Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1.5 teker tavsıyenız..

Konu, 'Tekerlekler' kısmında zeynep eki tarafından paylaşıldı.

1. zeynep eki

zeynep eki Yeni Üye

Seviye:
    bisikletim resimdeki trek skye modeli..2.0 tekerleri var.1.5 teker taktırsam surerken ne gıbı avantajları ve dezavantajları olur..bılgılendırırmısınız..teşekkurler..

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Zeynep hanım, 2 yerine 1.5 teker takarsanız, bisikletin akışı iyileşecektir ve yolda ilerlemesi kolaylaşacaktır, daha az yorulacaksınız sürerken (sürtünme azaldığından), bisikletin sportifliği artacaktır, bence bisikletten aldığınız zevk artacaktır. Dezavantaj olarak bisikletin (bozuk yollardaki) konforu biraz azalabilir, oluklara dikkat etmeniz ve çukurlara daha dikkatli girmeniz gerekecektir. Araziye girmiyorsanız bence ince bir teker çok daha iyi olacaktır. Ben de senelerce mtb de 1.15 kullanmıştım, arazi dışında kalın teker çok gerekli değil (bel ağrısı vb sağlık sorunu yoksa) .

Bora ve zeynep eki bunu beğendi.
  3. zeynep eki

zeynep eki Yeni Üye

Seviye:
    teşekkur ederim...peki 1.15 taktırmamı tavsıye edermısınız.bu spora yenı basladım..henuz amatorum..bır sıkıntı olurmu...

4. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    düz yolda kullanıyo iseniz bir sorun olmaz.

zeynep eki bunu beğendi.
  5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Düz yol için 1,5 ideal bir seçim olur diye düşünüyorum.

Bora ve zeynep eki bunu beğendi.
  6. Halil öztürkü

Halil öztürkü Üye

Seviye:
    bence durma mesafesinin değişmesi dışında oldukça avantajlı gözüküyor benim mtbdede 2.0 vardı cst 1.5 traveller az dişli düz yol lastiğine geçtim hem hızım hemde bisiletten aldığım zevk arttı artık bisikletim düz yolda çok rahat yol alıyor bence değiştirmeniz gerek eğer araziye çok sık girmiyorsanız tabiki ben çiftini 30 tl ye almıştım oldukça memnum uzum yıllar sorunsuzca erimeden kullanabileceğiniz bir lastik tavsiye ederim saygılarımla.

zeynep eki bunu beğendi.
  7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Rica ederim, bence öncelikle 1.5" , 1.4" ölçülerine alışmanız iyi olur. 1"-1.15 gibi ölçüler oldukça sportif sürüş imkanı sunacaktır ve şehir şartlarında kullanması çok zevklidir ama dikkat gerektirir. Ayrıca test yazısını yazdığım Cst marka lastiklerin dışında genelde bu lastikler oldukça pahalıdır ve cam kesiklerine oldukça hassastırlar. Test yazımı da okumanızı öneririm : http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=222847

zeynep eki bunu beğendi.
  8. zeynep eki

zeynep eki Yeni Üye

Seviye:
    tesekkurler..

Hakan Yazman bunu beğendi.