Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1. Düzce Bisiklet Baharı Şenliği Düzenlendi

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.746
  Beğeniler:
  4.561
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  "1. Düzce Bisiklet Baharı Şenliği"Düzce Bisiklet Derneği tarafından bisiklet kullanımının arttırılması amacıyla "1.Düzce Bisiklet Baharı Şenliği" düzenlendi.

  Anıtpark alanında toplanan yaklaşık 400 bisikletçi, bisiklet kullanımına dikkat çekmek amacıyla polis eskortu eşliğinde şehir turu attı. Renkli görüntülerin yaşandığı şenlikte, mehter takımı katılımcılara gösteri sundu.Düzce Bisiklet Derneği Başkanı Nizamettin Ulaş, AA muhabirine, "Bisiklet Baharı" sezonunu açtıklarını belirterek, ilk kez gerçekleştirilen şenliğin her yıl geleneksel olarak kutlanacağını bildirdi.

  Hedeflerinin gençleri bisiklete alıştırmak olduğunu vurgulayan Ulaş,"Karbon salınımı olmayan bir araca binerek, trafiği ciddi anlamda rahatlatıyoruz. Bisiklet, her zaman vücudumuzun hareketli olmasını sağladığı için sağlık açısından da önemlidir. Bu nedenle şehir turu düzenleyerek, bisiklet kullanımını arttırmayı amaçlıyoruz" dedi.


  Şenliğe katılımın yoğun olduğunu ifade eden Ulaş, şunları söyledi:

  "1. Bisiklet Baharı, bizim için bir denemedir. Biz her sene bu sayının daha da üstüne çıkacağımızı tahmin ediyoruz. Düzce, bisiklet kullanımı açısından da Türkiye'de ikinci sırada yer alıyor. Yaylalarıyla, bisiklet yollarıyla düz ve güzel bir şehrimizdir. Trafik yoğunluğunu azaltılması için hep birlikte bisiklet kullanalım." Şenlikte bisikletiyle şehir turu atan Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram da vakit buldukça bisiklete binmeye çalıştığını anlattı. Kentte bisiklet kullanımına uygun düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Bayram, "Hem sağlıklı yaşayalım, hem de çevreyi kirletmeyelim, bu şekilde bisiklete binerek, hepimiz rahat bir şekilde yaşayalım. Hollanda'da kişi başına 1.5 bisiklet düşüyor. Birçok insan bisiklete binerek, seyahat ediyor. Ancak tabi şehir düzenlemeleri de ona göre yapılmış. Bizim hem Türkiye genelinde hem de Düzce'de bu eksikliğimiz var. İnşallah biz de o seviyeye hep birlikte ulaşırız" şeklinde konuştu. Şenliğe, Düzce Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer Faruk Şiran, siyasi parti temsilcileri, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  6 Mayıs 2012