Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1 ay'da gelen kadro kulağı

Konu, 'Kadrolar' kısmında I am the Uptown R. tarafından paylaşıldı.

1. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Araba çarptığı zaman kadro kulağı yamuldu.Ben de Kızıltoprak accell'e gittim.Sağ olsunlar ilgileniyorlar kadro kulağı da yolda.1 hafta tam fuar'a denk geldiği için işlem yapılmadı bekledim.1 hafta daha bekledim.Bugün Manisa Accell'e arayınca kadro kulağınınFransa'dan geldiğini ve 2 haftayı bulacağını söylediler.Sağ olsunlar yardımcı oluyorlar ancak merak ettiğim neredeyse 1 ay kadar bekletmeleri doğru mu? Ya da Audacio 400 kulağı nereden bulurum? Araştırdım ancak ulaşamadım bir şeye

2. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kadro kulağı gibi sürümü olan bir yedek parçanın distribütör stoklarında olmaması ne kadar garipse, parçanın 1 ayda gelmesi de o kadar garip.

Beklemek istemiyorsanız ya bir başka Audacio'nun kadro kulağını kaşla göz arasında yürütmeniz veya Lapierre Türkiye bayilerini teker teker arayıp kontrol etmeniz gerekecek.

Eskişehir'de bulunan Muratoğlu Bisiklet bu tür nadir parçalar konusunda stok tutan bir firma. Arayın derim.

3. I am the Uptown R.

Seviye:
    Süper çok teşekkür ederim.Arayacağım hemen

4. I am the Uptown R.

Seviye:
    Aradım o bisikletçiyi sitemize bakın dediler ancak sitelerinde yoktu bana lazım olan.Benim merak ettiğim; başına benzer bi şey gelen var mı? Yani hadi 1 hafta fuar bunun dışında 3 buçuk hafta kadar bekleyeceğim eğer süre daha da uzamazsa.1 buçuk hafta ve 1 hafta da fuar haftası bekledim.Şimdi de 1 buçuk haftaya maksimum 2 haftaya gelir dediler.Bu süre normal midir hep böyle mi işler?

5. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Fuar var diye 1 hafta bisiklet satmıyorlar mı? Bisiklet piyasası ülkemizde çok sığ. Dağitıcılar bile ellerinde stok tutma gereği pek duymuyorlar. Şirketin mail adresine şikayette bulunabilirsiniz ama ne kadar hassasiyet gösterirler bilinmez. 1 aya yakın bisikletsiz kalmak çok rahatsız edici Bu nedenle mümkünse temini zor olan kadro kulağından yedek bir tane bulundurmalı. Ben öyle yapıyorum. Yarın başka bir model- marka için biz o firma ile çalışmıyoruz yurt dışından kendiniz bulun da denilir.

I am the Uptown R. bunu beğendi.
  6. I am the Uptown R.

Seviye:
    Bu durumda lapierre ye yazmam gerekir sanırım.Öyle mi yapayım ?

caner ünsal bunu beğendi.
  7. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    görseli var mı kadro kulağının sizde?

8. I am the Uptown R.

Seviye:

Kulak bu.lapierre ye mail de attım şimdi.

9. Bora Kıraç

Bora Kıraç Rifa Siempre

Adı:
    Bora Kıraç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dostum sorunun için bir öneri yapamayacağım fakat Kızıltoprak Accell'den müşteri odaklı bir yaklaşım beklememeni tavsiye ediyorum. Ben de yol bisikletimi oradan almıştım, servise gittiğimdeki tutumları ve yaklaşımları nedeniyle tekrar uğramadım bile. Mahalle bisikletçisinden hallice bir hali var ne yazık ki bu arkadaşların.

Morningstar ve I am the Uptown R. bunu beğendi.
  10. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yurtdışı firmayla yazışma ile ilgili bir anımı paylaşmadan edemeyeceğim:

Caran d'Ache marka Fixpencil 22 adlı kurşunkalemi kullanıyorum. Şu anda piyasada en fazla 70 liraya falan satılıyor olmalı. Hani 2mm uç takılan, arka kapağının içindeki küçük kalemtraş ile ucu açılan kalemlerden, gözünüzde canlansın diye fotoğrafını da ekliyorum.

22.jpg

Arka kapak biraz gevşek gibi duruyor, sanki 50-100 seferde düşecekmiş gibi. Bugüne kadar kaybetmedim o da ayrı :)

Şirketin İsviçre'deki merkezine bir mail yazdım ve düşüncemi anlatıp kapağı Türkiye'de nasıl bulabileceğimi sordum, bayinin tek satmadığını da ekledim tabii. Aynı gün cevap geldi: "O kapakları tek olarak bulamazsınız, ama adresinizi gönderirseniz biz size kargolarız." Standart bir Türk olarak "Hadi canım sende" dedim kendi kendime ama peşin teşekkürlerimi de ifade ederek adresimi verdim.

Aradan 10 gün kadar süre geçti, postacı elinde A5 boyutlarında bir zarfla geldi. Açtım ki içinde ıslak imzalı bir yazı ve 5 tane kapak!! İkisi siyah ve diğer üçü farklı renklerde. Bilenler vardır belki, bu kalemlerin gövdeleri ve kapakları renk renktir.

Tekrar hatırlatmak gereği duyuyorum, Türkiye'deki dağıtıcıdan 100liranın altında bir fiyatla alabileceğim kalem için adamlar bana İsviçre'den 5 tane kapak gönderdiler, bedelsiz, bir de ıslak imzalı not eşliğinde. Başka sözüm yoktur.

11. I am the Uptown R.

Seviye:
    Bir vites ayarını 20 dakika uğraşıp da iyice mahveden bi yer oldukları için benim de umudum yok ne yazık ki

12. I am the Uptown R.

Seviye:
    Şaşkınım şu anda.Bakalım lapierre ne yapacak.Yazdım kendilerine açıkça ayar olduğumu bu durum söyledim.Yardımcı olurlar umarım.Accell benim için bitmiştir artık o ayrı mesele

13. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    soshanger.com buraya bakabilirsin. Hiçbiryerde bulamadığım kulağı burada bulmuştum. Gerçi onun d ulaşması en erken 10-15 günü bulur.

14. I am the Uptown R.

Seviye:
    Bi bakayım.Sırf pislik olsun diye alabilirim bile buradan.En azından biri çıkıp da fuar var is yapamıyoruz demez.