Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1.99 cm boy için cyclocross kadro boyu önerisi

Konu, 'Cyclocross' kısmında erphan tarafından paylaşıldı.

1. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar :) başlıkta da yazdığım üzere 1.99 cm boyunda olan çocukluk arkadaşım için bisiklet araştırıyorum. hem vakti, hem de bilgisi olmadığı için benden rica etti. sizce hangi kadro boyu uygun olur ve nasıl, nereden buluruz? bütçesi max. 2000 TL. cevaplarınız için hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    En az 60 cm kadro boyu ve yukarısı yani 24 inç ve yukarısı kadro boyu anca yeterli gelir ben 195 cm boyundayım 22.5 inç 57 cm anca kurtarıyor gibi valla işi zor kolay gelsin.....Bir de cyclocross istiyor vay babam vayyy.....

3. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bir de cyclocross istiyor vay babam vayyy..... derken, ne demek istediğinizi anlayamadım?. aslında bisiklet türü konusunda kafasında belli bir şey yok. sadece hafif, vitesli bir şey olsun yeter diye düşünüyor:) ben de bu türü önermiştim kendisine. zira 110 kg. civarında olduğu için yol bisikleti uygun olmaz diye düşündüm. ama bu boyda biri için hibrid modeller daha uygun olur diyorsanız araştırmamı genişletebilirim tabii :)

4. Anıl Güngör

Anıl Güngör Yeni Üye

Seviye:
    2000 liraya alabileleceği tek cyclocross salcano'nun bisikleti olur, Türkiye'de 2. el piyasası olmadığı için 2. el alma şansı çok az. o yüzden hibrit bisikletlere bakması daha mantıklı olur zira cyclocross için seçeneği olmayacak.

5. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Salcano'dan başka bir seçenek gözükmüyor. Salcanonunda Cyclecross'ta 59 kadrosu mevcut ama nerde bulabilirsiniz sorun o.
    Kadıköy Velespit'e sorabilirsiniz. CYC02 vardı ellerinde :)

6. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Vay babam vay ın açılımı işiniz çok zor ama imkansız değil gibisinden esprili bir yaklaşım idi....Yerli firmalar da arkadaşınızın boyuna göre kadro bulmanız imkansıza yakın ama yabancı markalarda misal Trek ,Scoot v.b özellikle Trek markasında 25 inç yani 63.5 cm kadro bisikletler var kolay gelsin.....

7. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar öncelikle hepinize verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim, sağ olunuz...Trek in bu bahsettiğiniz boydaki bisikletleri, hangi tür olanlarda vardır?(yol, hibrid, cyclocross...) sıfır mı almalıyız? ki bu bütçeyi epey geçer diye düşünüyorum, yoksa 2. el mi bakmalıyız? ki bu boy kadroyu bulmak oldukça zor olur. sıfır almak isterse( belki bütçesini artırması konusunda fikrini değiştirebilirim) yurt dışından mı almalıyız? mağlum, Türkiye'de bu boyda olup bisiklet süren kişi sayısı az olacağından, belki de satışı yoktur ülkemizde.

8. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Benim sizin arkadaşınıza önereceğim bisiklet trek ds 8.2 hibrit modeli alın pişman olmazsınız tabiki kadro boyu 25 inç olacak kesinlikle derseniz ki arkadaşın parası bol trek ds 8.3-8.4-8.5 olabilir ...Hem şehirli hem de kır orman devam eder tadından yenmez .....

9. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Eğer yol bisikleti düşünürseniz Decathlon (Mersin)'de 60 ve 63 beden Triban 3'ler gördüm bugün bilginiz olsun. Diğer illerde var mıdır bilmiyorum.

10. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkür ederim :) ben de az önce 63 kadro triban 500 ü inceledim. sanırım tercihimiz bu yönde olacak. hoşça kalınız...