Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1 günde Bandırma-Çanakkale :))

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Erdem Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Yıldız

Erdem Yıldız Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet arkadaşlar bu sizlerle paylaşacağım ilk uzun turum..gerçi bazı arkadaşların yaptıklarını görünce benimkisi komik kalıyo ama:))tarih 17 ağustos neyazıkki tatilden dolayı geç yatmaya alışmışım...sabah 4.30 da kalkıp toparlanıp 7.00 feribotuna yetişmem gerekiyoo...uyku problemi yaşıyorum doğal olarak ve en fazla 1-2 saat kestirebiliyorum...neyse sonunda yola koyuluyorum daha güneş bile doğmamışş...7.00 feribotuyla bandırmaya geçiyorum...9.15 te bandırmaya varıyoruzz ve iner inmez yolculuk başlıyor:))ilk aksilikle başta karşılaşıyorum tabelalar yüzünden yanlış yola giriyorum ve sonra sora sora ana yola bağlanabiliyorummm...bu yolu kullanacak arkadaşlar bandırma çıkışında tabelalara dikkat!!!her neyse yolculuğun ilk kısmı pek te keyifli geçmiyor...bandırmanın neyiyle ünlü olduğunu unutmuşum:((TAVUKLAR))yok böyle bir koku...uzun bir süre bu koku devam ediyor...açıkça yolculuğun başlarında zorlanıyorum bitiremiycem galiba diye düşünüyorum:((bu kadar yol çalışmasını bi arada hiç görmemiştim bu arada..anlıycanız yol şartları Lapseki'ye kadar kötüü:((neyse yola devam ve sonunda ilk hedefime ulaşıyor ve bigaya varıyorum...mola için BİR MOLA isimli bir restoranda duruyorum.şans eseri durulabilecek en iyi yerde durmuşum...bu kadar güzel köfte çok az yedimm.hala tadı damağımda fiyatları da çok makulll...keyfim biraz daha yerine geliyor bu güzel moladan sonra...yarım saat kadar dinlenip tekrar yola koyuluyorum...bu arada saat vermeyi unutmuşum bigaya varış 12.30 ayrılış 1.45...yolun en zorlu kısmının başladığının farkında bile değilim..su dayanmıyor sıcak bastırınca...tepeler çok dik değil ama sık sık olunca canıma okuyor..yolda enteresan olaylarda oluyor tabiki bisiklete bu kadar ilgi beklemiyordum herkese ilginç geliyor ve her geçtiğim yerde gel iki laflayalım diyenler oluyor:))her birine dursam 3 günde falan ancak varabilirim:))sadece bir yerde kavunlara dayanamayıp duruyorum gerçekten yeni koparılmış kavunlar nefis.ama en ilginci trafik polislerinin durdurması oluyor...noluyoz yaa diyom kendi kendime:))bisikletle demi ceza yiycem yaaa yok daha neler...trafik polisleriyle zaten aram iyi değildir:))meğerse neymiş iddaya girmişler kaçta önlerinden geççem diye...gülermisin ağlarmısın:))ben hararet yapıp su kaynatmak üzereyim beylerimizin derdine bak:))neyse yola devam yokuşlar bitmiyor.bir inişte en yüksek hızıma ulaşıyorum 69 km görüyorum:))sonunda ümit ışıkları belirmeye başlıyor..boğaza varıyorum ve yol düzleşiyor derken çardak ve 5 dakika sonra lapsekiye varıyorum...saat 17.30...burada bıraksammı yoksa devammı diye düşünüyorum...sonra ha gayret diyorum...bi enerji içeceği bi şeftali suyu beni biraz kendime getiriyor...17.55 yola koyuluyorum...son bi gayret:)açıkça varma heyecanıyla yolculuğun en zor yokuşlkarını tırmanıyoruım..ama güneşinde etkisi azalınca zor yokuşlar daha az zorluyor...ve sonundaaaaa çıktığım en zor yokuştan sonra karşımda inanılmaz bir manzara..bütün çanakkale gözümün önünde:))inanılmaz mutluyum..saat 19.00 da kordona ayak basıyorum:)ve yolculuk burada sona eriyor...173 km tamı tamına:)) bu arada ipoduma çok teşekkürler onsuz napardım bilmiyorum:))karayollarına da binlerce sitem:)

2. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Harikasın Erdem,

Sabah sabah beni güldürdün.Espirili anlatımın şahaneydi.Ellerine saglık.Olsun ufağı buyugu olmaz gezinin.Renk kattın foruma.Hoş geldin diyorum ve yeni gezilerinide bekliyorum.Siz uretin bizde izleyelim

3. ibrahim Kızılkaya

ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam Erdem
    Sen yine de şanslı sayılırsın koku konusunda. Kıyı kıyı bisiklet projemde ben de ilk günkü etabımı Bursa-Edincik olarak yapmıştım. İlk gün ve yorgunluktan o kokuda kamp yapmak zorunda kalmıştım. Hayatımda bu kadar ağır tavuk kokusu duymamıştım. Sabaha kadar burnumun direği sızlamıştı tavuk kokusundan.O günlere götürdü turun beni.Ama bigadan sonrası herşeye değmez mi? Ya o boğazın girişi..Kutluyorum.Keşke fotoğraflarla desteklesydin turunu daha çok hissederdik güzellikleri. Tebrikler

4. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Polislerin hakkında iddialaşması çok komik olmuş. Gece gece beni güldürdün sağ olasın :D

Turlarının devamını dilerim.

karatascaner ve Erdem Yıldız bunu beğendi.
  5. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    ERDEM kardeş ayaklarına sağlık,pes etmeden yoluna varmışın mükafatı hiçbir şeye değişmeyecek turu bizimle paylaştığın için sağol!

Erdem Yıldız bunu beğendi.
  6. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba Erdem kardeş. Tebrikler. 16.08.2009 günü saat 21.00 sıralarında (Çanakkale için acil yardım) başlıkla açtığın konuda sana yol hakkında bilgi vermeye çalışmıştım. Ama er halde okuyamadın. Bir ay önce oradan geçmiştim. Tam bir felaketti. Neyse hedefe ulaşmışın. Geçmiş olsun. Turların devamını bekliyoruz. Selamlar.

Erdem Yıldız bunu beğendi.
  7. Erdem Yıldız

Erdem Yıldız Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar mesajlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürler:))hakkaten o varış anındaki mutluluk hiçbişiye değişilmez vallaaa...fotoğraf konusuna gelince bende sonradan salak kafa dedim ama iş işten geçmişti:((tek başıma olduğum içinde fotoğraf olayı zor olur dedim yollarda ama yinede keşke diyom şimdiii:))olsun ama turun bütün izleri hafızamdan silinmeyecek,foto olmasada olur napalım:))

karatascaner ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  8. kertman

kertman Kıdemli Üye

Seviye:
    Fotoğrafsız olsa da anlatım çok güzel.Tebrik ederim.173 km az da değil.:in:

karatascaner bunu beğendi.
  9. SUAT BAĞLAN

SUAT BAĞLAN Üye

Seviye:
    tbrkler foto olsa daha güzel olurdu