1-2 cm küçük kadro sorun olur mu?

Tepki
65
arkadaşlar merhaba,

bacak boyum 88 ve boyum 1.88, salcano xrs 030 tiagra setli modeli almak istiyorum ancak en büyük kadro boyu 57 cm. çeşitli internet sitelerinden yaptığım araştırmaya göre 58,5-60 cm kadronun uygun olduğu görünüyor. bu aradaki fark sele ve gidon ayarı ile giderilebilir mi? günlük en fazla 2-3 saatlik kullanımda bana özellikle sağlık açısından zorluk çıkarır mı? konuyla ilgili uzman arkadaşlarının yardımını bekliyorum. herkese kazasız pedallamalar diliyorum.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu konu da çok fazla bilgi sahibi değilim ancak ben de 184 cm boyum olmasına rağmen 1 cm daha küçük kadroya sahip yol bisikleti kullanıyorum, yani 55 cm. Yaptığım tek şey gidonda yer alan spacer'ları üste alıp gidonu biraz aşağıya indirmek oldu. Şu an en ufak sorun yaşamıyorum. Tabi bu konu da deneyimli arkadaşlar fikir beyan ederse çok daha iyi olacaktır. :)

http://cyclingtr.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/bisiklete-baslarken/kadro_2D00_boyu_2D00_hesaplama.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Boyum 190cm 56 kadro sedona 621 kullanıyorum ama üst boru 58 cm bende sıkıntı yaratmadı bende 57 kadro salcano alıcaktım fakat bulamadım sedona aldım sıkıntı olacağanı sanmıyorum .

Tepki
65
teşekkürler arkadaşlar. bende bulabilirsem niyetlendim bakalım. mtb bisikletimi seviyorum ama birde yol bisikleti denemek istiyorum.

N.ÖZKAN

Aktif Üye
Tepki
244
Bisiklet
Salcano
Boyum 176 cm , 54cm kadro Salcano XRS 030 tiagra kullanıyorum. İnternet üzerindeki boy-kadro oranlarına bakarak 54cm almıştım. Gidona doğru biraz daha gergin olarak uzanmak zorunda kalıyorum. Uzun süreli kullanımda omuzlarımda ağrı yapıyor. Bir boy ufak kadro almak daha mantıklı duruyor. Yeni bisiklet alıyor olsam kesinlikle öyle yaparım.
Ve tavsiyelerin çoğuda bu yönde gerek rahat kullanım , gerekse bisiklete daha hakim olma açısından.

cihat iyidiker

Aktif Üye
Tepki
18
Bisiklet
Colnago
1.70 boyum var. 53 cm bisiklete biniyorum. ama sırf büyüklüğü yüzünden nefret ettim. 2 gün evvel 49 cm yol kadrosu sipariş ettim. küçük gelirse alırım seleyi geriye. takarım 12 cm boğaz her türlü kullanırım. bıktım büyük bisiklete binmekten. 54 e de bindim. alttan tuttuğumda sprint haricinde hiçbir zaman tam kuvvet uygulayamadım. antrenörüme dedim ne yapayım 5 cm freeride boğazı mı takayıp bu 53 cm büyük geliyor dedim. sat gitsin dedi. vaziyet bu.