Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1.98 boya yol bisikleti :)

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Umut Yayla tarafından paylaşıldı.

1. Umut Yayla

Umut Yayla Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ilerleyen zamanlarda yol bisikleti almayı düşünüyorum ancak boyum bir hayli uzun olduğu için dağ bisikletini alırken olduğu gibi kadro boyu problemi yaşıyorum bacak boyuma göre 64 cm lik bir kadro kullanmam gerekiyormuş türkiyede bu büyüklükte bir kadro bulabilirmiyim acaba?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bence yabancı sitelere bakın. bir üye daha vardı sizin gibi uzun boylu
    o dışarıdan almıştı

Umut Yayla bunu beğendi.
  3. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trek marka bisikletlerin bizim gibi uzun boylular için yaptığı 25 inç kadrolar var .....Ben 195 cm boyundayım Avustralyadan şipariş verdim Türkiye de yok mu var ama Trek marka biraz tuzlu ülkemizde 1500-3000 tl ( Şehir tur bisikletleri için konuşuyorum ) bisiklet yurtdışında 700-1800 tl şimdi diyeceksiniz ki Abi Türkiye ye girerken bisikletin vergisini ne yapacaksın yurtdışından giriş yapan birinin bir bisiklet getirme hakkı var vergisiz bende ondan yararlanacağım.....Aslında ülkemizdeki vergi sistemi yanlış bisiklet v.b ürünlere vergi muafiyeti getirseler hem genç nesillerin bisikletle sağlıklı vücud gelişimini sağlamış olurlar sadece sağlık açısından bakmamak lazım yazabileceğim daha çok faydaları olur uzatmamak için yazmıyorum...

Cem Coşkun, Umut Yayla ve Oğuzhan Y. bunu beğendi.
  4. Umut Yayla

Umut Yayla Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Sayın Ertunga Yurtdışından getirttiğiniz bisikletle Türkiye'deki fiyat arasında ne kadar fark vardı bilgilendirebilir misiniz?

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    En az 600 TL fark var trek 7.1 modeli burda 1475 tl......yurtdışı 800 tl nerdeyse iki bisiklet parası....Şu adresteki bisiklet fiyatlarına bakın fiyatlar Avustralya doları üstünden kafayı üşütür insan...buyrun http://www.bikeexchange.com.au/

Umut Yayla bunu beğendi.
  6. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aaa benim konum gelmiş :).
    Merhabalar Umut. Benim de boyum 1.98.
    İnternetteki tabloları çok dikkate alma. Şu siteye ölçülerini girerek gerçekte hangi boyda kadro kullanman gerektiğini bulabilirsin.
    Benim ölçülerim şu şekilde;
    Bacak boyu: 90 cm
    Trunk (bunun Türkçe karşılığını bilemedim): 70 cm
    Ön kol: 40 cm
    Kol: 76 cm
    Üst Bacak: 67 cm
    Alt Bacak: 63 cm
    Sternal Notch (bu da): 165 cm
    Boy: 198 cm

Benim şehir/tur bisikletim 22.5"(58cm)'lik bir Trek FX7.5.
    Yol bisikletim de 61cm'lik bir Felt. İkisinden de gayet memnunum.

Türkiye'de bulabilir misin?
    Trek (şehir/tur bisikleti)'i Türkiye'den aldım ama gelmesini yaklaşık 3-4 ay bekledim.
    Felt'i ise, dolaylı olarak, İngiliz bir arkadaştan ikinci el olarak aldım.
    Türkiye'de boyuna uygun yol kadrosu elbette bulabilirsin ama herkes gibi dükkana gidip "bunu alıyorum" deyip çıkma şansın yok :).
    Çok satılan kadro boyları olmadıkları için distribütörler bu boyları getirmiyorlar. Bu yüzden özel sipariş ile geliyor.
    Eğer şanslıysan ve sipariş sezonunu yakalayabilirsen 1-2 ay içinde bisikletine sahip olabilirsin. Yok sipariş için daha var derlerse (genelde senede 2-3 kere sipariş geçiyorlar), o zaman biraz beklemen gerekebilir :).

Umut Yayla ve Cem Coşkun bunu beğendi.
  7. İbrahim GÜVEN

İbrahim GÜVEN Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ertunga Bey,

Bashsettiginiz siteyi inceledim eger yalnis birseyleri karistirmadiysam o site ikinci el mi satış yapıyor?Ya da sıfır satışı var benmi göremedim.

Umut Yayla bunu beğendi.
  8. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İkinci el yok denecek kadar az genelde sıfır fiyatları ikinci el fiyatlarıda çok iyi ülkemiz ile karşılaştırırsanız..

9. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Edip bey ülkemizdeki kadro ölçüleri ile ilgili genelde pek sıkıntı yok parayı bastırdığın sürece istediğin marka model ve kadroda alabiliyorsun adamlarlar iki yada üç günde getirtiyorlar esas sıkıntı çok pahalı oluşu ülkemizdeki ithal bisikletlerin parasal olarak yarı yarıya farkediyor.

10. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bir sürü bisikletçi dolaştım, bana henüz "Tamam abi, parayı ver 2 güne bisiklet elinde" diyen olmadı.
    Her seferinde "Abi siparişi şu zaman vereceğiz, o zamana istiyorsan senin için de sipariş geçelim, öncesinde mümkün değil" diyorlar.

Zaten Trek için de parayı bastırmış olmama rağmen, dediğim gibi, 3-4 ay bekledim :).

Fiyat konusunda haklısınız, Türkiye'de pahalı. Vergileriydi, şusuydu, busuydu derken fiyatlar artıyor haliyle.

11. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Benim demek istediğimde bu zaten para sorunu çözüyor Edip bey....sadece vergi değil bayii karlarıda astronomik yurtdışı 800 tl bir bisiklet ( Trek 7.1 ) örneğin koyalım % 18 vergi artı diğer ufak tefek vergiler yuvarlayalım etti 1000tl artı nakliye 1050 tl ülkemizde satış fiyatı 1475 tl ......