Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

09.01.2009 Polonezköy Gezisi Resimleri

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mehmet Boran tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar ;
    Gezimize ait fotoğrafları burada paylaşabiliriz , iyi seyirler.
    Tüm resimler , Behçet Abi'nin objektifinden.

2. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler, güzel bir gezi olmuş.

3. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kış dediğimiz , ilkbaharı andıran bu güzel günlerde tercihi bisiklet olan pedal dostlarımız payaşımınız için teşekkür ediyorum.
    sevgiler

4. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Süper yer süper gezi.. İstanbuldan güvenlice uzaklaşabildiğiniz nadir yerlerden biri.. Hele 3km'lik yürüyüş yolunu saat yönünde dönmek ayrı bir keyif.. Tabi ıslak havada..:rolleyes:

Tebrikler..;)

5. Mehmet Boran

Seviye:
    Amaç tura katılan arkadaşlara resimleri paylaşmak olunca anlatım eksik kaldı tabi , sabah erken saatte Bostancı'da buluşup ilk olarak Üsküdar'a pedal basmak üzere yola çıktık , haftasonu olması sebebiyle yol pek kalabalık değildi , kısa sürede Üsküdar'a ulaştık , su v.b ihtiyaçları giderdikten sonra Kavacık kavşağına ulaşmayı baz alarak yola çıktık , sabahın erken saatlerinde boğaz her zamanki ihtişamıyla bizi karşıladı , biraz deniz havası aldıktan sonra tırmanmaya başladık Kavacığa doğru , aramızda kaza geçirdikten sonra 6 ay gibi bir süre bisikletten uzak kalan bir dostumuz vardı ve performansı herşeye rağmen takdire şayandı.Rampanın sonunda herkes yeniden bir araya geldi ve istikametimiz artık hedefimiz olan Polonezköy'dü.Polonezköy sevgili Tolga'nın da bahsettiği gibi farklı atmosferi olan şehirin karmaşasından uzak ama aynı zamanda şehrin içinde bir yer mutlaka bir kere gidip görülmesi gereken bir yer.Kavacık rampasından sonra inişe geçtiğimiz bir mevkii de yolların hafif nemli olması nedeniyle forumdan Mert kardeşimiz ve Ercan arkadaşımız yolun azizliğine uğradı ve kayarak bir kaza geçirdiler neyseki çok ciddi bir yaralanma olmadan yolumuza devam ettik , Polonezköy'e ulaştık kısa süreli bir sohbet ve bol kahkahalar eşliğinde :) dönüş yolunu kafamızda canlandırdık ve yola koyulduk , dönüş yolunda bize birbaşka arkadaşımız katılacaktı(ismini unuttum kendisinin değerli bir abimiz sanırım Kerim'di) Reşadiye çıkışında kendisiyle buluştuk ve yolumuza devam ettik , turumuzun son anlarına doğru asfalltta ki kot farkı yüzünden bir anlık denge kaybı sonucu ciddi bir kaza geçirdi kendisi neyseki şimdi durumu aldığımız haberlere göre iyi ,buradan kendisine yeniden geçmiş olsun dileklerimizi iletir en kısa sürede yaralarının iyileşmesini dilerim, kendisini uğurladıktan sonra yolumuza devam ettik akşama doğru çıkan hafif rüzgar biraz zorlasa da günü bitirdik , kısacası tatsız kazaların haricinde sohbet, arkadaşlık,samimiyet herşey çok güzeldi , herkese selamlar.

Reşadiye çıkışında Behçet Abi ile.

6. Fatih - MFG(+)

Fatih - MFG(+) Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle Mehmet arkadaşımıza güzel anlatımı ve paylaştığı resimler için çok teşekkür ederim. Kış aylarının başlamasıyla uzun bisiklet turlarını yapmak da seyrekleşiyor ister istemez. Bu nedenle hamlaşmış vücutlarımıza rağmen kanımca güzel bir tur oldu. Turumuzda istenmeyen kazaların olması bu sporu yaparken hava ve yol koşullarını dikkate almamız dışında kendimiz için gerekli azami emniyet tedbirlerini de gözetmemiz ve trafik kurallarına riayet etmemiz gerçeğini bir kere daha ortaya koydu. Ne de olsa iki tekerin üstündeyiz, kurallara riayet ederek korunma tedbirlerini gözetmek zorundayız. Buna rağmen düşmeler yaşanabilir, zaten bu sporu yapmak isteyen bisiklet severler, başta düşme riskini göze almışlardır. Siz kurallara riayet eder gerekli tedbirleri alırsınız ama misal arkadan başka bir bisikletli size çarpabilir. Bu durumda fazla yapılacak bir şey yok, yapılması gereken eylem kanımca zararı en aza indirmek için kask, dizlik, dirseklik, eldiven gibi koruyucu ürünler kullanmaktır. Turumuzda kaza geçiren dostlarımıza çok geçmiş olsun diyorum.

Kazaların yaratmış olduğu üzüntüye rağmen zevkli bir tur olduğunu söyleyebilirim. Fakat yapılan turun zorlu bir parkura sahip olduğunu da kabul etmemiz lazım. Rampalarla, iniş çıkışlarla dolu bu turun kondisyoınu iyi olmayan dostları epeyi zorlayabileceği inancındayım ki, ben bayağı bir yorgun şekilde ulaştım eve ve duşumu aldıktan sonra 2 saat uyumuşum. Fakat yine de belirtmeliyim ki tura katılan dostların performanslarını takdir ediyorum, grup içindeki yardımlaşma, dayanışma ve grup disiplini hakikaten önemli. Yani yardımlaşma dayanışma ve grup disiplini diyorum ben. Hatta kısaca Y.D.G.D olarak da kısaltılabilir. Bunu sağlayacak bir ekip lideri'nin önemi de tartışma götürmez bir gerçektir. :)

Ne demiş atalarımız; "Yardımlaşma,dayanışma ve Grup Disiplini içinde zirveye bayrağımız dikilecektir."

Saygılarımla

7. Zeki Günaydın

Zeki Günaydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    telaffuzuda güzel . YADAGUDi :)

8. Yener ER

Yener ER Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sayin Motivator,

Varliginizla nacizane turumuza seref verdiniz. Yazinizda ifade ettiginiz noktalar gercekten de hayati ehemmiyete haiz konulardir. Bu nedenle yazdiklarinizin tumune katiliyorum....

9. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Ben hepinizin dediklerine katılıyorum :)

10. Evren T.

Evren T. Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de katıldım gitti.:)Ama tura katılamadım.Hatta Zeki'nin tabiriyle yakalayamadım:)
    Ama Yener dostum yüzünden hep....Bana güzergah değişebilir, Tepeören yapabiliriz dedi.Baktımki ses seda yok bende işe güce daldım tabi.Ayağınıza sağlık güzel olmuş.Kerim dostuma tekrar geçmiş olsun diyorum.

11. Fatih - MFG(+)

Seviye:
    Evet Sevgili Zeki, YADAGUDİ'yi her turumuzda uygulayalım, sen de farkındasındır ki yardımlaşma, dayanışma ve grup disiplini diyorum da başka bi şey demiyorum. Bu mudur yani olay budur abi. :p

Sevgiler

12. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Super bir gezi olmuş arakadaşlar. Resimler çok güzel çıkmış. Fare tekerleğini yuvarlayınca film gibi gözüküyor. Bende o gün size katılacaktım ama katılamadım. Bilmiyorum kaçta yola çıktınız?

13. Fatih - MFG(+)

Seviye:
    Vallahi Kaşif kardeşim sabah saat 08:00 gibi Bostancı D. otobüsü iskelesinde buluşuldu ama kalkışımız bir 20 dk sarktı. Bir dahaki sefere seni de bekleriz inşallah. Yoksa karın bölgemizdeki göbeklerin maşallahı olacak. Benim göbeğim yaza doğru XT göbekten XTR göbeğe doğru gider binmezsek eğer. Heheheh :D

Sevgiler

RECEP İŞLEK ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  14. Mehmet Boran

Seviye:

15. Yener ER

Yener ER Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sevgili dostum,

Bunu telafi etmek lazim sana o zaman. Bu haftasonu Pazar icin biseyler ayarlayalim...

16. sadık1964

sadık1964 Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık

17. Mert yagmuroglu

Mert yagmuroglu Kıdemli Üye

Seviye:
    Abi Ben ya Hep uyumusum Gözlerim kapalı yada melül melül bakmışım .. ölmüş bitmişim resmen yaa :unsure:

18. ferhat sevinc

ferhat sevinc Üye

Seviye:
    Güzel gezi olmuş tebrik ederim...

19. Evren T.

Evren T. Bisikletkolik

Seviye:
    Ayarlayalım tabi yaa.Hamladım artık.Hava biraz terso gözüküyor bu haftasonu, ama en azından yarım gün bi atraksiyon olabilir.

20. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok güzel bir gezi olmuş.ayaklarınıza sağlık.paylaşım için resimleri gönderen ve çeken arkadaşa teşekkürler.