Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1 Dakikanı Ayırır Mısın ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Turgay Ak tarafından paylaşıldı.

1. Turgay Ak

Turgay Ak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle bu tarz bir konuyu tekrar açtığım için herkesten özür diliyorum, daha önce de bisiklet tavsiyeleri istemiştim ama istediğim cevabı alamadığımdan konuyu yineliyorum.

Öğrenciyim ve şu an bisiklet almak için Sabah 7 Akşam 10 çalışıyorum, Sadece bisiklet alabilmek için. İstediğim ; paramın tam karşılığı olması, çünkü patronların, ustaların sergiledikleri kötü davranışlara katlanıyorum, Pazar günleri hariç her gün full time çalışıyorum evde sadece uyumak için durabiliyorum ve üstelik henüz alacağım para da belli değil ama 500 alırım diye tahmin ediyorum, 2 ay çalışacağım ve bisiklete verecek 1000 TL civarı param olacak, belki daha fazla belki daha az, ama bu civarlarda,

Sizden yardımcı olmanızı istediğim şey ; 2.el Bisiklet arıyorum ama bir türlü istediğim gibi birşey bulamadım ve bütçeme uygun olan bşy yok,
    Bisiklette olmasını istediğim özellikler, Hidrolik Disk Fren ve birazcık da olsa görsellik, sade bir bisiklet istemiyorum, yazıları Whistle'ın 2011 kadroları gibi, teker jant fln Kron'ların 2011 modelleri gibi, yani görsel bakımdan da üstün bşy istiyorum,

Sizden İsteğim şudur ki, 2.el bir bisiklet şehrinizde ya da internette farketmez, anlatabildiğim kadarıyla istediğim bir bisiklet bulabilirseniz beni haberdar etmeniz,

Telefon Numaram : 0507 2 555 444
    Facebook Adresim : http://www.facebook.com/turgay.ak.26
    Bu forumdan özel mesaj da atabilirsiniz.

2.el olması şart değil , 0 da olabilir yeter ki bütçeme uygun güzel bşy olsun,
    Eğer aklınızda istediğim gibi bir bisiklet var ise onu da önerebilirsiniz , 1500 TL'ye kadar almaya çalışacağım.

Çok Teşekkür Ediyorum..

(Konunun Daha Fazla Kişi Tarafından Görüntülenmesi İçin Günde 1 kere Konu Güncel Tarzında Mesajlar Atacağım Ama Sorun Olmaz Umarım)

Deniz Onur SARIOĞLU bunu beğendi.
  2. adilcan adısanoğlu

adilcan adısanoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kron xc1000-xc500 güzel GÜZEL KIZLAR :D bnm tercihim xc500

3. Samet Demirtaş

Samet Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    bende turgay kardeşimle aynı şeyleri istiyorum ama xc leri sırf disk fren değil diye almıyorum nedense disk seviyorum abi ben :)

4. adilcan adısanoğlu

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Turgay Ak bunu beğendi.
  5. Samet Demirtaş

Seviye:
    bence arkadaş bunu istemez görsellik istiyor adam :D

6. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hidrolik disk frenli olarak isteğinizi karşılayacak bisiklet sanırım "Sedona 741". 650 $ fiyatı var buda TL ile 1100'e falan denk geliyor. 1000 TL nakite alırsın.

Turgay Ak bunu beğendi.
  7. Turgay Ak

Seviye:
    Bu bisikleti paramı tamamlayınca almayı düşünüyorum ben, ta ki yeni bir tavsiye ya da 2.el çıkana kadar bu bisiklette kararlıyım :
    http://www.bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=23513

İkimizin de istediği gibi :)

8. Samet Demirtaş

Seviye:
    bu bisiklet gerçekten kaliteli ve sağlammı ? herkes bunu öneriyor.

9. Samet Demirtaş

Seviye:
    bence biz kardeşiz :) yemin ederim sabahtan beri aynı şeyi ben düşünüyorum biraz para biriktiriyimde bunu alıyım diye :)

10. Turgay Ak

Seviye:
    :) Aslında benim demek istediğim şey şu :

2-3 gün önce 2.el bir bisiklet buldum gittim baktım, adam yarışlara falan katılmış dereceleri olduğunu söylüyor, bisiklet üzerindeki neredeyse tüm parçalar XTR titanyum sele borusu, maşa desen gidondan kilitlemeli, pedallar SPD.
    Evlenecekmiş o yüzden Satıyor bisikletini, ama bisiklette şöyle bir sorun var :

Adam Kadroyu Boyamış .

Önceden deniz mavisi Sedona'ymış fakat şu anda düz kırmızıya boyamış bisikletin her tarafını. Benim tedirgin olduğum tek nokta o kadro olayı. Specialized yapmış kadroyu kendi yapıştırmış.
    Ama kadro çok sağlammış, elektrik direği kadar yükseklikten atladığını söylüyor.

Eğer kadrosu boya olmasaydı hiç düşünmeden alacaktım, ama aslında adamla anlaştık o bisikleti alacağım sanırım, o bana söz verdi senin için bekleticem diye ben de paramı ayarlayınca alıcam diye söz verdim ama bisikletin kadro ve hidrolik disk fren takma yönünden bir sürü masrafı olacak.
    Ama söz verdim, çünkü bisikleti sürmüştüm resmen uçuyor harika bşydi.

Ben o bisikleti alıcam adam 1000 TL'ye bıraktı bana, ama kadrosunu beğenmedim istemeyerek alacağım, olur da almaktan vazgeçme değil de bi aksilik çıkar adam vermek istemez vs, onun için bu konuyu açtım

Ya da ben şunu da sorabilirim : o bisikleti aldığımda reklamcılarda vs kadroyu istediğim gibi görsel bşy, Whistle 2011'lar gibi yapabilir miyim sizce ?

11. Turgay Ak

Seviye:
    (:)

Peki sende de şu sorun var mı, annen ya da baban kendi paran olduğu halde, onların gözünde pahalı olduğu için bu tarz bir bisiklet aldırmayabilirler ? :D

emre evgin ve adilcan adısanoğlu bunu beğendi.
  12. Turgay Ak

Seviye:
    Evet hocam ben de Samet arkadaşımla aynı soruyu soracağım , bisikletten anlayan kime sorsam neredeyse hepsi bu bisikleti bu modeli önerdiler :)

Nedir Bu bisikletin farkı hocam :) ?

13. Samet Demirtaş

Seviye:
    ya babam 31 aralığı bekle dedi işte ayda 80 lira civarında istediğini alıcam dedi.5 ay var daha bende 5 ayda bari para biriktiriyim dedim. 5 ayda biriken parayı her ay taksite yatırcam.yani 80 lira değilde ayda 110 liraya felan dek gelcek daha kaliteli bişey alcam planım bu. ama xc 2000 130 lria istiyor ayda. 110 istese 5 ay sonra şak diye alcam ama olmuyor :)

14. Turgay Ak

Seviye:
    Nakit sorunu bende de olduğu için 2.eli de uygun görüyorum kendime /:

15. Samet Demirtaş

Seviye:
    ne yapcam bilmiyorum.ben en iyisi whistle nıwork 1161 D alıcam.hem görünüş güzel hemde lastikelr kalın ayda 110 lira tam istediğim. başka seçeneğim yok.

16. Turgay Ak

Seviye:
    Dostum sağolasın bu konuyu sürekli son mesajlarda bırakacağız ikimiz :)

Güzel bisiklet fakat Eskişehir'de Bir çok kişide gördüm ben bu bisikleti.

Ben biraz da farklı bşy istiyorum, Salcano Astro 242 SRD alacaktım, sadece 1 günde 17 farklı kişide gördüm aynı bisiklet modelini.

17. Samet Demirtaş

Seviye:
    anlaşılan fark seven birisin.bendede var o ama mecbur alıcaz. açıkcası benim yaşadıgım yerde mtb si olan yok o bakımdan bir ben alıcam havam olcak :p şaka diyorum asıl mesela doğada gezmek.ben mecbur böyle bişey alıcam.sana bisiklet arama konusunda başarılar dilerim.k.bakam fazla yardımcı olamadım.iyi akşamlar saygılarımla.

Turgay Ak bunu beğendi.
  18. ilker KISA

ilker KISA Üye

Seviye:
    bendeki sedona 751 2011i satıcam ben eylül sonuna doğru isteyen varsa iletişime geçebilir özel mesaj ile

19. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    turgay selamlar öncelikle benim cebimde 1000 tl gibi bi para olsaydı kesinlikle salcano ng 255 srd ye bi göz atardım tamam salcano için forumda çokda iyi şeyler yazmıyo belki ama düzgün bir serviste toplandığı zaman bu bisiklet donanım olarakda kadro olarakta işini fazlasıyla görür gibi.

20. adilcan adısanoğlu

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    KRON'U tek geçerim :)