Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1-2 hafta müsait olan

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında erkantuc tarafından paylaşıldı.

?

Mtb 2.20 lastik ile asgari 1000 km uzun yol yapılır mı ?

1. Evet

oy sayısı 41
    67,2%
  2. Hayır

oy sayısı 20
    32,8%
  1. erkantuc

erkantuc Kıdemli Üye

Adı:
    Erkan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese merhaba. Yaklaşık 3 haftadır işsizim. Üzülmüyorum, hatta iyiki işten ayrılmışım diye düşünmeden edemiyorum. Çalışırken sürekli bisiklet imi çadırımı alır kendimi dinleyebileceğim mutluluğu arayabileceğim bir bisiklet turu hayal ediyordum. Sonunda artık bir fırsatım var ve bunu değerlendirmek istiyorum. Ayrildiğimin ilk haftası gidip bir bisiklet satın aldım. (Laf aramiza biraz tezcanliyim) salcano ng 650 hd modeli. Biraz pazarlıkları 780 TL ye el sıkıştık. Sonraki 2 hafta uzun tur için malzeme toplamaya geçti. Bolca vaktim var. Keyif yolculuğu yapmayı hedefliyorum. Bu 1 haftada olabilir 1 ay' da. Güzergahım resimdeki gibiydi fakat ilk gün ü kefken gibi değiştirdim. Daha önce böyle bir tür yapmadım. 26 yaşındayım ailem ciddi karşı çıkıyor. Hak veriyorum açıkçası. Tehlikeli çünkü. Beni korkutan sadece konaklama. Çadır olacağı için nasıl olur spontane mi gelişir forumlarda vakit geçirerek öğrenmeye çalışıyorum.
    Kıymetli fikirlerinizi ve Nasihatlerinize ihtiyacım var. Şu kardeşinzei bir yol yordam gösterin.
    Şimdiden yorum yapan herkese teşekkür ederim:) Screenshot_2015-05-28-13-10-41.png

2. canayaz0734

canayaz0734 No Pain -No Gain

Adı:
    Can AYAZ
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Öncelikle hayırlı olsun nedense işten ayrılanların böyle mutlu mesajlarını görünce aklıma "Fight Clup" filmi geliyor...:) Sorunuza istinaden bende bu yaz böyle bir tur planlamaktayım.Vakit olarak sıkıntınız yok ise bisikletinizin tipinin de çok sorun olmayacağı kannatindeyim..Asfalt için uygun bir teker seçimi yapılırsa rahat bir tur olabilir.Malzeme konusunda bisikletle tura çıkmadım ama,motosikletle sayısız kamp yaptım.. :)Malzemelerinizi olabildiğinizçe hafif seçin.Arka sele,çadır,mat,tulum bunlar hafif ve az yer kaplayan olmalı (tabi henüz almadıysanız) Çadır için aşağıda link paylaşıyorum:

Ferrino MTB Tek Kat Çadır - Adrenalin Outdoor, Dalış, Bisiklet, Kayak, Yüzme

Ben F/P açısından başarılı buldum yabancı forumlara baktım gayet şık ,hacim ve kütlesi düşük,

Tabiki ,yedek iç,lastik,alyan takımı yama,ilk yardım malzemeler v.s yanınızda olmalı.....

İyi bir tur geçirmenizi ve aradığınızı bulmanız dileğiyle......

Not:Sinek kovucu spreyi unutmayın :harika:

FatihC. ve erkantuc bunu beğendi.
  3. erkantuc

erkantuc Kıdemli Üye

Adı:
    Erkan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @canayaz0734 teşekkür ederim :)
    Çadırım - uyku tulumun- ön/arka heybelerim - yama setşm - alyan takımım yedek iç lastiğim -yağmurluğuma kadar satın aldım. Fikir aşamasındayken bisiklet dahil 1000TL gibi bir fiyata mâl olur diye düşünmüştüm. şuan 1500 LT' yi geçti. :D

FatihC. bunu beğendi.
  4. M.Fatih

M.Fatih Mosso Legarda

Adı:
    M.Fatih
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @erkantuc Bu güzergâhta o kadar çok rampa var ki MTB lastikle sizi çok yoracaktır. Bence inceltmeyi düşünün lastikleri.

Baran Halilbeyoğlu bunu beğendi.
  5. Yıldıray55

Yıldıray55 Artiz mi ? Ne artizi! Artiz ne arar la forum da...

Adı:
    Yıldıray YILDIZ
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Muhtaç olduğun kudret bacaklarında ki asil kanda mevcuttur.

FatihC., suat akman, arikan ve 12 kişi daha bunu beğendi.
  6. erkantuc

erkantuc Kıdemli Üye

Adı:
    Erkan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @crzypwrx teşekkür ederim. Bir çift ince takım lastik almıştım saçma gelebilir belki ama kullanırken inan rahatsız etti. o nedenle bu lastiklerle yol yapma kararı aldım. Fazla değil günlük 100Km kadar yol yapsam da uygundur. 2.20 lastiğime benzin istasyonunda 35 basıyorum.

7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tyler, lazrail8181 ve erkantuc bunu beğendi.
  8. Fevzi Orak

Fevzi Orak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yaparsın hocam kalınlık incelik önemli tabiki ama 2.20 ilede yapılamaz diye birşey yok :) ben 130 km sürüyordum o lastikle tabi uzun tur değil..
    Ayrıca Rotanız da güzel gözüküyor

erkantuc bunu beğendi.
  9. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Turun Bartın kısmını merakla bekliyorum.

erkantuc bunu beğendi.
  10. erkantuc

erkantuc Kıdemli Üye

Adı:
    Erkan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Barış TURAN bende ilk defa gideceğim. Prof fotograf makinem var - gopro aldım bunlarıda götürmek istiyorum ama başıma iş alırım. Hırsızlık olur, bana birşey olur diye tırsıyorum.

11. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben daha çok güzel bir yer olarak duyduğum için merakımı gidermek iççin söylemiştim. :) @erkantuc

erekarteks bunu beğendi.
  12. pigalo

pigalo Yeni Üye

Adı:
    Telat
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Selamlar , öncelikle kazasız belasız mutlu bir tur geçirmeni temenni ederim. Turun ege bölgesine olsaydı 8 -9 haziran çıkışlı çanakklale -fethiye yapmayı planlıyordum belki ortak bir rotada birlikte pedallayabilirdik .
    Ben tek başımada daha önce çadır konaklamalı tura çıkmıştım sana tavsiyem rotan üzerinde gün be gün plan yapman zira şöyle bir şey olabiliyor sürüşün ritmine kapılıp hava karardığında sapa bir yerde kalabiliyorsun ,bunu o günün sabahı planlayarak hava karardığında çadır kurmak için en uygun yerde olabilecek km yapmak mümkün oluyor .
    Çadır kurmak için ise en güvenli yerler forumdada görmüşsündür benzin istasyonlarının varsa bahçeleri oluyor çoğu zaman izin veriyorlar .
    Çadır kurmak için diğer alternatifte kamp yerleri önceden tespit ettiğin kamp yerlerine göre günlük rotanı ayarlarsan hem bir hedefin olur daha kararlı bir sürüş yaparsın hemde vardığında güvenli bir konaklama yapmış olursun .
    iyi sürüşler .

Snorlax bunu beğendi.
  13. erkantuc

erkantuc Kıdemli Üye

Adı:
    Erkan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba beraber yapabiliriz banada Tecrübe kazandırmış olursunuz :) rota önemli değil gelişigüzel heryer olabilir

Snorlax bunu beğendi.
  14. bagikazi

bagikazi DpüBis

Adı:
    Bağış B.
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Eskişehirde yaşıyorum 2,25 lastiklerimle sizin turunuza katılabilir miyim bende böyle bir şeyi gerçekten çok istiyorum :)

15. erkantuc

erkantuc Kıdemli Üye

Adı:
    Erkan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok sevinirim

16. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  17. Gökhan BİROL

Gökhan BİROL Forum Demirbaşı

Adı:
    Gökhan Birol
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Evet, ben de isten ayrildim, turumu da yaptim geldim, simdi mutluyum, haziranda bir tur daha yapacagim, herkese tavsiye ederim. Ara sira gemileri yakmaktan korkmayin. Birsey olmaz :D

Snorlax, erencaner, taner07 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  18. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Bartında ümit diye bir arkadaş var kendisi ile iletşime geçin size rehberlik edebilir.

19. Gökhan BİROL

Gökhan BİROL Forum Demirbaşı

Adı:
    Gökhan Birol
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @erkantuc kardesim mumkun oldugunca hafiflige onem ver

erkantuc bunu beğendi.
  20. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dostum selam,

Öncelikle başarılar dilerim. Ben sanırım Temmuz sonu gibi yola çıkabileceğim. Önce kısa bir Trakya turu (Gelibolu, Gökçeada, Saros), sonra da Ege'ye, hatta gücüm yeterse Akdeniz'e doğru ilerlemeyi planlıyorum.. Eğer o tarihlerde tur düşünürsen, birlikte yola çıkmayı çok isterim. Çizdiğin rota güzel ancak yerinde olsam ilk turumu Ege kıyılarında yapardım. Hem biraz deniz, kum, güneş havası alırsın :) Ben ilk uzun turumu geçen sene yaptım. İstanbul'dan yola çıkıp Tekirdağ, Gelibolu, Gökçeada, Saros Körfezi... Buralarda gezindim, kamp yaptım, bol bol denize girdim. Özellikle Gökçeada etabını mutlaka öneriyorum. İnanılmaz keyifliydi. O yüzden bu yılki tur planıma da koydum.

Şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

Bir de sorum var: Ön heybeleri nereden, kaça aldın? Ve tabii ön bagajı da (bagaj demiri) merak ediyorum. Ucuz bir şey bulabilirsem ben de alacağım ama yok işte.