Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1 ay sonunda son kararım Scott 2013 Aspect 640 Bisiklet alacağım düşünceniz ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Başar Kulaç tarafından paylaşıldı.

1. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Scott 2013 Aspect 640 Bisiklet

Arkadaşlar uzun bir zamandır dağ bisikleti araştırıyorum ama sonunda bu bisiklete karar verdim düşüncenizi merak ediyorum kullanan arakdaşlar var mı ? Edoğanlar bisiklet de 1425tl geliyor havale ile ..Bursa da aydın bisikletde 1850tl den 1600 düşmüşdü.Erdoğanlar bisikletden alacağım.Antalya da yaşıyorum.Bu siteden alış veriş yapan oldu mu ?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Erdoğanlar bisiklet gayet güvenilir bir sitedir, yıllardır oradan alışveriş ediyorum, hiç bir sorun ile karşılaşamadım. 2012 scale kullanmış birisi olarak bir daha SCOTT'mu töğbe, kesinlikle SCOTT aldığı parayı hakeden bir marka değil düşüncesindeyim, iyi şanslar dilerim ama biraz daha düşünmedi öneririm, scott iyidir, kalitelidir, çok süperdir, sözlerine bakma, bence SCOTT pişmanlıktır, türkiyede verdiğin paranın hakkını veren bir bisiklet markası değil, tabi bu söylediklerim görecelidir. Tartışma konusu çıkarmayın.

3. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ali kafayı yiyeceğim ne alayım ..Bu arada ne tür sorunalr yaşadın onuda açıklarsan sevinirim.1 aydır kafayı sıyırmak üzereyim sedonaya mı yönelsem ? Birde rock rider 8.1 var onuda çok düşündüm 1600tl

Birde Focus Blackhils 2013 Gri gördüm bunuda beğenmiştim aynı fiyarlarda

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Vites sorunları, fren sorunları, jant sorunları, lastik sorunları...vs. Belki bana öyle denk geldi ama kötü bir deneyimdi. SCOTT aldığı paranın hakkını veremez, çok üst sevileri hariç, Tabi bu söylediklerim görecelidir, herkese göre değişebilir ama keşke SCOTT almasaydım dedirtti bana verdiğim paraya değmedi boşa para verdim ama olan oldu, Ben yabancı marka bisikletlere karşıyım çok fazla para veriliyor türkiyede, yüksek kar marjları ile ürün satılıyor yazık. Yerli malı alınsa en kralından alırsın bisikleti ben öyle yaptım ve daha önce almadığım için pişmanlık duyuyurum. Bence SCOTT alırken bir kaç kez düşün ve farklı markalara yönel, sedona bir alternatif. Söylediklerime katılmayan arkadaşlar alıntı yaparak tartışma konusu çıkarmasınlar lütfen.

5. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    antalyadaysan bıke house a gitsene.başka modeller bulursun belki.

6. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ayrıca aspect in en kralını alıcağına en kötü scale serisi al derim.bi göz at bıke house a

7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Erdoğanlar'ın forumda konusu var. Açıp okursan, nasıl bir firmayla muhattap olacağını görebilirsin.

8. İbrahim GÜVEN

İbrahim GÜVEN Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bende iki hafta önce Erdoğanlar bisikletten alışveriş yaptım çok düzgün,saygılı,yardımsever insanlar.Halk deyimiyle gerçek esnaf hiç şüpheniz olmasın

9. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kardeşim bisiklet bulamıyorum ki 1400-1500 arası bisiklet alacağım ama satıcılarada güvenemiyorum .Mesela biryere gittim bursada deli gibi scott önerdi.Sedona alayım dediim ondan vazgeçtim ..Bisiklet bulmakda zor ..Konuları araştırıyorum ama birşeyde bulamıyorum fazla.Dağ bisikleti istiyorum beni yolda bıraksın istemiyorum.

10. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  11. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sana dediğim yere gitsene orda istediğin scot specilizead merida sedona illede biri denk gelir.görerek al diye söyledim ben.
    1500 liralık bisiklet yolda zaten bırakmaz seni korkmana gerek yok..
    focus kullanıcısını biraz zor bulursun cube gibi az satan modeller arasında.çok iyi bir markadır ama

12. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Not aldım salı günü gideceğim .

13. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    o bisiklet yerine rockrider 8.1 alın daha iyi

10 bin lirayı geçkin alışverişim oldu erdoğanlar bisikletten daha bir şikayetim olmadı 1 liralık dahi şey alsam onu gönderirken dahi mırım kırım dahi etmediler ilk alışverişimdede aynı ilgi alakaydı son alışverişim dede hiç bir fark olmadı,

14. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=111014

Yeterli olur sanırım.

15. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  16. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Scott iyi markadir, kesinlikle tavsiye ederim. Bozulma konusuna gelince.... Üzerindeki Malzemeler sedonada da var Focusda da var, hemen hemen bu fiyat sinifinda her bisiklet de var, simdi ötekiler baska marka diye bozulmuyorda scott da olunca bozuluyormu? Hayir, sadece sans meselesi bu, iyi de cikar kötü de, eger aldiginiz bisikletci ayarlari tam dogru dürüst yaparsa kolay kolay bir sey olmaz. Ileri de üzerindeki malzemeleri XT, RS/Fox vs. vs. ile yükseltirsen kaliteli bir bisiklete sahip ola bilirsin. Arkadaslarin dedikleri gibi daha iyileri illaki vardir ama senin hosuna gideni alirsan ileri de neden onu almadim diye pisaman olmasin.

17. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Scott sağlam bir bisiklet. Arkadaşımın 2. Scott'ı ilkini kullandım bir tur esnasında ve gerçekten güvenli. Ama benim Scott konusunda sahibi olmadan değerlendirebileceğim konu fiyatı. Aynı fiyata daha üst donanımlı markalar bulabiliyorsunuz. Misal kendi kullandığım Merida. Ya da bazen kampanya ile Cube Giant Corratec ya da Cannondale gibi markalarda fiyat performans oranı yükseliyor.
    Bu yazdığımı genel olarak yazıyorum. Peşinen söyleyeyim sizin alacağınız bisikletin aynı donanımlısını inceleyerek yazmıyorum. 2 sene önce aldığım ve buraya da gerek konu açarak gerek yüzlerce konu okuyarak edindiğim izlenimi yazıyorum ki üstte yazan bir arkadaş ta fiyatını haketme konusunda şüpheli olduğunu yazmış.
    Maddiyatı bir kenara koyarsak güzel ve sağlam bir bisiklet. Ama fiyat performans karşılaştırması size kalmış.
    Not: Bu arada sedona kron ya da salcano modellerini değerlendirmeye almamış değilim.ya da geotech i. Elbette onlarda da yabancı üretim olan parçalar olsa da Tümüyle ithal olan ve sağlam olduklarını bildiğim/duyduğum markaları yazdım. Yoksa sedona 711 ile Avrupa turu yapan ve bunu günde 5 avroya maleden bir arkadaşın hikayesi forumda :)

18. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Her marka çoğu zaman bisikletin sadece kadrosunu olursa gidonunu falan bisikletin dış iskeletini imalat eder, geri kalan donanımları shinamo'dan sram'dan RS'dan Fox'dan ordan burdan toplar. Bu yüzden bisikletin markası donanım hatalarını taşımamalı diye düşünüyorum. Marka diyince benim aklıma servis imkanı ve kadro geliyor şahsen.. Scott'un da bu konularda şikayet aldığına pek rastlamadım ben forumda.

Ben de bisikleti internetten almadan önce gidip bi gözünüzle görüp üstüne binmeniz taraftarıyım. Şahsen ben modeli falan herşeyi belirleyip bisikletçiye almaya gittiğimde gözüme bambaşka bir bisiklet çarptı ve onu aldım :)

19. Başar Kulaç

Başar Kulaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Salı günü gidip antalya daki bisikletçilere bakacağım.En azondan kafamda bir şekil oluşsun..Scott aspect 640 gözümle bursa da görmüştüm oldukça güzel geldi gözüme fakat fiyatı oldukça pahalı ..