Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1.85 boy 90 kg

Konu, 'BMX' kısmında Ahmet Yazgıcı tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Yazgıcı

Ahmet Yazgıcı Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Yaşım 40, kilo 90 boy 1.85, bmx için hiçbir şartı sağlamıyorum, biliyorum.
    Ama yapacak bişey yok, heves işte.
    Fakat uygun bisikleti nerden ve nasıl bulurum? Türkiyede satılan kadro hep 20 inch. Bütçe sorunum yok. Yol gösterebilecek birisi var mı? Hangi marka ve model?

2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    boşverin bisikleti. ben de bırakıcam. en iyisi yürüyüş hocam. masraf yapmayın.

Umut SÜRÜCÜ ve Ahmet Yazgıcı bunu beğendi.
  3. Ahmet Yazgıcı

Ahmet Yazgıcı Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    hocam yapma yaa! dur bir deneyelim bari, direk kestin attın ha!
    :)

Umut SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ahmet Yazgıcı bunu beğendi.
  5. Ahmet Yazgıcı

Ahmet Yazgıcı Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Murat Bey,

Öncelikle o kadar arayıp bulamadığım bir bisikleti buldunuz teşekkür ederim. Aslında benim 20 inçten kastım üst boru boyu (Top Tube), lastik boyu değil, ama sizin gönderdiğiniz de üst boru aradığım gibi tam boyuma uygun 22.75". Bunu delta bisikleti arayıp sordum, 20" den başka bulamazsınız demişti. Kendi ellerindekinden haberleri mi yok acaba? Yoksa lastik boyu olarak mı anladı sorumu bilmiyorum.

Yanlız bu büyük lastiklerle de hiç bmx e benzemedi ya...

6. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    hevesinizi ölçtüm :) olur sizden bisiklet tutkunu. 20 inç kadro ile başlayın. daha üstünü bulmazsam rahat etmem diye kendinizi baştan rahatsız hissetmeyin. ben sol kolu olmayan ama bisiklete tutkun arkadaşlarla da tanıştım. kurallara ve sınırlara sokuşturmayın kendinizi. bisikletler artık kabaca 3 e ayrılıyor bizim yaşlar için. yol, şehir ve dağ bisikleti olarak. nerede nasıl kullanmak istediğinizi bir netleştirin isterim. öncelikle ağırlıklı olarak asfaltta süreceğim derseniz yol; iki büklüm sürmek istemiyorumderseniz flat bar. toprak ağırlıklı kullanırım derseniz dağ bisikleti; ama şehirde de bineceğim derseniz ön amortisörlü bir şehir bisikleti. 28 inç teker boyu olan şehir bisikletleri ile 29 inç teker boyu olan dağ bisikletlerine bakarak başlayabilirsiniz.

olur sizden olur hem de güzel bir bisiklet tutkunu olur. sevgiler saygılar.

7. Ahmet Yazgıcı

Ahmet Yazgıcı Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Teşekkürler Mehmet bey, aslında benim tutkun olma iddiam hiç yok. Hiç bir şeyde dikiş tutturamayan bir tipim zaten. Dağ bisikletim var, ara ara da kullanıyorum ama pek zevk alamıyorum. (iyi arazi, güzergah, plan, arkadaş grubu vs vs olsa mutlaka daha iyi olurdu). Çocukluktan beri hep heves edip hiç sahip olamadığım BMX'i denemek istiyorum şimdi de.

8. Azat İlhanlı

Azat İlhanlı Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar Ahmet bey, flat yapacaksanız kesinlikle ST - Martin öneririm en iyi flat markalarından biridir. Martin bulamazsanız Odysey olabilir..Bi kere kilonuzdan hiç şüpheniz olmasın sizden daha kilolu adamların videoları var Flat yapan, bu konuda kendinize güvenmenizi öneririm, bu arada bende flatcıyım martin bisikletim var ve çok memnunum martin bisikletlerin sıfırlarını nereden alabileceğinizi bilmiyorum fakat ikinci elde alabilirsiniz, ikinci elleri bile sağlam bisikletlerdir, sahibinden.com gibi sitelerden temin edebilirsin. Bisikleti alma aşamasında biraz zorluk çekebilirsiniz ama aldıktan öğrenilen her hareket size iyiki almışım dedirtcek.. Teşekkürler