Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1-2 soru daha :D

Konu, 'Street & DJ' kısmında Hasan Berk tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Berk

Hasan Berk Üye

Seviye:
    Evet bunlarda son merak edip google amcadan bulamadıklarım... Hani 2010 X11'in kadrosundaki fren yerine ne deniyor? soruyorum çünkü fren takma yeri çıkarıp takıla biliyor... 2. sorum şöyle 2010 X11 de bildiğiniz gibi kayar dropout var arka tekeri çıkarmak için mili söküyormuyuz? 3. ve son soruda şöyle table top mu holy roller mi?

2. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Fren yerine pivot deniyor.

Hasan Berk bunu beğendi.
  3. Hasan Berk

Hasan Berk Üye

Seviye:
    Teşekkürler de kadrodaki hidrolik fren bağlama yerine de mi pivot deniyor?

4. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    1.Sanırım ılk sorunda fren pivotundan bahsediyorsun?
    2.Soru ise arka mili derken sanırım QR den bahsedıyorsun ? Çıkarma gereği duyarsan çıkarabılırsın tabiki de QR başını vidalamak zor değil.
    3.Ben hollyroller kullanıyorum gayet memnunum taş gibi lastikler dişleri kolay kolay aşınmıyor ama bende bir tahlihsizlık var nedense ne zaman bisiklete bınsem lastiklerimden biri patlıyor.:D Arkdaşımda table top var nedense lastiğin ham maddesi bana yumuşak gibi geldi çabuk erıyor sankı (bence)table top (kevlar olan modeli) holly roller göre yaklaşık adetinde 220 gr hafif diye bılıyorum tabı tercih senın...

Hasan Berk bunu beğendi.
  5. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hayır fren pivotu olarak geçmıyor,tam anlamadım ama sanırım fren kablosunun bağlandığı yerden bahsediyorsun heralde ? Eğer öyleyse kelepçe ve klips montajı için kablo yuvası olarak geçıyor.

Hasan Berk bunu beğendi.
  6. Gürkan Karataş

Gürkan Karataş Kıdemli Üye

Adı:
    Gürkan Karataş
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    1. freni taktığın yer yani kaliperin ve adaptörün bağlandığı yer pivot, kadronun üzerinde belli aralıklarla yapılan kablonun sabitlendiği yere kablo klavuzu denir.

2. qr yi sökmene gerek yok.

3. holy roller ve table top ikiside çok iyi lastikleri. table top daha yumuşak hamur kullandığı için yeri daha iyi tutuyor, ama daha hızlı aşınıyor. kullanmakta olduğum holy roller lastiklerin 2. senesi olucak halen değişim gerekecek kadar aşınma meydana gelmedi. tutuşuda street için gayet iyi. fakat ıslak zeminde özellikle ıslak toprak, çamur gibi yerlerde holy roller kadar güzel kayan başka bi lastik kullanmadım :D

Hasan Berk bunu beğendi.