Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1. Ege Üniversitesi Bisiklet Festivali - 16 Mayıs 2008 Fotoğraflar

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında derya.yildirim tarafından paylaşıldı.

1. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    16 Mayıs 2008 Cuma sabahın erken saatleri. İlk misafirlerimiz otogarda buluşmuşlar bile. Bizden bir ekip gidip hemen alıyorlar arkadaşlarımızı ve kampüse getiriyorlar. Ankara'dan, Adana'dan, Erzincan'dan ve Trakya'dan oluyor ilk konuklarımız.

Arkadaşlarımıza hemen birer yorgunluk çayı yapıyoruz ve sohbete dalıyoruz.

Misafirlerimiz için hazırladığımız karşılama paketlerini dağıtıyoruz ve kayıtlarını gerçekleştiriyoruz.

Geriye kalan arkadaşlarımız gelmeden önce biz biraz kaynaşalım :) Bakalım daha sonra neler olacak...

2. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Teşekkürler Derya.
    Ben de kendi fotoğraf makinamla çekilmiş olanlardan seçmeler yapayım :)
    Öncelikle organizasyonda canla başla çalışan, bizim güvenliğimiz ve rahatımız için ellerinden geleni yapan tüm Ebit üyelerine, Bu etkinliği yapmamıza katkıda bulunana Motis'e, 3 gün boyunca sudan fazla Powerade içmemize sebep olan .hah firmaya ve şu an bilgim dışımda organizasyonda emeği geçen tüm kurum-kuruluş ve şahıslara teşekkür ederim.
    Saat 7:30 gibi otobüsten iniyoruz biz.Yarım saat içinde bayaa bir birikiyoruz ve kısa sürede Ebit üyesi görevli arkadaşlar eşyalarımızı koyabileceğimiz kamyoneti gösterdikten sonra onların klavuzluğu eşliğinde Ege Üniversitesine ve Ebit odasına varıyoruz.Kısa sürede tanışıyoruz (Fakat hala fotolara bakınca isimlerini bilmediğim arkadaşlar var.Bu benim isim hafızamın zayıflığından kaynaklanıyor .utan )
    Odada sağolsunlar çay ve hediye paketi ikramı yapıyorlar.Ve sonra tüm organizasyonun konusu olacak powerade şişelerini daha sonraki günlerde yaşayacaklarımızı bilmeden sevindirik bir şekilde kabul ediyoruz. .heh
    Küçük bir tura çıkıyoruz.Güzergahımızda kampüs-Ikea ve Bornovanın bir bölümü yer alıyor..
    Yemeyenin dondurmasını yerler. .hahaha
    Ağlamak istiyorum.Serkan abiyi bagajsız görüyorum .hahaha
    Orhan yeni çadırını almış geliyor...
    Akşam yemeğinden sonra sohbet devam ediyor.Projeksiyon cihazından Freeride videoları seyrediyoruz.Sonrasından çok güzel bir bisiklet konulu bir film.Herkes perdeye kilitleniyor. O gün kamp alanında sohbet ederken laf bagajlara geliyor.Bagaj çeşitlerinden fln bahsederken eskiden mtbtr nin forumunda gördüğüm bobibex tek tekerlekli taşıyıcıyı birebir yapan bir kişiden bahsediyorum.Gelin görünkü zaten bahsettiğim şahısla deminden beri muhabbet ediyormuşuz .hah Cerem'e buradan sevgilerimi iletiyorum ...
    İlk gün etrafı ve diğer arkadaşları tanıyıp sohbet ederek geçti. En yakın zamanda benim makinamla çekilmiş olan 2. gün fotolarını ekleyeceğim.
    O gün otogardan ertesi günki Ahmetliye dönmeden önce uğradığımız Ikea'ya kadar
    Gidilen yol :33 km
    Ortalama hız:13 km/s
    Bisiklet üzerinde geçirilen toplam zaman: 2 sa. 33 dk.

3. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    "Elime biraz para geçer geçmez, yeni kitaplar alırım.
    Geriye kalan olursa, onunla da yiyecek ve içecek"

...demiş Erasmus. Bizdeki versiyonu da şu olsa gerek:

Elime biraz para geçer geçmez, bisiklete yeni parçalar alırım.
    Geriye kalan olursa, onu bisikletle gezmeye ayırırım.
    Yiyecek içecek içinse sponsor bulurum...

İşte böyle bir yaşam felsefesinin bir parçası olarak Ege Üniversitesi'ndeki dostlarımızın büyük emek harcayıp düzenlediği 1. Ege Üniversitesi Bisiklet Şenliği için rotamızı İzmir'e çevirdik. 15 Mayıs gecesi finalden çıkar çıkmaz tüm stresi atıp hazırlıklar sonrasında otobüse atladık ve sabaha İzmir Terminali'nde bulduk kendimizi.

Değerli eşyalarımızı bisikletlerimizin ortasına aldık terminalde. Yani oradaki insanlar tarafından değerli olabileceğini düşündüğümüz çantalarımızı. Halbuki en değerlileri savunma için feda edilmişti. Bizans da en büyük yatırımı surlarına yapmamış mıydı?

Trakya'lı arkadaşlarımızı görüyoruz. Hemen onların bisikletleri hazırlamalarına yardım ediyoruz.

Bisikletleri hazırladıktan sonra kenara dizip kahvaltı yapıyoruz.

Bir süre sonra Adana'dan Enes ve Orhan da aramıza katılıyor. Taaa Erzincan'dan çıkıp gelen Serkan da gelince ilk ekip tamamlanıyor. Bizi Otogar'dan alıp Ege Üniversitesi'ne götürecek EBİT ekibi de gelince yola çıkıyoruz, soluğu EBİT'in odasında alıyoruz.

Burada, yukarıda Derya'nın verdiği fotoğraflarda görüldüğü üzere çok güzel bir şekilde karşılanıyoruz. Hazırlanmış olan paketlerin içine Powerade(!!)lerimizi de koyup kamp alanına geçiyoruz. Kampları kurup üstümüzü değiştiriyoruz. Sonrasında Ege Üniversitesi'ndeki şenliklere katılıyoruz. Su savaşının olacağını duyuyoruz ve tüm elektronik eşyaları kampta bırakıyoruz, dolayısıyla bu arada fotoğraf alamadım. Gerçekten de yürüyüş sırasında ıslanıyoruz ve ıslatılıyoruz. Eğlenceli geçen şenlik gösterileri sonrasında üniversite içinde bazen bisiklet sürüyor, bazen de kampta sohbet ediyoruz. Bu sırada sürekli Powerade tükettiğimiz için kendi aramızda yaptığımız bisiklet gezilerinde ortalamalar tavan yapıyor, sürekli sprinte çıkanlar oluyor, tümsekleri atlamadan geçen kalmıyordu.

Bi hayli kendimizi yorduktan sonra, akşam EBİT'in kamp alanına hazırladığı Sinevizyon gösterisi için ekran karşısına geçiyoruz. Önce uzunca bir downhill DVD'si izliyoruz. Sonrasında etkileyici bir başarı öyküsünün sahnelendiği "The Flying Sportsman"i izliyoruz.

Sonra güzel bir uyku çekiyoruz. Ertesi gün yeni gelecek arkadaşlarımızla birlikte Ahmetli'ye gideceğiz.

Festivalden akılda kalanlar... Top 3

1. Powerade Çılgınlığı

Sponsor içeceğimiz Powerade idi. İlk gün sabah sadece iki adet verilmişti bize, biz de festival sonuna kadar bunlarla idare edeceğimizi sanıp dikkatli bir şekilde sakladık. Ama gelin görün ki kolilerce powerade varmış ve zulalar her geçen saat açılmaya başlanmıştı. Sonra işin powerade'i, şey pardon suyu çıkmaya başladı.

Menüler bir yönden hep birbirine benziyordu:

- Makarna yanında powerade
    - Sandviç ve powerade
    - Şinitzel ve powerade
    - Kahvaltıda sıcak powerade
    - Matarada powerade
    - Camelbak'de powerade...

Tüm bunlar normal karşılanabilir. Ama tek tükettiği içecek powerade olan arkadaşlarımız vardı. Onlar için muhakkak zararlı olmuştur. Olay o denli abartılmıştı ki, su olmadığı için ve powerade sınırsız olduğu için powerade'e yeni kullanım alanları açılmıştı:

- Powerade ile zincir temizlemek
    - Elleri powerade ile yıkamak
    - Çayı powerade ile demlemek
    - Meyveleri daha canlı olması için powerade'de bekletip sonra yemek
    - İç lastiğe patlak önleyici yerine powerade sıkmak
    - Yolcunun arkasından powerade dökmek...

Sinirlendiğimiz biri olduğunda küfür etmek yerine ona powerade dediğimizde kavga çıkar olmuştu. O derece negatif birşeydi artık bizim için.

Nerde çokluk orda yokluk(!) dedikleri bu olsa gerek. Su yoktu. Bir bardak soğuk suyu 20 powerade'e değişebilirdim herhalde çoğu zamanda. bunun bilinci ile belkahve inişinde Öznur'un arabadan doldurup verdiği soğuk suyu millete dağıttım...

2. Tekno-Kamp

Hayatımda bu kadar teknolojik bir kamp görmedim, göreceğimi de zannetmem. Herşey çok iyi düşünülmüştü. Elektrik getirilmesinin en büyük avantajı telefonların şarj edilmesi olmuştu.

- Dev projeksiyon cihazı, dev perde, laptop eşliğinde dvd gösterisi
    - Çadır girişlerine kadar uzanan elektrik imkanı
    - 7/24 sıcak su imkanlı duş, soyunma odası ve WC
    - Akşam aydınlatma sistemi
    - Tüm yemekler hazır
    - Çadırlar bile hazır

Gelin görün ki film izlerken 3. saatte kafamı kaldırdım ve gökyüzüne baktım. Yıldızları görünceye kadar kendimi yurtta film izliyormuş gibi hissediyordum. Meğerse kamptaymışım. Keşke kampta olduğumu daha fazla hissedebilseymiştim diyorum kendime. Matlara uzanıp gece karanlığında yıldızları izleyerek muhabbet etmek çok daha güzel olmaz mıydı?

3. Mr. Çift Sıra (Özgür)

İzmir sokaklarında halk tarafından sürekli zafer işareti yaptığı sanılan, ama bizim çift sıra ile gitmemiz gerektiğini ifade eden Özgür'ü tüm grup "İki" diye çağırır olmuştu. Grubun çift sıra ile güvenli bir şekilde gitmesini hayat felsefesi olarak belirlemiş gibiydi. Bianchi'si ile gerçekten de en özgür hareket eden o idi, istediği zaman öne geçebiliyor, basabiliyordu. İçindeki özgürlük hissi zirvede olan katılımcıları tutsak haline getirip çift sıra ile gitmeye zorlayarak tüm grubun beğenisini(!) kazanmıştı. Öyle ki, hiç kimsenin birbirini geçmesine izin vermiyor, üçüncü bir sıra oluşturmanız durumunda size meşhur bakışını atıyordu. O bakışı görünce zaten tırsıp geri yerinize geçmek durumunda kalıyorsunuz. Bu sınırlama sonucu gruptan çıkmayı, konakta kafama göre gezmeyi, 8 saatte gittiğimiz yolu 3 saatte gidebilmeyi, çift sıra değil 15li sıra yapmayı, kısaca "özgür" olamayı çok istedim ama, olamadım. Bisiklet ruhuna tamamen aykırı olan bu durum yüzünden çok moralim bozuldu, sıkıldım. Geziler sırasında hapishanede gibiydim. Grup başka nasıl yönetilebilirdi bilmiyorum ama, bunlar benim yaşadıklarım.

Her ne olursa olsun güvenliğimizi sağladığın için teşekkürler Özgür. Seni seviyoruz. :)

Bu mükemmel şenliği düzenleyen EBİT'e teşekkürlerimle...

irfancan, heng, ahmet ozgen ve 19 kişi daha bunu beğendi.
  4. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    simalar ve kişiler dolayısı ile zihinler tanış olmasa da ruhlar aşina..

elinize gönlünüze sağlık..
    orada bulunmayı çok isterdim, bir başka bahara inşallah.

5. bisikletcanavari

Seviye:
    Selamlar Erkut,
    Anlatımını tebessümle okudum :) Fakat bi kaç noktaya değinmek isterim.Biliyorsun ki en az 30 kişilik grup halinde gezdik.Aramızda bisikleti konuşturanda var azami seviyede bisiklet kullanabilen de.Extra olarak fazla kişiden dolayı görüş alanının kısıtlığı nedeniyle görünmez tehlikelerde artıyor.Bu sebeplerden dolayı ister istemez bisiklet üzerinde bahsettiğin özgürlük kavramı bir nebze olsun kısıtlanıyor .Ki bu sadece bisikletle değil, grup olduğun herhangi bir organizasyonda yaşanabilecek en doğal durumdur. Belki gezi sırasında dile getirildiği gibi en azından 2 gruba ayrılınabilirdi (hızlı grup-yavaş grup) ama bu belki de daha önceden düşünüşünülüp iyice oturtulması gereken bir durum olduğundan o anda yapmak hiç planda olmayan aksiliklerin çıkmasına sebebiyet verebilirdi.

Neyse, festivalde çok değerli arkadaşlarla tanışıp güzel günler geçirdiğim iiçin oldukça mutluyum.Önümüzdeki sene daha profesyonel bir festival halinde buluşmak dileğiyle...

hill_all, Erkut Yiğit ve derya.yildirim bunu beğendi.
  6. bisikletcanavari

Seviye:
    Fotoğraf makinam bol bol oyun bozanlık yapıp bataryası biterek vaktinin çoğunu benden fazla topluluk odasında şarj olarak geçirdiği için eskisi gibi an be an fotoğraf alamıyorum .agla
    Sabah mahmurluğumuzu üzerimizden atarken Kewser ablalar damlıyor kamp alanına.İlk önce Erana güzel bir dalıyor (aralarındaki mesele) sonra hasret gideriyorlar .heh
    Sabah kahvaltımızı yapıyoruz.Emeği geçenlere sonsur teşekkür ederim..
    Feed zone dan bir kare .heh
    Çayleeaaaarr .heh
    Cerem bagajını bağlarken..
    Sırayla ben, Serkan abi ve Orhan tek tekerlekli bagajı deniyoruz.
    Cerem'den bagaj hakkında bilgiler alıyoruz..
    Kevser abla benim 15.5'' lik kadromu deniyor.Yakın zamanda aldığı 15.5'' lik scot scale serisinden kadronun kendi boyuna uygun olup olmadığını test ediyor..
    Kol binasının önündeyiz.Projeksiyon cihazı ve diğer gerekli eşyalar yükleniyor.Fakat kamp alanında projeksiyon cihazını kullanamıyoruz.Zaten pek te gerek kalmıyor .evet
    Tur boyunca en az powerade kadar kullanılan güneş kremi .hahaha
    İşi eğlenceye bindirmek istedikten sonra heryer eğlence kaynıyor aslında...
    Yine arkadaş ne dediyse Kevser abla linç girişimizde bulunuyor..
    '' Ha haaa en güçlü benimmm!!! '' pozu :mrgreen:
    Yorumsuzzz...

7. bisikletcanavari

Seviye:
    Çekirge sürüsü bir dut ağacının yanında durur.İzin aldıktan sonra başlar talana .hahaha

Devamı gelicek..........

8. UMUT ALAÇİÇEK

UMUT ALAÇİÇEK Aktif Üye

Seviye:
    bende katılacaktım ama fazka detaylı bilgi yoktu bi da festivalde iyi bir açıklama olursa iyi olur derim

derya.yildirim bunu beğendi.
  9. brol

brol Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    süper olmuş arkadaşlar,elinize sağlık...
    istanbul avrupa yakası'dan selamlar...

hill_all ve derya.yildirim bunu beğendi.
  10. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel bir festival olmuş.Tebrik ediyorum ;)

hill_all, İlker Gök ve derya.yildirim bunu beğendi.
  11. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    17 Mayıs 2008 Cumartesi

Gece 12’de Pedal Sesi Ekibi olarak Ankara’dan bindiğimiz otobüsümüz sabah 8’de İzmir’e vardı. Bir gün önceden giden Erkut ile Erhan’ı arıyorum gelip bizi karşılamaları için. Ancak gece nasıl yoruldularsa telefonu duymuyorlar. Olaya Ebit’ten arkadaşlar el atıyor ve bizi karşılamaya geliyorlar.

Ege Üniversitesi kampüsünde bizim için ayrılan yere varıyoruz.

Sabah kahvaltısı ve çaylar hazır. Arkadaşlarla tanışıp, üzerimizi giyindikten sonra kahvaltıya oturuyoruz.

Az kaldı tura çıkmaya haydi hatıra fotosu zamanı.

Öznur “Aaa Kevser hani bacağın!” diyince anında pozisyon değiştiriyorum.

Yolda ekibi toparlamak için arada sırada dursak da ilk uzun soluklu molayı Sütçüler’de veriyoruz. Burada yediğimiz eriklerin tadını unutmak mümkün değil.

Görev adamı İso trenle gelmeyi tercih ettiği için bizden daha geç varıyor İzmir’e. Her zamanki gibi “bu turda ben de varım” diyerek Sütçüler’de bize yetişiyor.

Molamız iki dut ağacı yanına denk gelince midelerimiz bayram ediyor.

Bu arada gözüne sinek kaçan Batu için ambulans çağırıldı. Böcek göz kapağının arka tarafında riskli olabileceği düşüncesiyle ona müdahale yapılırken biz de gölgede dinlenmeye çalışıyoruz.

Güneşe henüz alışamayan bedenlerimiz İzmir’de resmen kavruldu. Sürekli güneş kremi sürüp, başımıza sular döküyor, bulduğumuz minnacık gölgelerin altına da kaçıyoruz ama nedense bir türlü hararetimiz geçmiyor.

Nihayet akşama doğru Ahmetli’ye varıyoruz. İşte kamp alanımız.

Akşam yemeğinden sonra masalarda muhabbet başlıyor.

Yediğimizi de frizbi oynayarak yakıyoruz. Araba teybinde çalan şarkılar eşliğinde efeler gibi oynuyoruz daha doğrusu oynamaya çalışıyoruz. Egeliler oturuyor Ankaralılar şaklabanlık yapıyor bu nasıl iş arkadaşım!

Yol yorgunu olduğum için fazla dayanamıyor ve 22.30 gibi yatıyorum sabah erken kalkıp pedallıyacağız düşüncesiyle. Bizim Öznur’u da güneş çarpmış. Hem ateşi var hem üşüyor. Biz çadırlarımıza çekiliyoruz. Diğer arkadaşlar eğleneceklerini söylüyor. Eğlencenin ses düzeyi gittikçe artıyor. Matımda dönmeye başlıyorum. Sonranda çalan İbrahim Tatlıses şarkıları, halay çekenler, şarkı söyleyenler, darbuka çalanlar diye ortalık şenlenince benim uyku yalan oluyor. Gece 2’yi buluyor uyumam…

12. maxicef

maxicef Kıdemli Üye

Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
    Seviye:
    çok eğlenceli olmuş gerçekten :) ayaklarınıza sağlık izlemesi çok zevkli yaşaması nası olurdu acaba :) tebrik ederim...

derya.yildirim bunu beğendi.
  13. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,
    İlk günün fotoğraflarını bende sizlerle paylaşayım bakayım.
    20 saatlik yolculuk ile başladım bu maceraya. Erzincan'dan çıkışta ilk moladayız.

16.05.2008
    Sabah 8 gibi iniyorum otobüsten İzmir Otobüs Terminalinde. Diğe arkadaşlar çoktan gelmişler bile. Adana'dan Orhan ve Enes, Ankara'dan Erkut,Erhan ve Murat ve birde Trakya Üniversitesinden 3 arkadaş. Biraz bekledikten sonra EBİT'ten arkadaşlar bizleri almaya geliyorlar. İstikamet Ege Üniversitesi. Biraz soluklanıp çaylarımızı yudumladıktan sonra. Kortej öncesinde çadırlarımızı kurmak için kamp alanına gidiyoruz ve çadırarımızı kurup korteje geçiyoruz. Su savaşları nedeni ile fotoğraf makineleri yanımızda değil onun için foto yok. Sonrasında izlediğimiz dans guruplarının ardından kamp alanına döndük ve yemek çalışmaları başladı.
    Gönüllü arkadaşlar karnımızı doyurmamız için karınca gibi çalışıyorlar. Ellerine sağlık hepsinin.
    Çadırım, bisikletim ve yemek yeme alanı. :)
    Evettt bu çocuğu tanımayan yoktur. Bikaç kişiyi peşinden koşturan, ağzı pis mi pis(küfürbaz) bir çocuk.
    Powerade şişesini bize doğru fırlatmaya çalışırken.
    Akşam oldu artık, yarını iple çekiyoruz. Diğer arkadaşlarımızda bize katılacak. Gecemiz harika geçiyor. Projektör eşliğinde bikaç Downhill videosu ve bisikletli bir film izliyoruz. Teknolojik kamp bildiğiniz üzre.
    Katılımcılardan portreler....
    Bu Ankara'dan Murat, namı diğer Turat... .heh
    Çukurova Üniversitesi Adana'dan Aydın Nazilli'li Orhan,
    Ankara Bilkant'lı Erkut,
    Ankara Gazi'den Erhan, yani Eran,
    Çukurova Üniversitesi Adana'dan Ordu'lu Enes,
    İzmir'den Levent Abi ve Atilla Abi,
    Akşam sinemamızın küçük misafirleri biraz izleyip gittiler.
    Bugünlük bu kadar. Öncelikle EBİT üyesi görevli arkadaşlara ve organizasyona katılan tüm arkadaşlara çok çok teşekkürler. Sonrasında ise Sponsor firmamız Powerade, Bianchi, Motis Bisiklet, Ahmetli Belediyesi ve Ege Üniversitesine sonsuz teşekkürler.
    Sevgi ve Saygılarımla...

14. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    17.05.2008

Merhaba Arkadaşlar,
    İkinci günün fotoğrafları ile birlikteyiz. Sabahın ilk ışıkları arkadaşlar yeni yeni uyanıyorlar. Ankara ve Antalya grubu bugün aramıza katılacak.

Çadırlarımız toplamaya koyuluyoruz. Hava yine çok sıcak.

Yeni uyanan arkadaşlar,

Çadırları topladıktan sonra kahvaltının hazırlık aşamasında dönüş için biletimizi almak için Enes ben ve Ozan otobüs yazıhanelerine gidiyoruz. Döndüğümüzde herkes kahvaltısını yapmaya başlamış ve Ankara grubuda gelmişti.
    Kahvaltının ardından eşyalarımızı kamyonete yüklüyoruz.

Yola çıkıyoruz nihayetinde. İlk mola, alışveriş için Kipa'ya uğruyoruz. Su takviyesi ve çikolata takviyesi yapıyoruz.
    İkinci mola ise WC için bir petrol istasyonu.

Belkahve geçidini yavaş yavaş tırmanmaya başladık.

Belkahve rampasında bir dinlenme molası. Sıcaktan yanan arkadaşaların serinleme görüntüleri.

Zirve mutluluğu. Çok zorlu olmasa da terletmeye yetiyor.

Arkadaşlar ile muhabbet ede ede yola devam ediyoruz. Bir süre sonra lastiğim patlıyor ve kankam Serkan ile kısa sürede tamir ediyoruz. Grup Sütçüler kasabasında mola vermişler. Çok geçmeden yetişiyoruz.
    Bunlarda Sütçüler'li çocuklar.

Sütçüler'den sonra düz yolda ilerliyoruz. Ortalamamız 20 ila 25 arasında değişiyor.

Manisa il sınırına geliyoruz. Eskortlarımız devir teslim yapıyor.

Burada sadece bisikletim olduğuna aldanmayın. Bisiklet ordusu hemen arkamda.

Yine bir mola. Bu defa Dut ağacına hücum ediyoruz. Taze taze dutları dalından yerken, dinleniyoruzda tabi.
    Gideceğimiz yol aşağıda ki gibi bir iniş bir çıkış.

Grup gölgeye geçmiş dinleniyor.

Murat, Kevser ve Derya...

Ahmetli'de ki kampa alanımıza varıyoruz. Herkes çadır kumak için yer seçtikten sonra kefy yapma zamanı geliyor. Bazıları salıncakta vakit geçirirken bazıları da ortalıkta dolaşıyor.

Demir atlarımız dinlenmeye çekilmişler. Düştükleri yerde kalmışlar.

Çadırlarımız yan yana kurduk. Çok güzel bir kamp alanı. Yanıbaşımızda küçük bir dere akıyor.

Murat kardeşim salıncakta bana böyle poz veriyor.

Arkadaşlar eğlenmeye devam ediyorlar. Bende onların fotoğrafını çekerek eğleniyorum.

Dere kenarına kurulmuş çadırlar. Şu güzelliğe bakarmısınız? Doğa ile iç içe...

Son karemizde akşam yemeğinde. Ardından fotoğraf çekmeye fırsatım olmadı. Biraz hareketli bir gece geçirdik.

Sevgiler...

15. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    ben sözde ege üniv. sinde okuyomda nasıl okuyom bende bilmiyom. abilerimiz hep dedi nasıl kaçırdın sen bu turu nasıl haberin olmaz onu yaptıkda bunu yaptık da ofofofof dedik. birde bu fotorafları görünce nasıl kaçırdım ben bu cümbüşü anlamadım harbiden. millet kalkmış teee nerelerden gelmiş biz daha ne zaman olucak onu bile takip etmemişiz yuhh bana valla.

hill_all, derya.yildirim ve Levent Temiz bunu beğendi.
  16. bisikletcanavari

Seviye:

Çevreci tiryaki [​IMG]

Görev adamı iş başında [​IMG]

Yorumsuz 2

Bir dahakine kalın lastiklerimi de getirecem [​IMG]

Akşamleyin eminim herkes kendince çok eğlenmiştir.Ben uzun zamandan beri böyle güldüğümü hatırlamıyorum....

17. bisikletcanavari

Seviye:
    Serkan abi yarışmacı arkadaşlara başarılar dileyerek, Las vegas kumarhanelerindeki insanlar gibi poz verir. :D

O günün bombalarından ıslatma salgını tam olarak kimin başının altından çıktı ve nasıl ateşlendi bilmiyorum ama kamerama takılan ilk kurban Ebit elemanlarından Hilal :)

İş yavaş yavaş çığırından çıkar... :)

Görev basittir.Bir kaç kişi derenin içerisinde hazır ve nazır bekler.Bir grup gezici ekip etraftan kurban belirler ve karga tulum dereye getirir.Dere içerisindeki ekip elleri ile kurbanı ıslatmaya başlar.Bi süre sonra bu yetmez gezici ekibin elindeki kurbanı serin suya tamamen batırırlar :D:D:D

Karşı koymak pek bişey ifade etmez.Bi süre sonra karşı koyamayacağınızı anlar ve kendinizi bırakırsınız.Ama Cerem'in hiç öyle bir niyeti yok :)

Cerem'den karşı atak :)

Savaş alanının genel görünümü...

Az önce ynınızdaki elemanı kurban olarak seçip yaka paça götürürken siz ''ahahahha'' diye gülerken biraz sonra korban siz olursunuz ve ''Aaaaaa!!'' diye bağırmaya başlarsınız :D

O anın eğlencesini yansıtan en güzel fotoğraf bence.. % adet kahkaha atan kelle görüyorum :D

Veee makinamın şarjı biter :s

Kısaca özetlemek gerekirse.Su savaşından sonra eşyalarımızı toplayıp kamyonete yükledik.Ve yola çıktık.Üstümüz kısa sürede kurudu.Bu aslında hiçte hayra alamet değildi :D Gün sonunda kolum bacağım öyle bir yanmışki Ayın iki yüzüne dönmüştüm.Kolumun bi tarafı kararmış diyer tarafı süt beyazı.Bacaklar desen ayrı :)

O gün akşam sağolsunlar birde İzmir'in gecelerinden ufak bir gezintiye çıktık... Kampa vardığımızda nasıl kendimi çadıra attığımı hatırlamıyorum bile :)

18. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Yahu anca toparlanabildim festival bitti laboratuvar sınavlarım başladı. Hayat mı bu:boese157: !

Festivale katılan arkadaşlarımıza teşekkür etmeyi bile unutmuşum telaştan.

Misafirlerimize katılımlarından ve yaptığımız tüm işkenceler karşısında serinkanlılıklarını korumalarından dolayı:D ,

A. Volkan Muşlu
    Ali Avanaz
    Ali Erol
    Atilla Akagündüz
    Batu ?
    Cerem Cem Aslan
    Çilem Kılıçarslan
    Enes Şensoy
    Erdal Siral
    Erhan Özetçi
    Erkut Yiğit
    Ezgi Sağıroğlu
    Fulya Danacı
    Güldem Ulutürk
    Halim Çal
    İsmail Odabaşıoğlu
    Kevser Önal
    Levent Temiz
    Mani Habibi
    Mesut Dikmetaş
    Murat İlk
    Murat Öztürk
    Orhan Tozun
    Özge Başaran
    Özge Karanak
    Öznur Horozoğlu
    Serdar Keskiner
    Serkan Önhan
    Serkan Taşdelen
    Umut Köse

Adını unuttuğum arkadaşlarım varsa şimdiden özür dilerim. Lütfen ben de oradaydım diye çığlık atın eğer adınızı unuttuysam:eek: .

Festival öncesi çalışmalarda ve festival sırasında var güçleriyle çalışan dostlarıma emeklerine ve bana katlanmalarından dolayı:rolleyes: ;

Bora Köse
    Burcu Doğan
    Can Ateşgüneş
    Genar Batur
    Hilal Selamet
    Kerim Çapkın
    Ozan Baş
    Özgür Güngör
    Özkan Yılmaz
    Serdar Demir
    Sümeyra Dönmez
    Tibet Karakaş
    Tayfun Karabacak

Sponsorlarımıza desteklerinden dolayı;

Ege Üniversitesi
    İzmir Valiliği
    Ahmetli Belediyesi
    İzmir İl Emniyet Müdürlüğü
    Manisa İl Emniyet Müdürlüğü
    İzmir İl Jandarma Komutanlığı
    Manisa İl Jandarma Komutanlığı
    Bianchi
    Motis Bicycle & Outdoor
    Sundu Bisiklet
    Powerade
    Coca-Cola

Teşekkürü bir borç bilirim.

Festival boyunca hiç fotoğraf çekmemiş olduğumu farkettim:( . Sabırsızlıkla sizlerden gelecek fotoğrafları bekliyorum.

Bu arada festival adı altında gerçekleştirdiğimiz "Bisikletçi Telef Operasyonu" başarısızlık ile sonuçlanmış olmakla beraber, gelecek sene daha başarılı bir operasyon yapma planları şimdiden başlamıştır.

19. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yeter bu Ebit; böyle organizasyonlara son vermeli :)
    yoksa kıskançlıktan çatlayacağız burada :D

Şaka bir yana mükemmel bir organizasyon olmuş, devamını bekliyoruz,
    Bizim bölümden nefes almaya vakit bıraksalar, nefesimi tutar yine oraya gelirdim :)

ozgurtex, derya.yildirim ve hill_all bunu beğendi.
  20. bisikletcanavari

Seviye:

Bilin bakalım bu böcük ne içiyor :D

hill_all, derya.yildirim ve Levent Temiz bunu beğendi.