1. Far özellikleri? 2. Hangi far?

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar...
Uzun süredir far arayışı içindeyim ancak bir türlü istediğim bilgiyi edinemedim. Hangi far ne kadar uzağı gösterir ya da ne kadar uzaklıkta olmalıdır sonra güçlü olan 3 ,4 ledli farlar mı iyidir yoksa çok ledli farlar mı iyidir, pil ömrü, su geçirmezlik vs... pek çok merak ettiğim konu var..

Aklımda şimdilik iki model var. Aslında çok fazla para vermek de istemiyorum. en fazla 30-35lira verebilirim..sizce bu fiyarlda bulabileceğim en iyi far hangisidir. benim araştırdıım modeller:
-- S-Sun SS-L120W (genelde tercih edilir ama performansı konusunda bilgi sahibi değilim)
(link)

--SIGMA QUADRO
(link)

Bu iki model sadece benim bulduklarım ama başka birşey de olabilir... Önerilerinizi bekliyorum.. şimdiden herkese teşekkürler...

(Bu arada siteden önerebileğiniz uygun fiyatlı ya da ikinci el farlar da olabilir.)

Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
verdiginiz bütce aralıgında degil ama =)

Ben PowerBeam kullanıyorum 4 ya da 5 Led'Li ve LEDler gercekten saglam, incepil ile calısıyor ama 3 mü 4 mü hatırlayamadım (su an ankarada, ben ise edirnedeyim de) 4lüsünü 1TL ye alacagınız pillerle gayet başarılı ki ben size duracell ya da eşdegeri pil ile kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.. Onlar ile kendisinden hic beklenmeyecek bir performans gösteriyor.. Hani yanlıslıkla gözünüze anlık tuttugunuzda 15-20sn etrafınızı net secememek gibi yan etkileri bile var.. fiyatına gelince;

mahalle bisikletcilerinde 7,5TL biraz daha bilinmis yerlerde 10-15TL.. e-bay ya da benzeri sitelerde ise arka far ön far setin Türkiye'ye gelisi 10TL gibi birsey oluyordu bir ay öncesinde baktıgımda.. Gidon aparatı haricinde el feneri kullanımına da uygun, 2 modlu normal yanma ve yanıp sönme.. ve üzerindeki bir halka ısıgın bir nebze size de belirtilmesine yardımcı oluyor..

Kendimi bu ürünü satıyormus gibi hissettim.. Ama satmıyorum =) ben de siyah var, grisi biraz basit duruyor ve su an siyah bulsam tekrar alırım diyorum.. performans fiyat oranı cok yüksek.. acıkcası hava karardıgında zorunda kaldıgım icin almıstım gecici olarak.. iyi ki de almısım..

Benim görüsüm farlarda gercekten yüksek meblaalar vermeyecekseniz 30 ile 7.5 arasında kayda deger bir fark yok..

Netten örnek foto da buldum;

http://media.uxcell.com/uxcell/images/item/catalog/ux_a06082500ux0023_ux_c.jpg

bu da internetten buldugum özellikleri;

* Power beam Bicycle Headlight flashlight with 5 white LEDs light
* Super bright and long run time up to 30hours bright, about 150hours total run!
* IC controlled two modes of the Bicycle Flashlight: steady and flashing
* 360 degree side visibility
* Bike Flashlight with quick release bracket, easy to install!
* Waterproof for raining day!
* Bicycle Torch Size: L=98mm, dia=25mm
* Package includes: 1 x head light beam, 1 x bracket

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Fiyat farkı çok belirgin evet ve eğer dediğiniz gibiyse yani (30 ile 7.5 arasında kayda deger bir fark yok) gerçekten bu model ya bu tarz modeller işimi görebilir. Peki bu modeli internetten bulabileceğim bir yer var mıdır?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Geçen seneden beri Ssun kullanıyorum (linkteki model) kesinlikle tavsiye edebileceğim çok kaliteli bir far. Arkadaşım Sigma quatro kullandı ama benim farın yanında onun ışığı görünmeyecek kadar az görünüyordu. Ayrıca power beam'de Ssundan çok az aydınlatıyor..
Eğer alternatif isterseniz, infini markasının ürünlerini tavsiye edebilirim onlarda gayet kaliteli ve güzel aydınlatıyorlar..
(link)

@hmet80

Üye
Tepki
77
Merhaba

bende 1 numarada bulunan fardan kullanıyorum , memnunum tavsiye de ederim. ancak iki numaralı far da güzel duruyor fakat kullanmış değilim.

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt Kılıç

FatihDokmeci

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Giant
@d.berkay

Ben de 3-4 yıldır S-Sun kullanıyorum,gece turlarda güven veriyor..
güzel alet bazen çantama atıyorum,gece yürüyüşlerinde de faydalı....

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Ben de tercihimi S-Sun dan yana kullandım. Kargodan gelmesi bir iki günü bulur. Test edince görüşlerimi yine paylaşırım. Diğer arkadaşlara, belki bu modeli seçmek için de yardımcı olmuş oluruz.
Herkese iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cüneyt Kılıç

Ben de almayı düşünüyorum. Memnun musunuz?

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
Powerbeam i kullandım, ebay dan 1 dolara almıştım posta ücreti dahil :) kullanan arkadaşların ihtiyacını karşılamıştır ama benim 1 m önümü bile aydınlatmadı. Daha sonra 250 lumen veren cree p5 powerled li bir model aldım. Şu anda karşımdan gelen araçlar ışıktan rahatsız olup selektör yapıyorlar.
Benim tavsiyem içerisindeki led powerled ise öyle alın. Normal led lerin modası geçti bile.

• Beğen
Tepkiler: Efrahim ÖZCAN

BurakCan

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
sigma quadro kullanıyorum, daha doğrusu yakıp, yandığına bakarak kontrol edip "belki karşımdan gelen farkeder" umuduyla pil harcıyorum.

ilk 10 saat civarı çok güzel bir aydınlatması var. ama sonra bitmeye başlıyor ledlerin ömrü. pek tavsiye edeceğim bir model değil.

bir ara fırsat bulursam el yapımı bir çözüm getirmek istiyorum duruma.

Erdem Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
184
ben de sigma quadro kullanıyorum ve uzun vadede çok faydasını gördüm diğer modellere göre.malzeme kalitesi su geçirmezliği çok yüksek.pil yuvası bile sağlamlığını gösteriyor

Erdem Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
184
@BurakCan

ben on saat sırf bahçede suya gittiğimde açık tuttum ama hala canavar gibi.acaba duracell kullanmıyor olabilirmisiniz ya da alette bi sorun olabilir mi?

BurakCan

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
duracell kullanıyorum. pil bölümünün çıkışlarını ölçtüm, aktarimda bir sorun yok. bir tam söküp bakmayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Erdem Yıldırım

BurakCan

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
arkadaşlar sigma quadro ile ilgili yorumlarımı geri alıyorum :) açıp baktım ve bir yerinde temassızlık saptadım. Orayı onardım şu anda 2 yeni 1 eski pille gayet güzel aydınlatıyor.

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Şu anda fiyat ve performansına göre piyasadaki en iyi bisiklet farları
s-sun L120W ve sigma quadrodur.
S-Sun SS-L120W :30 lira
sigma quadro :18 eur

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
S-Sun SS-L120W ön farın arka far için muadili S-Sun SS-L321 L midir?

Ayrıca S-Sun SS-L321 L arka farda flash modu var mı yoksa sabit mi yanıyor?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Serkan Çoban

Evet muadili (link).. Flash modu var.. Ayrıca alabileceğiniz en küçük ve en pratik arka lambalardan birisi.. Çok kullanışlı ve kaliteli bir lamba. Geçen seneden beri yaz kış kullandım, yağmur çamur demeden hala çalışıyor.. Ayrıca gerçekten çok uzak mesafelerden görünebiliyor ve yanlardaki ledleri sayesinde de yanlardakilerde sizleri çok net bir şekilde görebiliyorlar.. Kesinlikle tavsiye ederim..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
deore79 kardeş özel mesajda söylediğin kaliperin fiyatı ne kadardır

qalip53

Üye
Tepki
1
arkadaslar delphi 3.0 kullanan varsa qalip12 hotmail ekleyebilrmi lutfen