1.67 boy için kaç cm yada ınc kadro boyu gerek?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
1.67 Boy için kaç cm yada ınc kadro boyu gerek? Bir sitede yetkili ile sohbet halindeyim ve bana 18" 44 cm kadro boyu dedi. Boyum 167 cm olduğundan 41 cm yada 44 cm kadro boyu bana gidiyor diye düşünmekteyim? Doğru muyum? acaba. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim.

İnternetten alışveriş yapacağım, Denizlide ki bayide istediğim model satılmıyor. BisikletPlus.com ile görüşmekteyim? Sizce nasıldır. Tavsiye edebileceğiniz internet siteleri var mıdır?

Scudo

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Dağ bisikleti alacaksanız sanırım. Alacağınız bisiklet için akakce.com gibi sitelerden de araştırma yapabilirsiniz.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Guleryuz Teşekkürler. Boyumu ve bacak boyumu satıcılara söyledim iki farkı internet sitesi iki farklı cevap geldi :S biri 167 cm ve bacak boyum 72 18" biri 16" 18" size büyük gelir dedi :D şimdi kime güvenmeli.
@Antecurs Teşekkürler. netteenucuz.com 'dan almayı düşünüyorum bilgisi olan var mı?

a.polat

Üye
Tepki
0
@Osman Tuğrul benimde boyunm 1.67 internet sitelerindeki kadro boyu cetvelleri birbinini tutmuyor açıkcası cross tarzı bisiklet düşünüyorsan 44 cm=17 inç (1inç=2.54 cm) uygun olur dağ bisikleti için daha küçük olabilir ama en iyisi deneyip alman

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@a.polat Doğru diyorsunuz fakat bayide alacağım model yok, ve Salcano bu bayiye bu modeli artık vermiyor. Salcanoyu aradım Denizli de bu bayide bu modeli almak istiyorum dedim, bu bayi yıl başında bu modelden hiç almadı o yüzden istesek de veremeyiz. Dedim peki nasıl olacak, kadın bana şaka gibi cevap verdi hepsiburada, bisikletciden vs. sitelerden alın dedi :D Sen koskoca Salcano'sun nasıl böyle birşey diyebilirsin. Türk firması olduğunu illa belli edecekler. Şimdi bunlara kızıp gidip hiç iyi olmayan ghost alacağım param almanlara gitsin diyeceğim :)

Arkadaşlar netteenucuz.com sitesinden almayı düşünüyorum. Acil olarak bir yorumlarınızı alabilir miyim?

OpethiaN

Üye
Tepki
61
İsim
Muharrem
Bisiklet
Salcano
1.70 boyum var 16" ve 18" arasında tercih yapmam gerekti. Arkadaşımda 18" var onu denedim ancak MTB alacağım için rahat olması gerektiğini düşünüp 16" aldım ve çok rahatım. Seleden indiğimde bisikleti yamultmadan yere basabiliyorum yani olası bir kaza durumunda seleden inmem gerekirse sorun yaşamayacağımı test ettim.

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şuan Scott Small boy hibrit dağ bisikleti kullanıyorum (teker: 29er 700x35c), boyum 1.61 endurance veya yol bisikleti almayı düşünüyorum, bir araştırma yaptım genelde 52 kadro boyları oluyor, sizce bu kadro boyu uygun mu?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Taner James Yol bisikleti kadro tablosu hakkında hiçbir bilgim yok fakat, yol bisikletinin anatomisi gereği öne eğilerek kullanacaksınız ve bunu göz önünde bulundurun.