Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

0'dan Fixed Gear Toplamak

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında Alptekin Canatar tarafından paylaşıldı.

1. Alptekin Canatar

Alptekin Canatar Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar, forumda ki ilk konum olacak bu :).Son 3-4 ayda bisiklete olan tutkum inanılmaz derecede arttı ve para biriktirmeye başladım, fakat sürekli bir ihtiyacımın çıkması nedeniyle biriktirdiğim para mutlaka bir yerlere gitti :(.Neyse , ben fixed gear aşığı bir insanım ve bu işi el emeğiyle ucuza kapatmak istiyorum.Belki sonra 0 bisiklet alırım ama bu bisikletin boyasını, ayarlarını herşeyini kendim yapmak istiyorum, anlıyacağınız bindiğim zaman bir fark yaratmalı , özel hissettirmeli.Bir kaç kere bianchi dağıtıp boyayıp tekrar toplamışlığım var yani elim yatkın bu işe.Şu an elimde 200 Tl var ilk olarak kadro set almak istiyorum, ondan sonra yavaş yavaş parçaları toplarım , yaklaşık 1 ay gibi bir sürede biter diye umuyorum ama iş başlangıcı yapmakta.Sorularım şunlar :
    1- Adana'da yaşıyorum ve bu konuda yardım edecek bisikletçi bulmam gerekiyor,
    2- Arkada ki kontra pedal dediğimiz mekanizmayı nasıl bulabilirim
    3- Kadro olarak tercihim nasıl olmalı, malum bütçe söz konusu çok açılamam,
    4- Modern bir görüntü yakalamak istiyorum bunu nasıl başarabilirim,
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, herkese iyi pedallamalar :)

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  3. Alptekin Canatar

Alptekin Canatar Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler fakat benim bunları yapmam imkansız şu anda :D.Hazır kadro set alıp kaplamayı ve boyamayı düşünüyorum.Gerekli jant rengiyle felan kombinasyonunu uydurursam da güzel birşeyler ortaya çıkarırım galiba :).Ama bu fixed gear olayında en çok kafamı karıştıran şey şu arkadaki kontra pedal sistemi bunu Adana'da nasıl yaptırabilirim, nasıl yapabilirim hiç bilmiyorum o kadar araştırma yaptım her yeni çıkan şey kafamı karıştırdı açıkcası :(.Yabancı sitelerden alışveriş yapamam , fakat sahibinden.com dan felan göbek alabilirim, ama orada da yok sanırım :(

4. ozgurerdem

ozgurerdem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Kontra pedal değil... Sabit göbek. Daha detaylı olarak arkadaşlar yorum yazacaktır.

5. Enes Düzgören

Enes Düzgören Aktif Üye

Seviye:
    Türkiyede fixed toplayanların sayısı az bu yüzden parça bulmak zor. Ve bu bisikletlerin parçalarını genelde yurt dışından getirtmek zorunda kalabilirsinız. Forumda fixed ile ilgili konular var. Araştırırsanız yardımcı olacak bilgiler bulabilirsiniz.

6. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye: