1 Mayıs Yalova Delmece Yaylası - SBG

marule

Daimi Üye
Tepki
406
Merhaba,

Bu haftasonu yalovadan hareketle çınarcık->delmece yaylası yapmayı planlıyoruz.

(link)

buluşma yerimiz 9da yalovadaki iskele. Biz 8.15 Pendik-Yalova ferbotu ile geçeceğiz.

yalovadan yalovaya 85-90 km kadar bir yol. Çok ciddi bir tırmanış olacak 800m ye.

Dönüş için ise ya geldiğimiz yoldan döneceğiz(teşvikiye üzerinden çınarcık->yalova) ya da haritadaki yoldan (esenköy->şenköy üzerinden çınarcık->yalova)

Zorlayıcı bir yol olur diye tahmin ediyorum. Yükseklik grafiği aşağıda var. Katılacak arkadaşların az biraz antremanlı olmaları önerilir Grup disiplininde pedal basılacaktır.

http://students.sabanciuniv.edu/~mertsevinc/delmece_alt_y%fckvsmes.png

KASK zorunlu, ELDİVEN önerilir. iç lastik, yama takımı.. gibi yedek malzemeler de yolda hayat kurtarır. Yağmur yağma ihtimali yok gibi, güneşli hava, güneş kremi önerilir.

Delmece Yaylası Turu
buluşma yeri: Yalova İskelesi
saat: 9:00 (Pendikten 8.15 feribotuna bineceğiz)

katılım listesi
1- marule (mert)
2- eren aydın
3- Charriere (ahmet)
4- ....

Scudo

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Konu için sağol Mert.
Yalnız yanımıza en azından 1 adet dış lastik almamız lazım. Ne olur ne olmaz. Dış lastiği olan var mı?

Güzel bir tur olacak diye düşünüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz.

• Beğen
Tepkiler: marule

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Yavv arkadaşlar benim ciddi bir sorunum var :s .
Arka fren çok kötü. Disk bir miktar düzeldi ama frenler tutmuyor.Hem biraz hidrolik gerekiyor hemde yeni balata takmam gerekiyor. Ancak pendikte bunları ayarlama imkanım yok. Önerisi olan.

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Charriere

uğurun götürdüğü bir bisikletçi vardı, eren biliyo yerini, sultanbeyli de oraya götür. eren yardımcı olur sen onu ara bi.

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Buraya getirmesi kadıköye dötürmesinden daha zor. En iyisi kadıköyde bir bisikletçiye götürmek. yada kartalda veya pendikte yokmu onu araştırmak lazım. sizin elemanlardan bilen yokmu yaa? Hallet şunu ahmet gözünü seveyim bu turdada bizi yalnız bırakma haaa:=)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Charriere

dostum
disk fren sistemi ise benimkide aynı sistem tamamiyle balatalardır baradine marka balatalar 20 ytl çifti bostancıda delta var muhanmed arkadaşın dükkanı orda bulunur

marule

Daimi Üye
Tepki
406
harbiden ahmet ya, yaparsın şu işi, yeni bisikletinle tırmanırsın, 4 silahşörlerden 1 tane firemiz var, 3ten aşağı düşmeyelim bari :D

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
şirinde kesin vardır ahmet abi adamlar carraro whistle bianchi satıyo bianchi ürünleri var onun dışında bi kaç marka daha vardı unuttum kaliteli bisikletler var adamlarda bi uğrayın bu akşam oraya istersen yol üstü nede olsa ;)

İsmail ŞİRİN - telefon numaralarını vereyim bi ara istersen internetten buldum
0216 488 28 68
0542 257 13 83

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@Charriere

Bu yazıyı okuyunca hatırladım. Rüyamda bisiklet sürüyorum. Arka fren hiç tutmuyor, ön fren de azıcık tutuyor. Düşme korkusuyla pedallıyordum öyle.

Eren, sen aynı anda iki farklı geziye nasıl katılıyorsun ?

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@G. Akpınar
Neyse düştüğünü görmediysen rüyanda sorun yok:=)

İki tura katılmıyorum. Ağva turunu ileriki tarihe erteledik. Yönümüzü yalova tarafına çevirdik. Pazar günü de polonezköye gidiyoruz. Gelmemezlik yapma sende haa:=)

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Ahmet bir sıkıntı yok değilmi gelmen açısından?
Canerin durumundan haber varmı Mert?

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
İşlerde kafamda karışık arkadaşlar,
Şu fren olayına bi çözüm bulup, diğer işleri de yoluna koyup gelmeye çalışacam :)

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Sen halledersin Ahmet. Gönlümüz senden yana:=) fren meselesi bir balataya bakar. Diğer meselede bir hafta sonrasına bakar olay çözülür:=) Dert etme. Cumartesi sabahı 8:00da pendik iskelesinde bekliyor olacağız seni:=)

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Frenleri tekrar söktüm inceledim. Önlerin yarısı kadarlar ve yüzeyi parçalı balaataların. Buda demektir ki yeni balata almam lazım. Disk çok az sürtüyor.Yarın akşam bisikletçinin yolunu tutacam.8 de hala açıksa balata alacam ve eğer diskin o sürtmesi yeni balataları da parçalamayacaksa bu geliyorum demek olacak. Ama yeni rotor da almam gerekirse rotor almam; çünkü ertelediğim bi işten zaten rotor gelecek.
Netice de balata kurtarırsa geliyorum. Kurtarmazsa sadece ön frenle katılmaya çekiniyorum tura; o yüzdende biemiyorum katılırmıyım.

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
:=) sanırım sendende ümidi kesicez:p Galiba Mertle beraber gidicez biz bu tura:)

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
selam,

iki kişi geliyoruz, 8 de pendik te görüşmek üzere.

Özgür
Orçun

o532 694 12 76

• Beğen
Tepkiler: Eren AYDIN

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@PANDERMOS

oleyyy 4 kişi olduk :) (ahmetle caneri saymazsak).

caneri bugün arayacağım durumunu yazarım buraya.

ahmet şans seninle olsun, bir balata ile hallederiz onu, olmazsa söktür V fren tak :)

• Beğen
Tepkiler: Eren AYDIN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
birlikten kuvvet doğar bu forumda bağımsız tur düzenleyen bisiklet sevdalılarına organizasyonlarında başarılar dilerim marul -mert dostumun her cumartesi kemikleşmiş turlara imza atması dileğimdir ne kadar çok insan tur düzenlerse çeşitlilik artar gelişmeler çok iyi
hepinize sevgiler saygılar bağımsız organizasyonların sonsuz destekçisiyim

yaşasın bağımsız bisiklet sürücüleri

bbs

:in: :in: :in:

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
:)) Kudret abi olayı can damarından vurmuşsun ağzına sağlık.
Yaşasın Meerrrtt:=) yakında ödüle layık göreceğiz Merti:=) Hatta SBG olarak ilk ödülünü ben vericem:=))

4 kişi olmamıza sevindim:=) inşallah Ahmetle Canerde gelir de 6 kişilik uzun ve yorucu bir tur yaparız:)

Benim bildiğim Ahmet frensiz gelir gene gelir yaa:=) Ön tekerine ayağını sokarak fren yapar gene gelir:=)

Mert sabah 7de viaportun altındaki kurtköy kavşağında buluşalımmı?

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Eren AYDIN

Kanka ben tur düzenlemiyorum ya, gideceğimiz yeri yazıyorum, birlikte karar veriyoruz biliyorsun :)

Caner de %90 geliyormuş, akşam netleşirse yazacakmış.

Sabah 7 erken değil mi, 7.15 de viaportun ordaki ana göbekte buluşsak kaçta orda oluruz?