anlayışlara karşı savaş açtım...
    bu nedenle gebze ye banliyö trenine biniyorum nedeni bisiklete az para almaktalar makul fiat 1.5 ytl ....ve sürekli eskihisar topçular feribot hattını kullanıyorum toplam 6 ytl bisiklete para yok yalnız bu turun ordan yapılması herhalde uzun olur tabi herkezin idoya bakış tarzı farklıdır ben kesin kez ilkeme sadık kalacağıma şerefim üzerine yemin ettim bisikleti cezalandıranlarla işim olmaz benim .....
    evet bu düşüncem sadece beni bağlar orhan bey hiç kimseyi bağlamaz tabi....
    sevgiler saygılar sunarım efendim...

Salih Dinçer bunu beğendi.
  4. Emre Nalbantoğlu

Emre Nalbantoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    Haftaya cuma ve cumartesi günleri bu güzergahı kullanıcam.Çok zevkli bir tur olacak yolları çok güzel doğayla içiçe.Şimdiden kazasız belasız pedallamanızı dilerim.

sports-man bunu beğendi.
  5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    düzeltiyorum...çınarcık narlı çınarçık bana 120 km ye patlamştu 12 saatte tamamladım sene 2004 temmuz sıcağı...çınarcıkta bi arkadaşın evinde bi gün öncesinden kalmıştık.....

6. ozgur deveci

ozgur deveci Üye

Seviye:
    geçen sfer doğa 1 sıfır öndeydi kaçan namerttir malubiyeti hiç sevmem tekrar denicem aksilik çıkmazsa gelicem emek bayramınıda emek harcıyarak kutlamak daha iyi olucak

sports-man bunu beğendi.
  7. Orhan Kılıç

Seviye:
    Hani Taksime gidecektik? Ben hala Taksim diyorum.

sezer genceldi bunu beğendi.
  8. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bu tura katılanların düz yolda hızı kaç oluyor merak ediyorum. bir de rampaları kaçla çıkıyorsunuz? ortalama?

ozgur deveci bunu beğendi.
  9. ozgur deveci

ozgur deveci Üye

Seviye:
    prokavatör çok olucak abi biliyorsun benimde hiç hoşlanmadığım şeyler bunlar 77 doğumluluyum ve aynısını hiçkimsenin yaşamasını istemem ist dışı olmak daha iyi olucak bu tur olmasada başka yere gidicektim biliyorum sana gelicem demiştim ama ülkemizde kardeş kavgasını körkleyen çok insanvar ben onlardan olmak istemiyorum organize olup 1 mayısa gelmek isterim ama onun emek bayramı olucağını sanmıyorum en azından şimdilik

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  10. ozgur deveci

ozgur deveci Üye

Seviye:
    ben km ye fazla bakmıyorum yeni sakatlıktan çıkmak üzereyim geçen hafta antıramansız olduğum için vede zaman kalmadığı için zorlandım önemli olan benim için araç sayısı az olan yerler orasıda uygun benim için bu yaz iki üç kere daha gitmek istiyorum biraz erken oldu ptesi kayışdağı ranpalarında biraz deneme yapıcam kıkırdakta zorlama olursa bırakıcam

sports-man ve bahadır76 bunu beğendi.
  11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    özgür selam sana katılıyorum ...ben de düşük tempolu bi tur düşünüyorum garipçeye, hep performans olacak değil ya.....gerçi o gün bir mayısta pek zannetmiyorum olaylar olacağını ama bellide olmaz durum....
    bu turda sana başarılar dilerim....

orhan bey bloğunuzu okudum ...bazı hatalar olmuş herhalde iç lastik alınmamış ve tekerin içine ot doldurulmuş ......yalnız dehşet bi rüzgar vardı herhalde rampalarda zorlanma olmuş olabilir ....
    evet doğa koşulları hakikaten insanı yenmekte ...ama azim herşeyi deler geçer ,gece saat 03.00 de eve varmışsınız ......bu yıl galba yaz gelmeyecek, bir mayısa biraz önce baktımda hava kapalı ve yağmurlu...
    sizleri ve arkadaşlarınızı tebrik ederim bir takım aksilikler olmuş gerçi ...

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  12. sezer genceldi

sezer genceldi Üye

Seviye:
    Orhan abi kesinlikle Taksimdeyim.Gecen sende ordaydım bu sende olacagım.

sports-man bunu beğendi.
  13. sezer genceldi

sezer genceldi Üye

Seviye:
    özgür merhaba.gecen sene Taksmdeydim ve emin ol hiç bir olay olmadı co neselı ve guzl gectı.tek bir oalya bile rastlamadımustelık tam gobegınde metro cıkısnın uzerınde sahnenın tam karsısında.alana DİSK ile birlikte giridm ve alan giriste kosan taksim meydanını open aglayan haly ceken slogan atan bırbırlerını alkısalyan o kadar cok ınsna vardı kı.bu senede kesınlıkle orada oalcagım.kazanılmıs hıc bır seyı gerı vermemek ve ınsanaca yasamk onurumu kaybetmemek ıcın orada olacagım.

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  14. Orhan Kılıç

Seviye:
    Bu dedikleriniz tamamen sizin performansınıza ve içinde bulunduğunuz sartlara bağlı. Örneğin geçen hafta Armutluya kadar her şey güzel gitmesine rağmen bu noktadan sonra karşıdan esen sert rüzgâr yokuş inerken bile pedal cevirmedigimizde bizi durdurmaya başladı. Bir de bu bölümde karşımıza çıkan sert rampalar iyice hırpaladı. Deniz kenarında bisiklet sürmeyi çok sevmeme rağmen iklim defa o gün deniz kenarindan gideceğimiz yamacların arasından gidip yokuş çıkalım dedim. Tur bitiminde bisikletimin km göstergesi yaptığım yolu 133 km ve ortalama hızımı 17.5 km olarak gösteriyordu.

bahadır76 ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  15. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    orhan bey bloğunuzu çok beğendim tasarım güzel bende böyle bi olayı düşünüyorum evet diyebilirimki nefes kesen bi macera olmuş istanbul dışında geceye kalmayı sevmediğinizi yazmışsınız bende gece sürüşlerinden pek haz etmem ,çınarçık narlı çınarçık hattı 120 km idi bu olayı temmuz 2004 de yaptım yalnız ne hikmetse armutludan sonra dehşet bi rüzgar bizide durdurdu inanılmaz bi rüzgar karşıdan esiyordu ..üstelik temmuz ayı olmasına rağmen
    ikili yapmaya çalıştık arkadaş ile yani perdeleme iki kişi idik tabi yoruluyordu öndeki arkadaş ve hemen yer değiştiriyorduk diyebilirimki orda rüzgar 30 km yi buldu..yalnız hataların en büyüğü yapılmış ne yama ne de iç lastik alınmış tabi tekerin içi ot ile doldurulunca aksi sonuç iyiki vermemiş ,viraj dönüşlerinde bisiklet atabilirdi...
    araba imdada yetişmiş...evet bu sene çok sert anlamsız kışlar olmakta ...
    geçen benle gelen arkadaş iç lastik almadan geldi antremana yalnız bostancı pendik arası düz yol antremanı ve tabi lastik patladı medeniyetten uzak olmadığımız için arkadaş pendikte bisikletini yaptırdı gerek antreman olsun gerekse uzun yollara olsun ve hatta şehir içi etaplar olsun en gerekli olanlar bence iç lastik ve pompadır ayrıca evde sürekli antreman yapa yapa tekeri anında değiştirme olayına akişane olma lazım ..
    tekrar tebrikler ilerlemiş yaşınıza rağmen rampa fatihi olduğunuzu anladım üstelik arkada çanta taşıyorsunuz sizi tebrik ederim....bu turu tek başınıza yeniden yapacağınızı yazmışsınız sizi bloğunuzdan takip ediyorum
    esen kalın..

16. Orhan Kılıç

Seviye:
    İlginize teşekkür ederim. Elimden geldiğince yaşadıklarımı, karşılaştıklarımı ayrıntıları ile yazıp tur bisikletçiliğine ilgiyi arttırmayı ve bu işe niyetlenenlere rehberlik yapıp bazı zorlukların üstesinden daha kolay gelmeleri için yardımcı olmayı amaçlıyorum.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  17. Orhan Kılıç

Seviye:
    Bu yolda rüzgâr Oradan ediyorsa Yalova Çınarcık tarafından başlamak gerekir, böylece sadece Süpürgelik Yalova arasında rüzgara karşı gidilir. Lodostaysa Yalova Gemlik yönünde baslanırsa Şenliğe kadar rüzgara karşı gidilir. Armutlu çıkışındaki rampadan ve en sert rampanın olduğu Esenköy de rüzgarı arkadan alırsınız. Esenköy rampası Ölüdenizden dönüşte karsilastigim rampalar birlikte en dik olanıydı. Ölüdeniz dönüşünde bir ara yerler islak olduğundan tekerlek patinaj yaptı ve bisikletin yüklü olmasının da etkisiyle ön bisiklet şaha kalkmaya başlamıştı ki bu dik kısım fazla uzun sürmediğinden geçirmiştim. Havalar ısınsa da yeniden yollara çıksam.

Ozkan Aydin bunu beğendi.
  18. Orhan Kılıç

Seviye:
    Sabah sabah bu ifadeyi okuyunca dumura uğradım. Kendi kendime dedim ki tamam sen artık bittin. Mezarlıklar müdürlüğü eskiden olduğu gibi sağ olanlara mezar yeri satışı yapsa kendime yer seçmek için müdürlüğün yolunu tutabilirdim. O moral bozukluğu ile bir süre önce okumaya ara verdiğim kitabı alıp okumaya başladım ki moralim yerine geldi.
    Kitapta şöyle yazıyordu " 85 yaşında eskrime başladı; 100 yaşında hala bisiklete biniyordu ve ancak 122 yaşındayken öldü. Fransız Jeanne Calment (1875 - 1977) bilinen en yaşlı kadındı.''
    Boşuna endişelenmişim. Daha önümde bisiklete binebileceğim 45 yıl daha var. :)
    Az önce sahil yoluna indim yarınki yarışa katılacak takımlar sahil yolunda antrenman yapıyorlardı. Beğendiğiniz bisikletçileri ve takımları yakından görme, hatta onların yanından kaldırımda bisiklet sürme imkanı da var. Bu yıl geçti ama gelecek yıl Yarıştan 1 gün önce sahil yolunda antrenman yapan takımları yakından görebilirsiniz.

Ozkan Aydin bunu beğendi.
  19. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet orhan bey yaşlıyız bunu kabul edelim 54 yaş bende sizin yaşınızı bilmiyorum evet 120 yaşına kadar yaşamak ta pek iyi değil hani çünki bütün dostları kaybettikten sonra ben yaşamışım ne olacak yeşil yol vardı o filim çok güzeldi bu açıdan...ben şahsen fosil olduğumu kabul ediyorum ama nasıl fosil..
    altımdaki karbon 10 kiloluk bisiklet ile önde genç dostumla şileye durmadan tempo yaparak 63 km yi 3 mola ile alarak toplam 4 dakika mola tabi ,2 saat 40 dakikada şile benzinciye ulaşarak ,fosil olduğumu kanıtladım tabi bu yaşıma göre iyi olabilir ama gençlere göre iyi değil tabi.....
    ve kartepe rampasını kuzu yaylasına kadar hiç mola vermeden evet hiç mola vermeden tam 14 km ,eğimi 9 olan hiç bi yerde düz yol olmayan rampayı 1 saat 52 dakika da aldım bu da fosil olduğumu gösterir, 4 oldum 15 kişi içersinden grubun en yaşlısı bendim...
    bu olayı kenan arpaç, hasan -korsan lakaplı ve bülent bayer dostlarım çok iyi başardılar tabi...ama onlar genç orhan bey onlar gibi olamayız ...
    evet sizin moraliniz bozulmasın orhan bey ben kendime yaşlıyım ve artık bi ayağım çukurda diyorum ruhen öyle hazırlıyorum kendimi ama sele üstüne geçtiğimde gözüm kararıyor ...
    evet orhan bey şu bi gerçekki önümüzde yıllar var daha çok bineceğiz bisiklete çünki dünyanın en güzel icadı bu ......başka tanımıyorum insan ruhuna en yakın ve en besleyeni......
    bisiklete ne amaçla binilirse binilsin hepsinde keyif vardır performans yaparken tabi orda keyif biraz olmuyor acı oluyor ama bu olayı sevenlerde var tabi ve gezi bisikletçiliği artı çadırlı konaklamalı ise bambaşka zevki var o işin .....
    evet herzaman rekabete karşı çıkmış bi insan olarak size şunu söyleyeceğim sporun içine para vede rekabet girerse orda spor olmaz peki ne olur tatsız olaylar olur euro sporttan seyrettiğim oldukça zor yol bisiklet yarışında iki kaptanın birbirlerini itmesi sert hareketlerde bulunması bana ters geldi burda alicenaplık yok.....
    benim antremanlarımda anlayışım herkez tek dediğim zaman tabi bunlar acemiler için geçerli değil bu antremana gelecek olan işi bilenler içindir yani anında bisiklet iç lastiğini değiştirip antremana devam edebilecek olanlar...acemiler için durum farklı orda prosedür kesin hepsine arka takım kaptanı görevimi yerine getiriyorum zati acemiler için uzun mesafeler olamaz .....hazırlık aşaması olarak şile antreman yeri acemiler için bana göre uygun 15 mayısta yapılacak iznik köfte turu için toplam 118 km yi bi günde alabilmek için yeni dostlar ile şile yollarında 8 mayısta antreman yapacağız tabi bu antremana gelenler karlı çıkacak gelmeyenler ise iznik turunda acı çekecekler ......gece geç saatlere kadar kalınılması hiç hoş değil ,,
    yaşam devam ediyor orhan bey biz galba bindikçe genç kalacağız...

bahadır76 bunu beğendi.
  20. ozgur deveci

ozgur deveci Üye

Seviye:
    kaptan kendimi zorlamayayım pazar günü taksimde olucaz başarılar dilerim

sports-man bunu beğendi.